Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata
 

Black Friday 2021 (TOPIC DISCUTII/PREVIZIUNI)

* * * * - 20 votes
  • This topic is locked This topic is locked
2474 replies to this topic

#451
bluke424

bluke424

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,489
  • Înscris: 30.06.2011
ca să fie clar cine face BF în România: deja aproape toate magazinele, cu excepția emag-ului, au început BF (d-ăla de o lună). rezultatul? pe acest topic bate vântul.

când o să se apropie BF-ul emag-ului, topic-ul ăsta o să sară de la 25 de pagini la câteva sute. cu plângeri, înjurături, sarcasm, laude și multe altele.

așa se știe cine face legea când vine vorba de BF.

#452
Manasu

Manasu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,849
  • Înscris: 25.12.2016
Emag e singurul care baga niste oferte adevarate de Black Friday, cel putin oferte asa cum le percepe lumea ca ar trebui sa fie de BF: cu reduceri reale si mari. La restul nu mai exista asa ceva (daca o fi existat - parca sa zic ca au mai fost cazuri izolate anii trecuti). Ca "produsele vedeta" de la emag nu le prind decat norocosii, asta e alta treaba. Insa ele exista, si e bataie pe ele in fiecare an.

Comparativ cu alti ani, am observat o scadere a publicitatii in jurul Black Friday. Aproape ca nu exista in presa sau pe bloguri.

#453
bobitad

bobitad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,332
  • Înscris: 24.09.2017

 Manasu, on 06 noiembrie 2021 - 11:25, said:

Emag e singurul care baga niste oferte adevarate de Black Friday, cel putin oferte asa cum le percepe lumea ca ar trebui sa fie de BF: cu reduceri reale si mari. La restul nu mai exista asa ceva (daca o fi existat - parca sa zic ca au mai fost cazuri izolate anii trecuti). Ca "produsele vedeta" de la emag nu le prind decat norocosii, asta e alta treaba. Insa ele exista, si e bataie pe ele in fiecare an.

Comparativ cu alti ani, am observat o scadere a publicitatii in jurul Black Friday. Aproape ca nu exista in presa sau pe bloguri.
la altex in Vinerea cand incepe si emag-ul au oferte foarte bune. stiu ca eu am gasit mai bine acolo decat la emag. ba chiar anul trecut stiu ca i-am scris repede unui user care cauta p30 pro dar parca nu a mai prins.

de la emag nu prea am cumparat de black friday. singura oftica a fost cand a fost a10(parca) la 100 de ron. dar na, telefonul nu era cine stie ce, dar la 100 de ron parca m-am ofticat. in rest nu e agitatie ca oamenii si-au tot cumparat? cate televizoare si telefoane sa-si mai cumpere lumea?
de cand cu emag-ul si taxe de transport nu prea am mai cumparat. plus ca au preturi mari, chiar si cand au ”reduceri”. si la pampersi ii poti gasi mult mai ieftin in marketuri. si sincer poate nu toti se mai bucura la o mica reducere, de exemplu eu am altex la 5 minute de mers. nu mai sunt ca acum 10 ani sa ma uit la fiecare 5 lei cand imi iau ceva care o sa ma tina 5 ani de exemplu. asa ca nu cred ca o sa fie super agitatie.

#454
lost2209

lost2209

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 924
  • Înscris: 24.04.2008
Ba o sa fie 3 min când începe bf la emag. Produsele vedeta vor dispare în câteva secunde. 70% din ele vor ajunge pe Olx. 30% la norocoși. Era unu anu trecut pe olx. Vindea oledu vedeta dar cu ridicare din showroom. Nici bani de ridicat nu avea 'antreprenoru'. De fapt vroia sa-si vândă dreptu de a ridica produsu, adaos extra. Ce vremuri..

Edited by lost2209, 06 November 2021 - 12:34.


#455
-ARA-

-ARA-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,670
  • Înscris: 01.08.2021
bobitad - Citeam anul trecut pe subiectul de B.F. si observ ca cineva a postat P30 Pro cu 1750 de lei? Zic bine? Desigur majoritatea de pe subiect erau cu traditionalele
"este o greseala si nu or sa onoreze comenzile". Am facut repede cont pe altex ca nu aveam cont, am platit cu cardul(Ca la ramburs mai erau ceva bani) si cam atat.
Toata chestia ca asta este poveste din seara de Joi, inainte B.F.
Si altex nu a avut P30 Pro la oferta de B.F.. Au bagat ei ori o oferta ori o greseala si au onorat comenzile.

Edited by -ARA-, 06 November 2021 - 13:01.


#456
bobitad

bobitad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,332
  • Înscris: 24.09.2017

 -ARA-, on 06 noiembrie 2021 - 13:00, said:

bobitad - Citeam anul trecut pe subiectul de B.F. si observ ca cineva a postat P30 Pro cu 1750 de lei? Zic bine? Desigur majoritatea de pe subiect erau cu traditionalele
"este o greseala si nu or sa onoreze comenzile". Am facut repede cont pe altex ca nu aveam cont, am platit cu cardul(Ca la ramburs mai erau ceva bani) si cam atat.
Toata chestia ca asta este poveste din seara de Joi, inainte B.F.
Si altex nu a avut P30 Pro la oferta de B.F.. Au bagat ei ori o oferta ori o greseala si au onorat comenzile.
da, ala la 1750. din anii trecuti, stiu ca Vineri baga si ei ceva oferte mai ok. eu stiu ca mi-am luat samsung tab a la pret mult mai bun ca la emag. acum na, la emag e nebuneala ca sunt ofertele alea la cateva produse. restul or sa fie cam la fel, peste tot.

intr-un fel e destept emag-ul. cat sa coste sa iei niste tv-uri dalea care si asa nu le ia nimeni si sa le pui la pret de nimic. sau telefoane vechi de cand lumea, gen iphone 7 si sa le dai ieftin. de obicei astea au fost produsele ”vedeta” + tigai:). oricum, sunt curios cum o sa fie la final, fiindca s-au pierdut destule locuri de munca, s-au inchis firme, s.a.m.d. dar na, ”lucrurile” sunt importante ca ii definesc pe multi, deci sunt curios. avea emagul o reclama geniala acum cativa ani, era ceva de genul: ”sigur gasesesti un motiv sa cumperi”.

Edited by bobitad, 06 November 2021 - 13:22.


#457
Alecsgz

Alecsgz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,035
  • Înscris: 14.01.2009

 Manasu, on 06 noiembrie 2021 - 11:25, said:

Emag e singurul care baga niste oferte adevarate de Black Friday, cel putin oferte asa cum le percepe lumea ca ar trebui sa fie de BF: cu reduceri reale si mari. La restul nu mai exista asa ceva (daca o fi existat - parca sa zic ca au mai fost cazuri izolate anii trecuti). Ca "produsele vedeta" de la emag nu le prind decat norocosii, asta e alta treaba. Insa ele exista, si e bataie pe ele in fiecare an.

Comparativ cu alti ani, am observat o scadere a publicitatii in jurul Black Friday. Aproape ca nu exista in presa sau pe bloguri.

Ironia sortii ca am prins in ultimii 2 ani ofertele exceptionale la Flanco (tot emag si ei).

#458
-TINO-

-TINO-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,272
  • Înscris: 11.08.2019
Nu e tot emag, ci doar au avut același acționar. Nu e ca pcgarage care e deținut de emag/dante.

Edited by -TINO-, 06 November 2021 - 15:27.


#459
Bucifon

Bucifon

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,434
  • Înscris: 08.05.2005
Eu unu mi-am tot cumparat de-a lungul anului ce mi-a trebuit si acum chiar nu vad ce as mai putea urmari si pescui de Black Friday.

Urmaresc topicul doar sa vad cum unii sau altii vor ramane cu buza umflata cu eBag-ul, ca in fiecare an si de fiecare data Posted Image

#460
addryanns

addryanns

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,484
  • Înscris: 31.07.2015
Zise Vali.
Cred că ți-am mai spus și acum un an că îți place să iei la palme stupul de albine :D

#461
-ARA-

-ARA-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,670
  • Înscris: 01.08.2021

 bobitad, on 06 noiembrie 2021 - 13:22, said:

da, ala la 1750. din anii trecuti, stiu ca Vineri baga si ei ceva oferte mai ok. eu stiu ca mi-am luat samsung tab a la pret mult mai bun ca la emag. acum na, la emag e nebuneala ca sunt ofertele alea la cateva produse. restul or sa fie cam la fel, peste tot.

intr-un fel e destept emag-ul. cat sa coste sa iei niste tv-uri dalea care si asa nu le ia nimeni si sa le pui l
A fost bun pret, l-au livrat a doua zi cu masina personala de la Altex, cred ca imi aduc aminte bine.

Asa o cunostinta imi povestea ca o sa isi cumper anul viitor un qled de la Allview, i-am spus sa stea cumine si trecuse defensiv ca el nu da atatea mii de lei pe un tv.
Morala este ca nu toti cauta calitatea.

Asa si cu telefoanele astea, am vazut P30 Pro si folosesc un Poco M3, varza la semnal in comparatie cu P30 pro, camera foto este slaba, telefonul se misca slab.
Am zis sa folosesc poco pana cumpar alt telefon bun.

#462
mirel3003

mirel3003

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,884
  • Înscris: 04.10.2007
Singurul lucru ce il caut de BF e o tableta android cu sim (Tab S7 plus; Tab S7 FE; Tab S7; Tab S6; etc)

Edited by mirel3003, 06 November 2021 - 22:17.


#463
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,421
  • Înscris: 05.07.2018
Doar atat?! Credeam ca cauti o tableta. Cu sim, probabil? Ca ceilalti cauta masini la pret de jante sau apartamente la pret de garsoniere. Nu mai bine faci o lista?

#464
Magicwisewolf

Magicwisewolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,049
  • Înscris: 29.01.2016

 vali, on 05 noiembrie 2021 - 19:44, said:

da, era plin de utilizatori de aifon care treceau pe huwaei...

Nu, ajunsese locul 2 mondial si Apple cazuse pe 3 sau 4.
Si asta a devenit o problema pt ei...
In felul asta, au eliminat 1 concurent.
Pe Samsung nu aveau cum, ca nu e comunist, este al aliatului lor strategic - Coreea de Sud, au si afaceri beton cu ei, era mai greu si nu era nici frumos...

#465
mirel3003

mirel3003

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,884
  • Înscris: 04.10.2007

 Puferiu_, on 06 noiembrie 2021 - 22:17, said:

Doar atat?! Credeam ca cauti o tableta. Cu sim, probabil? Ca ceilalti cauta masini la pret de jante sau apartamente la pret de garsoniere. Nu mai bine faci o lista?
Initial vroiam anul asta de BF sa imi iau procesor + placa de baza + cooler.... dar nu prea mai am timp sa ma joc si ar fi bani aruncati pe geam.

#466
pasarea_penix

pasarea_penix

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 184
  • Înscris: 10.05.2007
Pfff, pagina asta ultima îmi aduce aminte de P30 Pro de la Altex la 1750. L-am luat instant, mulțumesc celui care a postat primul. Nici măcar nu era în lista lor de reduceri, a apărut deodată în mijlocul zilei, vineri.
Bine, l-am spart, între timp am trecut la p40 pro, pe care l-am spart și pe ăla, dar mai bine că am scăpat de el fmm Google. P50 pro nu se aude nimic de lansare, oricum nu mă mai întorc la lipsa Google, a trebuit să fac multe artificii să am un telefon ok, dar pe partea foto era cel mai bun!

#467
Sef-chenko

Sef-chenko

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,418
  • Înscris: 17.04.2006
Urmaresc un aspirator de cateva luni pe emag. S-a  mentinut la 2200 lei. Acum este 3000 :)

#468
jonnie007

jonnie007

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 678
  • Înscris: 22.02.2009
Pai il iei la 2200 de BF si toata lumea-i multumita.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate