Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Foliere geamuri

Microsoft Defender

cartela Internet Europa

Sondaj EV
 Testerul pe VAG arata devieri la ...

Aparat ieftin pentru sigilat pung...

Hyundai elantra 2024 Highway, 6MT.

Interpretare XML
 PPCEnergy - Emiterea facturii in ...

Telefon Nou de la Digi

La multi ani @creativestar!

La multi ani @Nimcid25!
 "Spionul" nostru cel de t...

Care aplicatie are cele mai ok co...

Parere antrenament incepator

Dilema sursa

Router primit la încheierea contractului.Exista unul "standard"?

- - - - -
  • Please log in to reply
25 replies to this topic

MembruAnonim

MembruAnonim

MembruAnonim

• Grup: Banned

View Postscub, on 26 septembrie 2021 - 10:03, said:

Asculta sfatul lui Vlad.
Daca vrei sa prelungesti fibra, vorbeste cu ei si vezi cat iti cer. S-ar putea sa fie mai ieftin decat o sa te coste sa platesti interventia unei echipe digi care sa inlocuiasca fibra stricata de tine. Poti da gres. Digi o sa vina si o sa constate interventie neautorizata si sa te puna sa platesti interventie (ori o sa sudeze fibra taiata de tine, ori o sa traga din nou cablu nou din panou.

scub

scub

Senior Member

• Grup: Senior Members
Da , am  inteles . Nu am  in intentie sa tai fibra lor ( merge prea  bine  ,  sa-mi  bag  nasul.. :)  (test  viteza , facut  la ora 15:00-foto2). Am un  colacel de fibra  si vroiam sa testez pe  el , cu acesti conectori rapizi  daca-mi  iese sa conectez fibra  taiata  corect . Am  vazut ca  sunt  acele  testere , ce  dau  lumina  aceea  rosie...
Tare-s curios  ce  face  in  plus  ghilotina aceea , in comparatie cu o  lama  noua de cutter , cu care  tai fibra  asezata pe o lamela de sticla... in  fine   mai  studiem  treaba .

Attached Files

MembruAnonim

MembruAnonim

MembruAnonim

• Grup: Banned
Habar nu am.. dar posibil ca fibra sa fie taia la un anumit unghi. Deci mare grija. Eu nu m-as baga, poate doar daca as avea suficiente cunostinte.

nila1984

nila1984

Junior Member

• Grup: Members
e simplu , lama de cutter va sparge fibra optica in loc sa o taie
eu nu cred ca vei reusi ... poate doar sa ai norocul sa se sparga intr-un mod acceptabil

scub

scub

Senior Member

Am colacul , o sa testez , cat de curand . Fac si o dracie cu  leduri rosii , sa  vedem , daca  ajunge  lumina  in  partea  cealalta . Si un dispozitiv de prindere al unei lame de ras. E mai precisa si mai ...taioasa   in  comparatie cu cutterul . Probabil acel dispozitiv  dedicat , tine fibra , impresurata , cumva , si  taietura  iese perfect  dreapta  fara  obturari ...  zic  si  eu.

eldatar

eldatar

Member

• Grup: Members

View PostVlad_22, on 26 septembrie 2021 - 22:38, said:

Eu zic să nu te bagi să mufezi, tai fibra etc. E echipamentul lor, până la urmă și dacă strici ceva, nu-ți iese, dupaia nema net, TV și trebuie să plătești intervenția unei echipe Digi.
Și poate afectează si Oltul master switch din zona și lasă și pe alți cu probleme de internet.

Vlad_22

Vlad_22

Guru Member

Dupaia îi dau peste cap o amendă, de nu se vede.

ZIGZAG20

ZIGZAG20

Senior Member

View Posteldatar, on 19 octombrie 2021 - 13:14, said:

Și poate afectează si Oltul master switch din zona și lasă și pe alți cu probleme de internet.
Vedem noi pe OLT ce se intampla.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate