Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

Hidroelectrica Casnic - Pareri / Sugestii / Reclamatii

* * * * * 9 votes
  • Please log in to reply
19579 replies to this topic

#10747
PNX1

PNX1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 385
  • Înscris: 30.09.2022
Am reușit sa dau indexul.

#10748
victord36

victord36

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,873
  • Înscris: 15.04.2007
Eu nu trebuie sa dau indexul ca am contor cu telecitire dar o fac asa de palmares cand vad cate probleme aveti majoritatea dintre dvs.

Attached Files

  • Attached File  1.jpg   248.55K   148 downloads

Edited by victord36, 25 January 2023 - 18:50.


#10749
bogdan_world

bogdan_world

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,118
  • Înscris: 18.02.2002
Link unde se pot vizualiza facturile? Cel vechi are doar un mesaj inutil...

#10750
Laob545

Laob545

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 171
  • Înscris: 28.04.2022

 bogdan_world, on 25 ianuarie 2023 - 19:34, said:

Link unde se pot vizualiza facturile? Cel vechi are doar un mesaj inutil...
Nu este

#10751
av_myjob

av_myjob

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,128
  • Înscris: 14.04.2009
Cand va fi functional link-ul vechi, vei introduce CNP-ul si vei primi pe email un link catre facturi...

#10752
danif

danif

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 360
  • Înscris: 13.01.2008
Client Hidroelectrica din martie 2022 ... am adaugat un nou loc de consum, folosind site-ul Hidroelectrica, in 10 ianuarie 2023 dar ... desi totul apare ca fiind in buna regula ( inclusiv pe site-ul distribuitorului ) la incercarea de a transmite indexul pt noul loc de consum, acesta nu "se vede" dupa logarea cu e-mail si CNP. Nici la telefon nu puteam transmite index-ul deoarece fiind un nou contract bineinteles ca nu am nici o factura ca sa vad codul Hidroelectrica al locului de consum. Asadar sun la unul dintre cele doua numere scurte si dupa 85 de minute Posted Image  raspunde un operator ce declara ca nu vad noul loc de consum deoarece au trecut doar doua saptamani de la schimbarea de furnizor, dar o sa-l vad luna viitoare cand va fi perioada de transmitere index. Mai sustine ca oricum degeaba transmit index-ul in prima luna fiindca oricum nu se emite nici o factura asa de repede. Imi cere totusi CNP-ul si ne salutam reciproc. Dupa 10 minute apare pe site-ul Hidroelectrica si noul loc de consum aferent CNP-ului meu. Probabil ca daca nu sunam ... cine stie daca sau cand aparea noua locatie.Posted Image

#10753
Brainie

Brainie

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,745
  • Înscris: 18.04.2007

 Brainie, on 24 ianuarie 2023 - 18:28, said:

Dintre cei care au contract din decembrie 2022, a putut cineva da indexul ptin internet, adică și-a regăsit POD-ul și seria contorului în sistem ? Eu nu. Regăsesc un singur loc de consum, pentru care am contract mai vechi.
Sărpraiz: a apărut și locul de consum cu contract din decembrie; am dat indexul imediat, fără probleme.

Edited by Brainie, 25 January 2023 - 21:55.


#10754
raducut123

raducut123

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,156
  • Înscris: 12.09.2013
Va faceti griji prea mari...indiferent de ce index dati sau daca il dati, facturile vor veni tot cand vor ei.....sunteti ca pensionarii aia : a venit factura?

#10755
Sinmbad

Sinmbad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,021
  • Înscris: 22.04.2022

 wolfydRg, on 24 ianuarie 2023 - 11:11, said:


Si la mine, nema serie, incercam mai tarziu. Nu are treaba browser-ul, am încercat cu Firefox, Chrome. Fiind diferite ar fi trebuit sa meargă cel putin unu.

Cu Chrome n a mers, cu Brave a mers

 danif, on 25 ianuarie 2023 - 21:04, said:

Client Hidroelectrica din martie 2022 ... am adaugat un nou loc de consum, folosind site-ul Hidroelectrica, in 10 ianuarie 2023 dar ... desi totul apare ca fiind in buna regula ( inclusiv pe site-ul distribuitorului ) la incercarea de a transmite indexul pt noul loc de consum, acesta nu "se vede" dupa logarea cu e-mail si CNP. Nici la telefon nu puteam transmite index-ul deoarece fiind un nou contract bineinteles ca nu am nici o factura ca sa vad codul Hidroelectrica al locului de consum. Asadar sun la unul dintre cele doua numere scurte si dupa 85 de minute Posted Image  raspunde un operator ce declara ca nu vad noul loc de consum deoarece au trecut doar doua saptamani de la schimbarea de furnizor, dar o sa-l vad luna viitoare cand va fi perioada de transmitere index. Mai sustine ca oricum degeaba transmit index-ul in prima luna fiindca oricum nu se emite nici o factura asa de repede. Imi cere totusi CNP-ul si ne salutam reciproc. Dupa 10 minute apare pe site-ul Hidroelectrica si noul loc de consum aferent CNP-ului meu. Probabil ca daca nu sunam ... cine stie daca sau cand aparea noua locatie.Posted Image

85 de minute ? Ai ai ai ai cum zice grecul

 av_myjob, on 25 ianuarie 2023 - 20:12, said:

Cand va fi functional link-ul vechi, vei introduce CNP-ul si vei primi pe email un link catre facturi...

Iar nu le mai trimit pe mail ? Sau își șterge lumea mailul intenționat ? La 2 facturi cat a emis Hidro n ar fi greu de găsit cu search.

#10756
Jumong

Jumong

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 726
  • Înscris: 01.05.2009

 danif, on 25 ianuarie 2023 - 21:04, said:

Client Hidroelectrica din martie 2022 ... am adaugat un nou loc de consum, folosind site-ul Hidroelectrica, in 10 ianuarie 2023 dar ... desi totul apare ca fiind in buna regula ( inclusiv pe site-ul distribuitorului ) la incercarea de a transmite indexul pt noul loc de consum, acesta nu "se vede" dupa logarea cu e-mail si CNP. Nici la telefon nu puteam transmite index-ul deoarece fiind un nou contract bineinteles ca nu am nici o factura ca sa vad codul Hidroelectrica al locului de consum. Asadar sun la unul dintre cele doua numere scurte si dupa 85 de minute Posted Image  raspunde un operator ce declara ca nu vad noul loc de consum deoarece au trecut doar doua saptamani de la schimbarea de furnizor, dar o sa-l vad luna viitoare cand va fi perioada de transmitere index. Mai sustine ca oricum degeaba transmit index-ul in prima luna fiindca oricum nu se emite nici o factura asa de repede. Imi cere totusi CNP-ul si ne salutam reciproc. Dupa 10 minute apare pe site-ul Hidroelectrica si noul loc de consum aferent CNP-ului meu. Probabil ca daca nu sunam ... cine stie daca sau cand aparea noua locatie.Posted Image
Pare din ce in ce mai mult un "adevar universal valabil" faptul ca in prima luna (sau parti din luna) de contract cu HE nu poti da indexul online, ci numai telefonic, asta daca iei in prealabil CLC-ul. Probabil ca nu trebuie dat, iar prima factura o sa fie pe un index de o luna si ceva, acel ceva diferind de la caz la caz, fiindca ei nu factureaza consumul a 2-3 saptamani.
In cazul meu, contract incheiat pe 30.11, cu intrare in vigoare pe 03.12, n-am putut da indexul online pe 28.12, desi erau mai mult de doua saptamani (verifica CNP-ul, stia POD-ul si seria de contor, dar refuza sa inregistreze indexul), ci doar telefonic. Dupa cateva zile am verificat la distribuitor si era inregistrat, deci l-au luat. Dar nu stiu daca o sa-l factureze separat, sau prima factura o sa fie aferenta perioadei 03.12-sfarsitul lui ianuarie. Banii sunt aceeasi insa.
Luna asta a mers sa dau online indexul.

#10757
micutu82

micutu82

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,783
  • Înscris: 25.07.2004
E doar o loterie, la ei nu exista proceduri clare. Primul contract l+am făcut în aprilie 2022. Pe 23 aprilie se făcuseră cele 21 de zile (atât dura atunci schimbarea furnizorului) și pe 24, o zi distanta, am putut da indexul fara probleme.
Celalat contract a intrat în vigoare în 31.12.2022 și nu apare sa dau indexul. L-am putut da telefonic

#10758
vis_constructiv

vis_constructiv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 498
  • Înscris: 28.12.2012
Am întrebat ChatGPT: factura Hidroelectrica Posted Image
"Factura Hidroelectrica este o factură emisă de societatea Hidroelectrica, care este una dintre cele mai mari companii de energie din România. Aceasta produce energie electrică în principal prin intermediul hidrocentralelor, dar și prin intermediul altor surse de energie regenerabilă.
Factura Hidroelectrica conține informații despre consumul de energie electrică, tarifele aplicate și suma totală de plată. De asemenea, poate include informații despre serviciile suplimentare, cum ar fi serviciile de întreținere sau taxele de conectare.
Este important să verificați factura pentru a vă asigura că sunteți facturați corect și pentru a identifica orice probleme sau nereguli.
Dacă aveți întrebări sau probleme cu factura, puteți contacta compania Hidroelectrica pentru a obține mai multe informații sau pentru a face o plângere." Posted Image

#10759
bai3tzash

bai3tzash

    Membru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,466
  • Înscris: 01.08.2006
Eu am dat indexul aseara, fara probleme. Ba chiar deja imi aparea sa aleg sa trimit indexul pentru un contract facut sambata. Nu am trimis indexul si la noua locatie, nu stiu daca ar fi dat eroare la trimitere.

#10760
Argv

Argv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,473
  • Înscris: 25.10.2007

 vis_constructiv, on 26 ianuarie 2023 - 09:28, said:

Am întrebat ChatGPT: factura Hidroelectrica Posted Image

Nu e la curent cu ce s-a intamplat dupa 2021: ChatGPT's knowledge is still limited to 2021 data

#10761
vis_constructiv

vis_constructiv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 498
  • Înscris: 28.12.2012
https://economie.hot...l-companiei.htm

#10762
OwlDoom

OwlDoom

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 399
  • Înscris: 02.01.2009
Ăhă, până ajung la iulie unde am rămas eu, mai durează. Numai bine îmi ajunge la scadență un depozit. Mulțumesc, Hidroelectrica, pentru dobândă. :D

#10763
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,298
  • Înscris: 07.02.2003

 vis_constructiv, on 26 ianuarie 2023 - 18:06, said:

Deci pana la urma ratiunea invinge, au realizat ca toata lumea va esalona oricum si le scot cat de cat "normal" dar la un interval mai redus ca si cum ar fi esalonate.

#10764
Sinmbad

Sinmbad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,021
  • Înscris: 22.04.2022
Ce economie de curent mai e si asta sa trebuiasca sa intri 10 saptamani la rand online , pentru cate o factura, cand se puteau plati si mai multe deodata ?

"Facem asta pentru a încerca să diminuăm numărul de solicitări de eșalonare pe care le pot face clienții în cazul în care nu pot plăti contravaloarea facturilor." - pai cine nu poate plati oricum va face cate o cerere de esalonare , saptamanal, doar ca asa trebuie sa faca 9 cereri in 9 momente diferite in loc sa fi facut una singura, o data.

Astia judeca cu piciorul de lemn...

Edited by Sinmbad, 26 January 2023 - 20:00.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

2 user(s) are reading this topic

1 members, 1 guests, 0 anonymous users

nicu131

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate