Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Black Friday 2021 (TOPIC DISCUTII/PREVIZIUNI)

* * * * - 20 votes
  • This topic is locked This topic is locked
2474 replies to this topic

#73
addryanns

addryanns

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,484
  • Înscris: 31.07.2015
Nu nimic impotriva bf, impotriva ofertelor, etc. Ma exaspereaza insa treaba asta cu stat si pandit aplicatia la ora 07:00, dat refresh, stoc epuizat, etc. Ma dispera si mai mult cand apar la 07:30 anunturile pe oleics deja, gen: Sigilat, garantie, 2 ani, factura, aviz, bon fiscal... toate astea la un pret cu 50 de lei mai mic decat pretul normal de lista sau PRDP.
Aici insa normal ca nu e vina magazinului, e doar cocalarul care pune manelele de pe iutub pe pauza ca sa ii mearga mai repede aplicatia, sa dea primul comanda, sa fie primul la semafor cu beamve-ul din '91 luat la combinatie cu un tico si diferenta, etc.

#74
fab1an

fab1an

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,594
  • Înscris: 23.12.2010
Emagul sigur va face BF in 12 sau 19 noiembrie

#75
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Pe 12 va fi la Emag 100%. Vrea sa ia fata la ceilalti asa cum a facut anul trecut.

#76
-ARA-

-ARA-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,670
  • Înscris: 01.08.2021

View Postvali, on 07 septembrie 2021 - 05:14, said:

îmi doresc să ieșim din mentalitatea "nu am eu nevoie, nu are nimeni nevoie, se poate închide" sau "nu am cumpărat eu, nu ar trebui să cumpere nimeni".
Principala problema este aia cu hate pe internet.
Parca toata frunza utilizatorului de pe forum este perfecta.
Ei nu cumpara produse de care apoi descopera ca nu prea au nevoie. Ei nu vaneaza oferte, ei sunt perfect.

Am citit mesajele lui mkscorpion0 si mi-au parut bestial de amuzante, chiar intuiesc ca a incercat sa ma agate cu ceva. I-am citit mesajele, m-am gandit ca este cam trist ca are 11 mii de mesaje pe forumul asta.
Am zis si daca petrecea 30 de secunde la un mesaj, ba, tot era o viata de om petrecuta sa scrie mesaje de hate, ceva sa faca pe altul sa se simta de cacao ca nu este perfect ca el.

View PostMembruAnonim, on 06 septembrie 2021 - 20:30, said:

Ti-am zis, te invit sa cumperi in continuare fara noima, fara numar tot ce vezi cu ochii ca mai apoi sa umpli groapa de gunoi cu electrocasnice.
Felicitari! Esti un bun exemplu de urmat! La mai mare!
Ai si tu dreptate. Sunt un antiexemplu.

View Postaddryanns, on 07 septembrie 2021 - 07:03, said:

Nu nimic impotriva bf, impotriva ofertelor, etc. Ma exaspereaza insa treaba asta cu stat si pandit aplicatia la ora 07:00, dat refresh, stoc epuizat, etc. Ma dispera si mai mult cand apar la 07:30 anunturile pe oleics deja, gen: Sigilat, garantie, 2 ani, factura, aviz, bon fiscal... toate astea la un pret cu 50 de lei mai mic decat pretul normal de lista sau PRDP.
Aici insa normal ca nu e vina magazinului, e doar cocalarul care pune manelele de pe iutub pe pauza ca sa ii mearga mai repede aplicatia, sa dea primul comanda, sa fie primul la semafor cu beamve-ul din '91 luat la combinatie cu un tico si diferenta, etc.
O sa scriu niste treburi adevarate care nu sunt pe gustul la tot utilizatorul de internet.
- Autoclick pentru google chrome, auto refresh pentru google chrome, asta sa nu stai sa butonezi telefonul sau sa postezi mesaje cum ca freci folia la telefon sau ecranul lui Iphone scump.
- In fiecare an ziaristi isi fac stirile alea cu anunturile puse pe olx, sunt pregatite de seara. Sunt stiri interesante.
Ai vandut vreodata pe olx? Iti dai seama cata carne isi ia aia de pun anunturile alea? Au rol doar de a face reportaje.
Black Friday vinde ca subiect si anunturile alea sunt pentru gusteri care se uita la tv si se oftica, ete ba ce nenorociti, au comandat produse de B.F. si le-au vandut.
- Da, stoc epuizat ca emag mimeaza B.F. si au stoc insuficient.

Daca postezi catalogul B.F. 2020 emag, eu o zic ca nu au fost oferte. O sa citesti cea ce am scris si o sa te gandesti "Hm, puteam sa zic ca asta a scris un mesaj pozitiv de B.F. si acum scrie ceva negativ". Da, de B.F. nu trebuie sa te stresezi, sa incerci sa nu te stresezi.
Si emag asteapta asa cu pagina sa faca vizita, clienti pe pagina, da bine la presa.

Si ai grija cu sinceritatea pe internet ca este cu hatereala.

#77
LL13G

LL13G

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,520
  • Înscris: 08.08.2006

View Postvali, on 06 septembrie 2021 - 17:40, said:

da, pentru unii este, că se așteaptă la 100.000 bucăți din produsul pe care și-l doresc la 50% preț, ori asta se întâmplă rar spre deloc.
De fapt lumea spera ca stocurile pe care le au retalerii sa fie ceva mai mari. Daca de ex au 1000 de frigidere si reducerea aia interesanta e doar pt 10, atunci nu prea e mare lucru. E o iluzie...

#78
vali

vali

    forumist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,873
  • Înscris: 03.12.2001

View PostLL13G, on 08 septembrie 2021 - 16:06, said:

De fapt lumea spera ca stocurile pe care le au retalerii sa fie ceva mai mari...
...la produsele pe care îi interesează pe ei. restul dă-le și dă-i naibii.

#79
addryanns

addryanns

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,484
  • Înscris: 31.07.2015
Da, Vali, dar nu pe toți ne interesează același lucru. Așa că, dacă eu mă uit după cai, tu după măgari, s.a.m.d., ar trebui să se acopere toate domeniile... teoretic.

#80
mariusixy

mariusixy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,352
  • Înscris: 28.09.2008
Greu de tot sa mai vedem preturi de dinainte de pandemie.
Acum a mai crescut si euro.
Chiar daca scad preturile la anumite produse de BF, trebuie sa ne gandim serios daca e cazul sa facem achizitii.
Salariu inghetat in 2021 iar 2022 se anunta la fel de sumbru. Cercel zicea ca vor mai fi inca 2 valuri...
Datoria statului e imensa si sa nu ne trezim ca se taie din salarii. De ce nu s-ar face asta daca se poate. Oricum lumea nu va iesi in strada.



Posibil sa infloreasca si mai rau bisnita cu produse luate de BF.


Posibil sa fie la mare cautare anul asta masini de spalat si frigidere.
Din cauza tarifelor la energie electrica sa doreasca multi sa isi schimbe electrocasnicele vechi .

#81
-ARA-

-ARA-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,670
  • Înscris: 01.08.2021
Am citit ce a zis Cercel doar ca nu am inteles daca se refera la Iarna/Primavara sau la Primavara/Vara.

Cat naiba sa mai dureze si cu pandemia asta, cu criza de procesoare, parca toate au mers spre piata i.t.
Nu mai zic de cei care mineaza pe placile video gamin.

Septembrie - Octombrie - Ceva din Noiembrie. Teoretic ar putea intra la oferta ceva telefoane si laptopuri ca se lanseaza in Toamna.

#82
Serafim606

Serafim606

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,701
  • Înscris: 25.11.2014
Pana la urma se stie data BF de la eMag?

#83
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Inca imi mentin parerea. 12 noiembrie pentru Emag. Sau cel tarziu 19.

View PostMembruAnonim, on 07 septembrie 2021 - 11:02, said:

Pe 12 va fi la Emag 100%. Vrea sa ia fata la ceilalti asa cum a facut anul trecut.

Edited by MembruAnonim, 28 September 2021 - 23:35.


#84
Serafim606

Serafim606

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,701
  • Înscris: 25.11.2014
Sa se hotarasaca mai repede si sa vina cu un comunicat. Sa stiu in ce zi bag concediu :lol:.

#85
addryanns

addryanns

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,484
  • Înscris: 31.07.2015
Ask Vali :D

#86
Manasu

Manasu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,849
  • Înscris: 25.12.2016
De cativa ani, Vali e spectator, ca si noi. N-are rost sa-l mai deranjam...

#87
addryanns

addryanns

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,484
  • Înscris: 31.07.2015
Dacă aștepți destul de mult timp în fața calendarului, ziua de BF eventual o să apară.

Attached Files



#88
-ARA-

-ARA-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,670
  • Înscris: 01.08.2021
Sa bage engie oferte pe emag.

#89
vali

vali

    forumist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,873
  • Înscris: 03.12.2001
"cred că rămân fără curent, ia să-mi comand prin genius, să vină mâine"

#90
-ARA-

-ARA-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,670
  • Înscris: 01.08.2021
Nu mai tin minte la BF 2020 cei cu genius au avut acces mai devreme cu cateva secunde?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate