Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...
 Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming
 Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...
 Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import
 

Cu mine te știe lumea

* - - - - 10 votes
  • Please log in to reply
47 replies to this topic

#37
DarthBane

DarthBane

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,486
  • Înscris: 22.03.2021

View Postjezebelle, on 01 septembrie 2021 - 11:50, said:

Vai, ce deștepți și culți sunteți voi. Melodia e ritmată, drăguțică, uite, eu o mai ascult când fac curat prin casă. Ah, și vă informez că dețin un IQ de 122 conform Mensa. Prietenul a scos maxim, 126. Câți dintre cei sclifosiți și culți în cap de pe aici se pot lăuda cu performanța asta??


122 la ăla online despre care există și un topic pe aici ?
E apă de ploaie, o grămadă de pe forum am scos 126, însă ăla nu e un test serios, e  doar ceva model, cam cum ar arăta testul in sine.
Și cam prea ușor, dpmdv, induce prea multor proști ideea că sunt semi genii,de parcă nu ar fi deja plin internetul de specimene de astea.

De melodie nush ce să zic, mie nu mi place, trei acorduri repetate obsesiv nu mi se pare "melodie". Are ritmicitate, da, dar cam atât.

#38
jezebelle

jezebelle

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,362
  • Înscris: 05.10.2017
@darthbane Poți da exemplu de 2-3 manele care îți plac?

#39
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017

View Postsergiuop, on 01 septembrie 2021 - 11:24, said:

@ karax
pai asta e problema, ca adeptii genului sunt toti lipsiti de bun simt, trebuie sa deranjeze un cartier intreg ca are unul chef sa-i behaie si sa-i ragaie salam tot felul onomatopee in tigva.
Is si rockeri ce dau rocku la maxim cand vor ei sa asculte melodii tari

View PostVlad_22, on 01 septembrie 2021 - 12:19, said:

Când faci postări din astea, așteaptă-te la reacții pe măsură. Nimănui nu-i pasă, alt topic inutil, printre atâtea. Până la urmă, opinia ta, care e, ce vrei să dezbatem, că ăsta este rolul unui topic, vii cu o idee/noutate/dilemă/știre etc., o prezinți, mai apoi îți prezinți și punctul tău de vedere. Lăsând la o parte faptul că e manea, melodia probabil nu transmite nimic.
e topic pe arie de manele deci e dreptul manelistilor sa posteze cat vor

View Postglassofwine, on 01 septembrie 2021 - 12:20, said:

Io mis fată telijentă shi pretenu lafel. Cine numă crede s-ami sugă teancu cu bani să muară dujmani
da ce , oamenii cu creier nu vor bani , vor doar sa fie asceti ca la calugari?

#40
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,841
  • Înscris: 01.11.2005

View Postjezebelle, on 01 septembrie 2021 - 11:50, said:

Ah, și vă informez că dețin un IQ de 122 conform Mensa. Prietenul a scos maxim, 126.
Iti dai seama nepoata daca ai fi scos tu mai mult ca el ce se intampla ?

#41
RangerBoy

RangerBoy

    Cea mai mare jigodie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,358
  • Înscris: 08.11.2020
Pana la urma care e problema voastra daca e topic dedicat pentru asa ceva? sunteti niste frustrati, nu iti place nu asculti, nici eu nu ascult manele dar nu ma duc sa dau cu batul in gard.

#42
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017
Ce conteaza e ca manelistu' sa respecte legea.  Nu imi pasa nici cat e de agramat sau imbecil

#43
RangerBoy

RangerBoy

    Cea mai mare jigodie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,358
  • Înscris: 08.11.2020
Ce lege ma nene? Aici e vorba de o manea de pe youtube. ��

#44
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017
Vad rockeri si etc ce vorbesc ca ar interzice maneaua , ca nu e ok sa fii cu pantaloni si camasa ca la manelisti, ca nu is ok 1500 de chestii la manelari.  Ii vezi ca ar interzice orice , fie si cand e vorba de lucruri banale
Ok asa e , manelarii is cam prosti, si muzica lor e repetitiva , usoara, versuri putine etc.  Dar a fi cum is unii rockeri , ca ar interzice orice , fie si chestii personale nu e democratic
Asa ca  atata timp cat manelarul respecta legea , putin conteaza ca se imbraca pe el cu camasa cu picatele , sau are ciocate la picioare , sau ca e agramat

#45
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,841
  • Înscris: 01.11.2005
@karax, ce ai vrut sa zici ? Ca n-am inteles nimic.

#46
RangerBoy

RangerBoy

    Cea mai mare jigodie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,358
  • Înscris: 08.11.2020

View Postkarax, on 07 septembrie 2021 - 09:38, said:

Vad rockeri si etc ce vorbesc ca ar interzice maneaua , ca nu e ok sa fii cu pantaloni si camasa ca la manelisti, ca nu is ok 1500 de chestii la manelari.  Ii vezi ca ar interzice orice , fie si cand e vorba de lucruri banale
Ok asa e , manelarii is cam prosti, si muzica lor e repetitiva , usoara, versuri putine etc.  Dar a fi cum is unii rockeri , ca ar interzice orice , fie si chestii personale nu e democratic
Asa ca  atata timp cat manelarul respecta legea , putin conteaza ca se imbraca pe el cu camasa cu picatele , sau are ciocate la picioare , sau ca e agramat
Chestia asta ma preocupa cand eram copil, acum am probleme serioase care ma preocupa, poate fi si sf. Lumii chiar nu ma intereseaza.

#47
DarthBane

DarthBane

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,486
  • Înscris: 22.03.2021

View Postkarax, on 04 septembrie 2021 - 07:58, said:

Ce conteaza e ca manelistu' sa respecte legea.  Nu imi pasa nici cat e de agramat sau imbecil

Ai văzut vreun proiect de OUG pt interzicerea manelelor ?
Că trăncăne unii că ei ar interzice una sau alta, e irelevant.

E un gen de muzică. Bun, rău, există și cu asta basta.
Dacă faci abstracție de versuri, o mulțime de manele sunt niste copii/plagieri ale unor melodii internaționale de succes.
Sigur, ai putea asculta originalul, dar, nefiind meloman, habar nu ai că acele melodii există, pur și simplu.

De ex, eu am ascultat întâi o manea, mi s a părut chiar ok, melodic vorbind și abia apoi am descoperit originalul :
https://www.google.c...le-gws-wiz-serp

Mno, am ascultat o manea și mi a plăcut. Sunt de condamnat ?  Dacă ascultam originalul și mi plăcea eram tot de condamnat ?
Cam prea multă agitație cu manelele astea, că ești prost și needucat dacă asculți, voit sau nu și se întâmplă să ți placă vreuna. Cumva mi se pare o nevoie de epatare a unora, atâta tot.

#48
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017
Nu dar e asa o  scarba a rockerilor si nu doar a lor cu manelele. Democratia e altceva decat republicanismul , ca sa vorbesc si despre politica nitel.  O republica presupune reguli ale grupurilor mici de oameni , de exemplu oligarhiile is republicane.  Democratia presupune participarea tuturor cetatenilor

Cam asa si cu muzica.  Vrem doar grupuri de elita , ce asculta doar rock ?   Sau vrem ceva democratic?

Si cate nu is copiate ?Posted Image  Doar eu am vazut o  groaza de manele  copiate Posted Image si eu nu urasc manelele.  Dar asa e, au versuri putine si simple

Muzica e balcanica , are si influente arabesti , nu muzica e problema , problema  o reprezinta versurile

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate