Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Google Sheet - Referire la textul...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?
 Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...
 Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 

Hidroelectrica Casnic - Pareri / Sugestii / Reclamatii

* * * * * 9 votes
  • Please log in to reply
19702 replies to this topic

#109
dacrad2

dacrad2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,762
  • Înscris: 03.04.2017

View PostRav_885, on 11 octombrie 2021 - 12:18, said:

@dacrad2
Dacă ești din Tulcea sau Constanta la ce sediu Hidroelectrica te duci personal sa contractezi?
In cat timp ajungi in București?

#110
Rav_885

Rav_885

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,805
  • Înscris: 17.09.2021

View Postdacrad2, on 11 octombrie 2021 - 20:37, said:


In cat timp ajungi in București?

De ajuns ajung în curând dar trebuie să fac contract pentru ai mei, nu pentru mine, și nu știu dacă merge să mă duc eu la sediu cu actele lor.
De asta s-a inventat online_u, ca să nu plimbam părinți in vârstă, păcăliți de Restart, pe la sediul Hidroelectrica.

#111
sags

sags

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,940
  • Înscris: 24.04.2013
@Rav_885: Vezi daca merge cu o imputernicire.

In legatura cu actele, pentru siguranta, in situatia cand imobilul de la locul de consum este in coproprietate sa ai si o declaratie (din ce au zis una ‘de mana’ e ok, nu ar fi nevoie de una autentificata la notariat) a celorlalti proprietari ca sunt de acord cu incheierea contractului de furnizare energie electrica pe numele … . Nu apare in lista de acte de pe site, dar stiu pe cineva caruia i-au pomenit de ea; totusi au acceptat contractarea si fara fiindca vechiul contract era pe numele respectivului. Ca sa fi sigur intreaba la ei.

OT (oarecum):
Anunt de participare: [CN1030638] - Realizarea și implementarea unei Platforme online de schimbare a furnizorului de energie electrică și gaze naturale la nivel național (POSF)
  • <https://www.e-licita.../view/100118918>
  • Beneficiar este ANRE.
  • Stadiul: atribuit, rezolvat cu contestatiile, contract semnat.
  • Durata 11 luni. Deci la anul pe vremea asta ar trebui sa fie in functiune.
  • Nu mi-e clar daca priveste in vreun fel [si] consumatorii finali, pentru ca acestia sa poate introduce/rezolva cererile via acel sistem, sau doar schimbul necesar de informatii intre furnizori/distribuitori/etc plus evidenta furnizorilor per loc de consum.

Edited by sags, 12 October 2021 - 07:36.


#112
dacrad2

dacrad2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,762
  • Înscris: 03.04.2017

View PostRav_885, on 11 octombrie 2021 - 20:41, said:



De ajuns ajung în curând dar trebuie să fac contract pentru ai mei, nu pentru mine, și nu știu dacă merge să mă duc eu la sediu cu actele lor.
De asta s-a inventat online_u, ca să nu plimbam părinți in vârstă, păcăliți de Restart, pe la sediul Hidroelectrica.
Eu ti-am zis de o optiune sa rezolvi mai repede intr-o zi doua.Binenteles ca poti astepta si 3-4 luni prin internet,in momentul actual,alegerea e a ta

Edited by dacrad2, 12 October 2021 - 11:39.


#113
khristian78

khristian78

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,076
  • Înscris: 04.10.2005

View Postdacrad2, on 10 octombrie 2021 - 21:14, said:

Decat nervi si telefoane,mai bine mergeti la cea mai apropiata filiala de-a lor si se rezolva pe loc.Nu stie multa lume despre lucrul asta asa ca nu va fi coada pe acolo. Daca stiam si eu despre lucrul asta mai devreme,eram client de-al lor de mai mult timp si nu de luna asta.
Unde gasesc o lista cu filialele lor?

#114
sags

sags

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,940
  • Înscris: 24.04.2013
@khristian78: Pe site-ul lor la ‘Intrebari frecvente’ <https://www.hidroele...45-22ddf6adf522> (LE: orase: Piatra Neamt, Cluj Napoca, Oradea, Curtea de Arges, Buzau, Campulung jud. Arges, Hațeg, Caransebes, Drobeta Turnu Severin, Targu Jiu, Ramnicu Valcea, Slatina, Sebes, Sibiu), la care se adauga sediul central din Bucuresti care este la ‘Contact’ <https://www.hidroelectrica.ro/contact>. Am mai scris chiar aici pe topic.

Edited by sags, 12 October 2021 - 21:11.


#115
Sm1th

Sm1th

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 365
  • Înscris: 17.05.2021
S.P.E.E.H. HIDROELECTRICA S.A.
Adresa: Bd. Ion Mihalache, nr. 15-17, sector 1, Bucuresti, Cladirea Tower Center, Et. 10-15, Cod postal:RO-011171, Romania
Sucursala Hidrocentrale Bistrita, Str. Locotenent Draghiescu, nr. 13, 610125 Piatra Neamt, judetul Neamt
    Sucursala Hidrocentrale Cluj, Taberei, nr.1, 400512 Cluj Napoca, judetul Cluj
    Uzina Hidroelectrica Oradea, Ogorului, nr.34, 410554 Oradea, judetul Bihor
    Sucursala Hidrocentrale Curtea de Arges, Basarabilor nr. 82-84, 115300 Curtea de Arges, judetul Arges
    Uzina Hidrocentrale Buzau, Dorin Pavel nr.1, 120290 Buzau, judetul Buzau
    Uzina Hidrocentrale Campulung, Alexandru cel Bun nr. 55, 115100 Campulung, judetul Arges
    Sucursala Hidrocentrale Hateg, N. Titulescu, nr. 23, 335500 Hațeg, judetul Hunedoara
    Uzina Hidroelectrica Caransebes, Splai Sebes, nr. 2A, 325400 Caransebes, judetul Caras Severin
    Sucursala Hidrocentrale Portile de Fier, Strada I.Gh. Bibicescu nr.2, 220103, Drobeta Turnu Severin, judetul Mehedinti
    Uzina Hidroelectrica Targu Jiu, Strada Tineretului, nr. 8, 210185 Targu Jiu, judetul Gorj
    Sucursala Hidrocentrale Ramnicu Valcea, Str. Decebal, nr.1, 240265 Ramnicu Valcea, judetul Valcea
    Uzina Hidrelectrica Slatina, Str. Tudor Vladimirescu, nr. 158, 230087 Slatina, judetul Olt
    Sucursala Hidrocentrale Sebes, Alunului, nr.9, 515800 Sebes, judetul Alba
    Uzina Hidroelectrica Sibiu, Rahova nr.45, 550345, Sibiu, judetul Sibiu

#116
khristian78

khristian78

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,076
  • Înscris: 04.10.2005
Mda... Cam departe de Timisoara

#117
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,044
  • Înscris: 20.06.2009
Serios? Caransebeș e departe? 100 km?

#118
dacrad2

dacrad2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,762
  • Înscris: 03.04.2017
115 km pana la Caransebeș.

#119
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,044
  • Înscris: 20.06.2009
E departe, n-ai văzut...?

#120
puzzlewood

puzzlewood

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 439
  • Înscris: 05.01.2007
A incheiat cineva contract la sediul Hidroelectrica din Sibiu?

#121
dan24

dan24

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 418
  • Înscris: 17.01.2007
Astazi am primit confirmare de la distribuitor ca a primit notificarea de la Hidroelectrica. Singura problema este ca s-a amanat cu o luna intrarea in vigoare a contractului. Trebuia sa intre in vigoare pe data de 02.10, dar Hidroelectrica a trimis notificarea pentru data de 02.11. Nu scap nici luna aceasta de Restart😫😫

#122
Rav_885

Rav_885

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,805
  • Înscris: 17.09.2021

View Postdan24, on 13 octombrie 2021 - 20:35, said:

Astazi am primit confirmare de la distribuitor ca a primit notificarea de la Hidroelectrica. 😫😫

De la vechiul furnizor vrei sa spui...cum adică de la distribuitor??

#123
blackskorpion

blackskorpion

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,605
  • Înscris: 10.01.2008
A zis bine, de la distribuitor. Distribuitorul este cel care detine infrastructura, contorul,toate datele locului tau de consum, si stie ce furnizor ai in prezent si ii trimite furnizorului procese verbale de consum, citiri efectuate etc.
Ba mai mult, in  procesul de schimbare al furnizorului, distribuitorul are rol de mediator. El trimite atat vechiului furnizor ce are de facturat (ultimul index) si noului furnizor de unde sa înceapă el facturarea, (primul index).

Distribuitorul are si el o platforma online unde poti face cont și vedea date referitoare la locul tau de consum detinute de acesta. Citirile efectuate de aceasta.
Furnizorii nu citesc contoarele. Asta o fac distribuitorii si trimit datele furnizorilor.
In contul de la distribuitor poți vedea la ce furnizor esti. Dar asta doar in momentul producerii schimbarii respectiv primele zile de contract la noul furnizor.

Distribuitorul daca il suni, este primul care ar trebui sa stie daca este vreo cerere in curs pt schimbarea furnizorului si toate datele referitoare la aceasta schimbare.

Edited by blackskorpion, 13 October 2021 - 21:34.


#124
Rav_885

Rav_885

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,805
  • Înscris: 17.09.2021
Bun și cum află clientul final, de la distribuitor că s-a transmis notificarea catre vechiul furnizor??

#125
blackskorpion

blackskorpion

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,605
  • Înscris: 10.01.2008
Poi daca vrei sa verifici tu personal ca si client il suni pe distribuitor si il intrebi.

A si sa completez. Cand nu ai curent tot la distribuitor suni pentru a anunta si a cere o intervenție.

Informatia nu ti-o trimite distribuitorul tie personal. Dar daca trece mult timp si nu se intampla nimic si vrei sa aflii ceva concret suni tu si intrebi.

#126
Rav_885

Rav_885

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,805
  • Înscris: 17.09.2021
Hai mai, suni la distribuitor in fiecare zi să întrebi dacă s-a hotărât Hidroelectrica sa notifice Restart sau ce?
Ce tot spui acolo...?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

8 user(s) are reading this topic

2 members, 5 guests, 1 anonymous users

marse212, _Alizeu_

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate