Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...
 Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis
 PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 

Plata se face si dupa siguranta locului de munca ?!

* * - - - 3 votes
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#19
MinettoMatoi

MinettoMatoi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,011
  • Înscris: 04.09.2018
Greu intra in incapacitate de plata statul, e mult mai putin probabil sa dea faliment statul decat sa fi dat afara de la privat.

#20
vrajitoruldinoz

vrajitoruldinoz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,631
  • Înscris: 21.06.2016

View PostMinettoMatoi, on 06 septembrie 2021 - 12:09, said:

Eu am zis in cazul cand nu stii care din ele e mai sigura ca firma, am zis ca nu iti da patronu mai mult asa doar ca stie el ca firma lui e instabila, ca asa daca sti, clar ca alegi acolo unde e mai sigur pe aceiasi bani, sau aleg dincolo la instabil poate doar pe un sal mai mare.

dexterash, ai dreptate, ce zic eu e valabil doar daca nu se stie ca firma aia e mai nesigura, ca daca se stie e logic ca trebe sa oferi sal mai mare, dar daca nu se stie, tu ca patron nu esti prost sa dai mai mult doar ca stie el ca e instabil si se gandeste la tine.

Daca poate sa tine secret perfect, nu îți da. Pina la urma nu stabilitatea in sine intra in salariu, ci imaginea de stabilitate pe care o poate proiecta,in interior și exterior.
Numia ca secrete perfecte nu prea exista sau sunt greu de ținut.

View PostEMPP, on 06 septembrie 2021 - 14:58, said:

și când statul intră în incapacitate de plată? PAS
așa că nimic nu-i sigur

Statul printează bani. Cum sa intre in incapacitate de plata in propria moneda?

#21
MinettoMatoi

MinettoMatoi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,011
  • Înscris: 04.09.2018
Pai da, la secret ziceam, cand nu se stie, ca daca se stie, e logic ca daca vrea sa te duci la firma lui mai instabila pe acelasi post, trebe sa-ti dea mai mult, ca altfel alegi un loc mai stabil, dar daca n-ai unde, nu o sa-ti dea mai mult chiar daca sti, ca aia e, ori lucri, ori nu, si decat nimic, mai bine iei ceva cat oi sta in firma aia.

Statu poate intra in inacapacitate de plata, insa nu intra asa simplu, e f greu sa se ajunga acolo, ca degeaba tiparesti bani daca nu mai au valoare, nu merge, nu poti plati cu banii aia.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate