Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Free streaming SkyShowtime

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine
 The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...
 Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 

Cataracta

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
Lucia2112

Lucia2112

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 20.12.2020
Am o problema oftalmologică(cataractă) și vreau sa îmi spuneți dacă cineva s-a operat la dr Grigorios de la clinica Ama Optimex Mulțumesc anticipat!

#2
Karhu

Karhu

    Heretic member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 39,920
  • Înscris: 25.06.2007
Probabil ca s-a operat, ca doar medicul respectiv nu o fi acum in asteptarea primei operatii din cariera lui insa utilizatorii Softpediei sunt in general tineri sau de varsta medie, deci putin probabil sa fi avut nevoie de procedura in discutie.

#3
popicoo

popicoo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 891
  • Înscris: 07.03.2012
Câtă amabilitate! De ce nu i-ai închis topicul dacă tot n-a întrebat unde trebuie? De unde ai certitudinea în privința intervalului de vârste la care se încadrează utilizatorii Softpedia? Ce înseamnă "tineri"?

Inițiator, am o mătușă care a făcut operație de implant de cristalin acolo (nu la doctorul de care spui) și a decurs totul ok. A respectat ce i-a recomandat doctorul, parcă Filip, din ce îmi mai aduc aminte și a fost totul ok. Operația de cataractă nu mai este ceva nemaiîntâlnit, a devenit uzuală și rapidă. Succes!

Edited by popicoo, 02 September 2021 - 10:43.


#4
andreim77

andreim77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,235
  • Înscris: 11.04.2006
eu m-am operat la Ama Optimex mai demult, nu pentru cataracta ci miopie dar acelasi tip de operatie probabil, implant de cristalin. Doar ca a fost demult, acum vreo 9 ani, la Filip seniorul. Pot oferi detalii pt ca nu e un proces simplu si sunt posibile efecte secundare.

#5
alionte

alionte

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 977
  • Înscris: 23.06.2005

 andreim77, on 02 septembrie 2021 - 10:50, said:

eu m-am operat la Ama Optimex mai demult, nu pentru cataracta ci miopie dar acelasi tip de operatie probabil, implant de cristalin. Doar ca a fost demult, acum vreo 9 ani, la Filip seniorul. Pot oferi detalii pt ca nu e un proces simplu si sunt posibile efecte secundare.
Va pus inainte de operatie sa semnati ca va asumati eventualele riscuri?

#6
Lucia2112

Lucia2112

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 20.12.2020
Va mulțumesc pentru răspunsuri!
Da, si eu am vrut sa merg la Filip senior, numai ca ar fi fost tocmai în octombrie consultația și cred ca operația la o alta diferența mai mare de timp. Iar eu am vrut mai curand.
Am citit despre operația respectiva și au fost și cazuri de nereușită, de-asta am îndrăznit sa întreb. A fost un moment, chiar de moment, pentru ca, asa e, indiferent de răspunsuri, hotararea era deja luată, pentru pro operație.
Dacă credeți ca subiectul meu este irelevant din motive ca toată lumea de pe aici este tânără, puteți sa îl ștergeți. Problema e ca am luat în considerare faptul ca și cei tineri pot avea cataracta congenitala, sau sa aibă rude care au avut aceasta intervenție chirurgicala. Oricum, ma așteptăm și la un fel de hate-uri.
Încă o dată, mulțumesc! Scuze dacă am deranjat pe cineva.

#7
Freddy12

Freddy12

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,493
  • Înscris: 15.09.2010
Mama mea s-a operat pentru cataracta la varsta de 95 de ani si operatia a fost o reusita totala. Alta ruda avea 67 de ani la momentul operatiei, acum vreo 6 ani, si la fel, reusita 100%. Operatie facuta de dr. Cucu Bogdan la Constanta.

#8
Lucia2112

Lucia2112

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 20.12.2020

 Freddy12, on 05 septembrie 2021 - 11:16, said:

Mama mea s-a operat pentru cataracta la varsta de 95 de ani si operatia a fost o reusita totala. Alta ruda avea 67 de ani la momentul operatiei, acum vreo 6 ani, si la fel, reusita 100%. Operatie facuta de dr. Cucu Bogdan la Constanta.

Super! Mulțumesc mult! E o incurajare pentru mine. Sper sa am și eu 100% bine.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate