Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere
 Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...
 Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import
 Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...
 

Despre banci și criptomonede

* * - - - 3 votes
  • This topic is locked This topic is locked
104 replies to this topic

#37
tytysor

tytysor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,509
  • Înscris: 02.09.2006

View Postdorin_2k, on 05 septembrie 2021 - 11:48, said:

Aplicațiile băncilor nu funcționează pe telefoanele root-ate.
Pentru a nu se putea instala aplicații dubioase.
Deci nu poți autoriza de pe un telefon root-ate.

Acum nu mai folosesc autorizarea prin SMS că e prea lenta.
Folosesc doar amprenta
Cine? personal nu autorizez nimic cu amprenta! poate ca din cauza ca nu sint mare om de afaceri pentru care pina vine sms-ul pot pierde zeci de milioane de coco!

View PostLordulCapdeMort, on 05 septembrie 2021 - 16:10, said:

Am găsit paragraf în regulamentul bancar la BRD ca la plățile online trebuie recuperata plata de la comerciant. Oare sa vorbesc cu Payeer si sa le trimit toate dovezile sa vad și punctul lor de vedere? Evident ca le zic ca am anunțat și politia. Am sa pun mai pe seara paragraful din regulamentul bancar care stipulează ce am zis mai sus . Voi ce credeți?
eu cred ca tot n-ai inteles ce ti s-a intimplat! si nici nu realizezi cita autoritate au organele romane sa faca anchete penale in Rusia ori Ucraina! si tim de pierdut cu fleacuri de acest fel. Nu e vina lor ca oricine isi poate deschide un cont si primi un card!
sau pur si simplu postezi la misto in asteptarea postasului cu pensia sau cu ce o veni al in tolba!

Edited by tytysor, 05 September 2021 - 20:45.


#38
LordulCapdeMort

LordulCapdeMort

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 625
  • Înscris: 11.04.2007
De ce spui ca sunt fleacuri ?

Da nu ma interesează cum fac autoritățile romane ancheta ci sa o facă corect! E problema lor de a face ancheta și nu a mea.

Si de ce crezi ca postez la mișto?

Edited by LordulCapdeMort, 05 September 2021 - 20:53.


#39
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,841
  • Înscris: 01.11.2005

View PostLordulCapdeMort, on 05 septembrie 2021 - 19:59, said:

Sa stiti ca nu sunt batut in cap
Posted Image

#40
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,379
  • Înscris: 01.12.2001

View PostLordulCapdeMort, on 05 septembrie 2021 - 19:59, said:


Poate acel topic ar trebui redeschis.
In niciun caz.
Daca iar incepi pe toate topicurile cu cazul tau, sigur vei fi raportat.
Daca după mii de mesaje tot susții aberațiile tale: sigur problema este la tine.


#41
LordulCapdeMort

LordulCapdeMort

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 625
  • Înscris: 11.04.2007
Nu sustin nici o aberatie ci doar faptul ca tranzactia e dubiaosa iar banca a validat-o fara sa astepte rezultatul cercetarilor organelor abiltate !

Basca nu cred ca rusul putea sa faca scandal la Payeer sau la banca fara sa isi decline adevarata identitate. Ori eu pot demonstra ca in aceea duminica nu am parasit orasul.

View Posttehnics, on 06 septembrie 2021 - 07:11, said:

Posted Image

Foarte amuzant , ce pot sa mai spun.

Edited by LordulCapdeMort, 06 September 2021 - 08:01.


#42
ggelu

ggelu

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 7,316
  • Înscris: 21.01.2009

View PostLordulCapdeMort, on 05 septembrie 2021 - 19:59, said:

Culmea ironiei este ca noul sponsor al Formulei 1 este Crypto
Aha, deci  de acolo a inceput  toata tărășenia !

#43
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,841
  • Înscris: 01.11.2005

View PostLordulCapdeMort, on 06 septembrie 2021 - 07:57, said:

Nu sustin nici o aberatie ci doar faptul ca tranzactia e dubiaosa iar banca a validat-o fara sa astepte rezultatul cercetarilor organelor abiltate !
Basca nu cred ca rusul putea sa faca scandal la Payeer sau la banca fara sa isi decline adevarata identitate. Ori eu pot demonstra ca in aceea duminica nu am parasit orasul.
Alo, colegul. Gata. Stop, pune frana.
Se pare ca ai uitat ce ai scris in primul post. Iti reamintesc

View PostLordulCapdeMort, on 04 septembrie 2021 - 17:17, said:

Nu vorbim de cazul meu unde am trimis acel cod si am recunoscut ca am gresit. Cine greseste plateste.


#44
LordulCapdeMort

LordulCapdeMort

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 625
  • Înscris: 11.04.2007

View Posttehnics, on 06 septembrie 2021 - 08:08, said:

Alo, colegul. Gata. Stop, pune frana.
Se pare ca ai uitat ce ai scris in primul post. Iti reamintesc


da dar uite ca apar lucruri noi !

#45
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,841
  • Înscris: 01.11.2005
Apar pe naiba lucruri noi...
Tu pentru ce ai inceput topicul asta ? Sa discutam ce ? Despre banci si crypto (care oricum n-are nici o relevanta) sau asta e doar o continuare la topicul care ti-a fost inchis ?

#46
radunic

radunic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,041
  • Înscris: 09.08.2005
Io aș vrea să-mi spună inițiatorul ce caută criptomonedele în titlu. Că nu văd vreo legătură relevantă pentru subiect care e, de fapt, un furt pur și simplu.

#47
LordulCapdeMort

LordulCapdeMort

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 625
  • Înscris: 11.04.2007

View Posttehnics, on 06 septembrie 2021 - 08:42, said:

Apar pe naiba lucruri noi...
Tu pentru ce ai inceput topicul asta ? Sa discutam ce ? Despre banci si crypto (care oricum n-are nici o relevanta) sau asta e doar o continuare la topicul care ti-a fost inchis ?

sa discutam despre cum bancile sunt aparent de partea escrocilor, vezi doamna care a pierdut 30.000 din cont si banca nu a blocat tranzactia

View Postradunic, on 06 septembrie 2021 - 08:52, said:

Io aș vrea să-mi spună inițiatorul ce caută criptomonedele în titlu. Că nu văd vreo legătură relevantă pentru subiect care e, de fapt, un furt pur și simplu.

am crezut ca CRO si CRX IO au legatura cu criptomonedele. Femeii de pe 2 cont-uri i s-au luat banii ( al ei si al mamei ei) , ma gandesc ca sigur mama ei fiind persoana mai in varsta nu s-a ocupat de lucruri dubioase

#48
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,379
  • Înscris: 01.12.2001

View PostLordulCapdeMort, on 06 septembrie 2021 - 08:57, said:

am crezut ca CRO si CRX IO au legatura cu criptomonedele. Femeii de pe 2 cont-uri i s-au luat banii ( al ei si al mamei ei) , ma gandesc ca sigur mama ei fiind persoana mai in varsta nu s-a ocupat de lucruri dubioase
De la ce vârstă crezi tu că nu ai voie sa faci tranzacții?

In cazul tau intervalul ar trebui drastic restrâns.
De la 40 la 41 ani
Să fii "copt".
Ai greșit: ai platit
Nu mai scormoni atâtea. Că e degeaba


#49
ggelu

ggelu

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 7,316
  • Înscris: 21.01.2009

View Postradunic, on 06 septembrie 2021 - 08:52, said:

Io aș vrea să-mi spună inițiatorul ce caută criptomonedele în titlu. Că nu văd vreo legătură relevantă pentru subiect care e, de fapt, un furt pur și simplu.
Ma mir ca nu intelegi.  Capul de mort a explicat foarte clar

Quote

Culmea ironiei este ca noul sponsor al Formulei 1 este Crypto
Fii mai atent ca pierzi firul logic!

#50
LordulCapdeMort

LordulCapdeMort

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 625
  • Înscris: 11.04.2007

View Postdorin_2k, on 06 septembrie 2021 - 09:28, said:

De la ce vârstă crezi tu că nu ai voie sa faci tranzacții?

In cazul tau intervalul ar trebui drastic restrâns.
De la 40 la 41 ani
Să fii "copt".
Ai greșit: ai platit
Nu mai scormoni atâtea. Că e degeaba


da dar nu e frustant ca banca nu a oprit tranzactia desi planeaza suspiciuni asupra ei si s-a depus inclusiv reclamatie la politie ?

#51
Ravy

Ravy

    Don't be sad, get MAD!

  • Grup: Moderators
  • Posts: 16,224
  • Înscris: 05.01.2006

View PostLordulCapdeMort, on 05 septembrie 2021 - 19:59, said:

https://slick.ly/ro/0736911389 dar situatia de aici cand acelasi individ a incercat sa scoata de pe cardul unei persoane 1500 ron in valuta ucraineana dar banca a oprit tranzactia. Cum de aici a fost posibila blocarea tranzactiei? si in cazul meu nu ?

https://www.cinesuna.info/0736911389 si aici acelasi nr de telefon este dat la recenzii cu frauda olx

Din punctul meu de vedere problema trebuie studiata pe toate fetele...e ca si atunci cand ma acuza cineva ca l-am talharit pana la probarea faptei nu inseamna ca sunt vinovat. E vorba si de prezumtia de nevinovatie.
Nu sunt moderator pe aceasta arie dar ti s-a inchis subiectul pentru ca nu poti intelege niste lucruri de baza si faci si confuzii grave - linkurile puse de tine mentioneaza tentativa si blocare dar nici unul din linkuri nu mentioneaza ca cei care au patit ce ai patit tu au dat mai departe copii dupa acte si codul de autorizare pentru acele tranzactii (de mai multe ori inca!). Incearca totusi sa intelegi, oricat ai incerca sa o intorci, pe orice fata, ca tu ai autorizat ca banii sa plece din contul tau!
Prezumptia de nevinovatie se aplica pentru cel acuzat si nu celui care acuza! TU acuzi ca ai fost inselat - nu are cum sa ti se aplice tie prezumptia de nevinovatie...

View PostLordulCapdeMort, on 06 septembrie 2021 - 10:58, said:

da dar nu e frustant ca banca nu a oprit tranzactia desi planeaza suspiciuni asupra ei si s-a depus inclusiv reclamatie la politie ?
Pentru tine inteleg ca este dar banca nu avea cum sa mai opreasca acea tranzactie ce a fost aprobata de "tine" din punct de vedere tehnic.

Edited by Ravy, 06 September 2021 - 11:03.


#52
LordulCapdeMort

LordulCapdeMort

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 625
  • Înscris: 11.04.2007

View PostRavy, on 06 septembrie 2021 - 11:08, said:

Nu sunt moderator pe aceasta arie dar ti s-a inchis subiectul pentru ca nu poti intelege niste lucruri de baza si faci si confuzii grave - linkurile puse de tine mentioneaza tentativa si blocare dar nici unul din linkuri nu mentioneaza ca cei care au patit ce ai patit tu au dat mai departe copii dupa acte si codul de autorizare pentru acele tranzactii (de mai multe ori inca!). Incearca totusi sa intelegi, oricat ai incerca sa o intorci, pe orice fata, ca tu ai autorizat ca banii sa plece din contul tau!
Prezumptia de nevinovatie se aplica pentru cel acuzat si nu celui care acuza! TU acuzi ca ai fost inselat - nu are cum sa ti se aplice tie prezumptia de nevinovatie...

Pentru tine inteleg ca este dar banca nu avea cum sa mai opreasca acea tranzactie ce a fost aprobata de "tine" din punct de vedere tehnic.


eu acuz ca am fost inselat dar sunt acuzat si ca as fi in cardasie cu rusul in viziunea unor useri , la asta m-am referit cu prezumtia de nevinovatie.

Chiar daca am aprobat tranzactia sunt cazuri in care si-au recuperat banii, vezic topicul de pe aceasta sectiune a lui @Notsure. Atentie tranzactie aprobata doar prin faptul ca am trimis acel cod, acel cod nefiind introdus de mine pentru autorizarea tranzactie, greseala fiind ca am trimis codul unui necunoscut

Edited by LordulCapdeMort, 06 September 2021 - 11:20.


#53
Ravy

Ravy

    Don't be sad, get MAD!

  • Grup: Moderators
  • Posts: 16,224
  • Înscris: 05.01.2006

View PostLordulCapdeMort, on 05 septembrie 2021 - 16:10, said:

Am găsit paragraf în regulamentul bancar la BRD ca la plățile online trebuie recuperata plata de la comerciant. Oare sa vorbesc cu Payeer si sa le trimit toate dovezile sa vad și punctul lor de vedere?
Doar ei pot face returnare suma, intr-adevar... eu presupun ca nu vor face nimic cum au copii dupa actele tale/card si au primit si autorizarea ta (codul de autorizare pentru acea tranzactie) dar asta nu inseamna ca nu poti incerca... Ma rog, nu stiu ce ti-au zis si cei de la Politie despre ce actiuni sa faci mai departe sau sa nu faci si daca incercarile tale de-acum nu vor avea un efect si mai negativ...

View PostLordulCapdeMort, on 06 septembrie 2021 - 11:19, said:

acel cod nefiind introdus de mine pentru autorizarea tranzactie, greseala fiind ca am trimis codul unui necunoscut
Tot nu intelegi ca nu conteaza cine a introdus acel cod ci doar ca a fost introdus? Si ca era corect tehnic?

Edited by Ravy, 06 September 2021 - 11:21.


#54
LordulCapdeMort

LordulCapdeMort

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 625
  • Înscris: 11.04.2007

View PostRavy, on 06 septembrie 2021 - 11:20, said:

Doar ei pot face returnare suma, intr-adevar... eu presupun ca nu vor face nimic cum au copii dupa actele tale/card si au primit si autorizarea ta (codul de autorizare pentru acea tranzactie) dar asta nu inseamna ca nu poti incerca... Ma rog, nu stiu ce ti-au zis si cei de la Politie despre ce actiuni sa faci mai departe sau sa nu faci si daca incercarile tale de-acum nu vor avea un efect si mai negativ...

detaliaza partea cu efectul mai negativ

mare lucru nu mi-a spus politia, doar ca daca escrocul era pe teritoriul Romaniei il pot prinde asa este mai greu.

Am depus plangerea si cam atat...se cerceteaza

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate