Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Router primit la încheierea contractului.Exista unul "standard"?

- - - - -
  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#19
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015

View Postscub, on 26 septembrie 2021 - 10:03, said:


Asculta sfatul lui Vlad.
Daca vrei sa prelungesti fibra, vorbeste cu ei si vezi cat iti cer. S-ar putea sa fie mai ieftin decat o sa te coste sa platesti interventia unei echipe digi care sa inlocuiasca fibra stricata de tine. Poti da gres. Digi o sa vina si o sa constate interventie neautorizata si sa te puna sa platesti interventie (ori o sa sudeze fibra taiata de tine, ori o sa traga din nou cablu nou din panou.

#20
scub

scub

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,355
  • Înscris: 30.11.2005
Da , am  inteles . Nu am  in intentie sa tai fibra lor ( merge prea  bine  ,  sa-mi  bag  nasul.. :)  (test  viteza , facut  la ora 15:00-foto2). Am un  colacel de fibra  si vroiam sa testez pe  el , cu acesti conectori rapizi  daca-mi  iese sa conectez fibra  taiata  corect . Am  vazut ca  sunt  acele  testere , ce  dau  lumina  aceea  rosie...
Tare-s curios  ce  face  in  plus  ghilotina aceea , in comparatie cu o  lama  noua de cutter , cu care  tai fibra  asezata pe o lamela de sticla... in  fine   mai  studiem  treaba .

Attached Files



#21
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Habar nu am.. dar posibil ca fibra sa fie taia la un anumit unghi. Deci mare grija. Eu nu m-as baga, poate doar daca as avea suficiente cunostinte.

#22
nila1984

nila1984

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 71
  • Înscris: 28.10.2013
e simplu , lama de cutter va sparge fibra optica in loc sa o taie
eu nu cred ca vei reusi ... poate doar sa ai norocul sa se sparga intr-un mod acceptabil

#23
scub

scub

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,355
  • Înscris: 30.11.2005
Am colacul , o sa testez , cat de curand . Fac si o dracie cu  leduri rosii , sa  vedem , daca  ajunge  lumina  in  partea  cealalta . Si un dispozitiv de prindere al unei lame de ras. E mai precisa si mai ...taioasa   in  comparatie cu cutterul . Probabil acel dispozitiv  dedicat , tine fibra , impresurata , cumva , si  taietura  iese perfect  dreapta  fara  obturari ...  zic  si  eu.

#24
eldatar

eldatar

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 495
  • Înscris: 19.03.2019

View PostVlad_22, on 26 septembrie 2021 - 22:38, said:

Eu zic să nu te bagi să mufezi, tai fibra etc. E echipamentul lor, până la urmă și dacă strici ceva, nu-ți iese, dupaia nema net, TV și trebuie să plătești intervenția unei echipe Digi.
Și poate afectează si Oltul master switch din zona și lasă și pe alți cu probleme de internet.

#25
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,989
  • Înscris: 16.07.2015
Dupaia îi dau peste cap o amendă, de nu se vede.

#26
ZIGZAG20

ZIGZAG20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,971
  • Înscris: 20.04.2013

View Posteldatar, on 19 octombrie 2021 - 13:14, said:

Și poate afectează si Oltul master switch din zona și lasă și pe alți cu probleme de internet.
Vedem noi pe OLT ce se intampla.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate