Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Ce layout are tastatura acestui model?

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
jean.cezar

jean.cezar

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 194
  • Înscris: 05.11.2004
Salutare, am cumpărat acest macbook pro de pe altex.ro. Acum după ce l-am primit mă intrigă acel ROM de pe etichetă, pentru că nu aș dori să fie tastatura în Ro. Nu doresc să îl desfac pentru că bănuiesc că este mai complicat în caz de retur, mai mult decât atât este cadou pentru un membru al familiei stabilit în altă țară și vreau să fiu sigur că îi voi trimite produsul corect, cu tastatura INT.
Mă puteți ajuta vă rog, ce tastatură are?

Attached Files


Edited by jean.cezar, 03 September 2021 - 11:08.


#2
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,827
  • Înscris: 01.11.2005
Da, layoutul este in limba romana. N-ai ce sa ii faci, decat sa-l returnezi si sa cauti unul cu layot int. Se pare ca ti-au trimis produsul gresit.
Asta e una.
Dar oricum poti schimba layoutul din setari si optiuni, asa ca singura diferenta va fi inscriptia tastelor.

Edited by tehnics, 03 September 2021 - 11:11.


#3
jean.cezar

jean.cezar

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 194
  • Înscris: 05.11.2004
Am înțeles, mulțumesc pentru răspuns!

#4
sags

sags

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,940
  • Înscris: 24.04.2013
Vad ca si pe emag la acel cod de produs (Z11B001ER) scrie tot de tastatura internationala <https://www.emag.ro/...r/pd/DKD8ZKMBM/> iar intr-o poza pusa (iunie 2021, deci foarte recent) de un client in sectiunea de review-uri se vede tastaura layout US. Poate ca au trimis totusi produsul corect. Oricum poti sa desigilezi cutia (cu grija totusi sa nu distrugi ambalajul), ca o asemenea diferenta tine de conformitatea produsului si trebuie sa il inlocuiasca; nu are treaba cu dreptul de razgandeala in 14 zile.

Edited by sags, 03 September 2021 - 12:01.


#5
jean.cezar

jean.cezar

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 194
  • Înscris: 05.11.2004
Așa o sa fac până la urmă, mulțumesc!

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate