Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

Țigări

* - - - - 3 votes
  • Please log in to reply
32 replies to this topic

#19
Marius799

Marius799

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 06.06.2019
eu ii dau țigări la paznic, el îmi da pistoale și toată lumea va fi fericita ��

#20
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Și cazare gratis după aia.
Cu demipensiune.

#21
mirel3003

mirel3003

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,885
  • Înscris: 04.10.2007

View Postwaterman, on 31 august 2021 - 13:49, said:

Și cazare gratis după aia.
Cu demipensiune.

Chiar pensiune completa....

#22
helen76

helen76

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,389
  • Înscris: 17.10.2018
foita pui tutun in ea si rulezi cu un aparat care costa 5 10 15 lei.nu e mare chestie

Intrebarea mea e alta : De ce ar da cineva bani pt asa  ceva? Common ,trebuie sa fi un om preaa lenes ca sa faci asta :))) Poti visa frumos la afacere de genul asta

#23
danyel61

danyel61

    Fumător

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,235
  • Înscris: 19.08.2005
Pentru cine e curios ce e aia tigara injectata si altele, puteti citi aici
https://forum.softpe...made-injectate/

#24
ambr0zie

ambr0zie

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,539
  • Înscris: 04.01.2006
Chiar daca ar fi legal, si bineinteles ca nu-i, cand foloseam eu tutun de rulat observasem un lucru (tuburi nu am folosit decat de 3-4 ori).
Foloseam o chestie din asta.
[ https://tobacco-online.ro/32669-pdt_540/tabachera-cu-aparat-de-rulat-tobi-.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Dar daca faceam tigari mai multe si fumam dupa 2 zile, tutunul se usuca si devenea iute, tigara ardea rau.
Chiar si cand cumparam un borcan mare de tutun, dupa ce treceam de jumatate, tutunul se usca rau.
Aveam grija sa inchid ermetic borcanul sau pliculetul, puneam si o feliuta de mar sau o piatra din aia speciala, tot nu era OK.
De aia eu imi rulam cate o tigara, cand fumam, nu imi faceam stocuri.

#25
wld-ro

wld-ro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,096
  • Înscris: 04.09.2013
Sa iti rulezi singur tigara fara aparat e un ritual placut pentru multi fumatori. La fel ca preparatul narghilelei pentru cei ce fumeaza asa ceva acasa.

#26
ambr0zie

ambr0zie

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,539
  • Înscris: 04.01.2006
Eu cu asta n-am reusit sa ma obisnuiesc. In general imi ieseau prost, asta era de la neindemanare + lipsa de rabdare.
Cunosteam oameni care rulau cu o singura mana, din reflex, eu n-am reusit, mai bine de jumatate din tigarile facute la mana ieseau de nefumat.

Tabachera cu roller a fost de aur pentru mine, cand ieseam in oras sau cand mergeam la serviciu o umpleam cu tutun, puneam cateva filtre si pachetul de foite si imi ajungea cateva ore (fumam foarte mult). Plus ca tot materialul de fumat ocupa spatiu fix cat tabachera.

Aparat pentru tuburi n-am avut, oricum nu mi-ar fi placut, nu mi-ar fi placut sa pregatesc de acasa 20 de tigari si nu as fi putut cara "echipamentul" in oras.

#27
razor01

razor01

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,071
  • Înscris: 01.03.2016
Sa ajungi producator de tigari e mai greu decat sa vinzi droguri Posted Image

Asta este o mafie inchisa, ca o casta, e ceva in care nu se poate intra.

#28
Tort

Tort

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 998
  • Înscris: 02.01.2016
Eu vindeam tutun din productie proprie si la limita am scapat fara dosar pentru contrabanda. Sa nu faci prostia sa vinzi nici macar prietenilor apropiati. Tu bucura-te ca nu mai arunci atat de multi bani pe tigari. Restul nu mai conteaza.

#29
Alex432

Alex432

    sit at big tables

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,210
  • Înscris: 28.05.2020

View PostMarius799, on 31 august 2021 - 12:35, said:

sa le vând celor din cartier, de exemplu un pachet 10 lei.
Acciza + tva = 15 lei /pachet de 20.  Trebuie platit si impozit pe profit/venit.

Ar fi bine sa te informezi cat de cat. - inainte sa deschizi un topic - altfel pari a avea nevoie sa te invete cineva abecedarul.

#30
Marius799

Marius799

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 06.06.2019
înțeleg ce zici, dacă ma documentam înainte 100% nu mai deschideam topicul, asa mi-a venit ideea și m-am lămurit într-un timp mai scurt decât dacă as fi cautat singur informațiile. Nu-i bai dacă par prost, măcar am aflat ceva nou și m-am și distrat. Singura problema ar fi forumul greșit, discuția nu are legătură cu afacerile =))

#31
razor01

razor01

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,071
  • Înscris: 01.03.2016
Nu e vorba ca pari prost doar ca subiectul in cauza este efectiv un tabu. Productia de tigari, la fel ca si productia medicamente sau de arme , se afla in mainile unei mafii ce joaca la nivel inalt.

Se fac foarte multi bani din treburile astea si nu-si permit astia sa apara tot felul de Gigel si Ionel care produc mai ieftin si poate chiar mai bun.

Edited by razor01, 02 September 2021 - 15:56.


#32
Piscopescu

Piscopescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,507
  • Înscris: 24.03.2018

View PostTort, on 01 septembrie 2021 - 01:44, said:

Eu vindeam tutun din productie proprie si la limita am scapat fara dosar pentru contrabanda

Te-au ciripit clientii sau ti-au facut o inscenare?

#33
Alex432

Alex432

    sit at big tables

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,210
  • Înscris: 28.05.2020

View PostMarius799, on 01 septembrie 2021 - 21:34, said:

înțeleg ce zici, dacă ma documentam înainte 100% nu mai deschideam topicul, asa mi-a venit ideea și m-am lămurit într-un timp mai scurt decât dacă as fi cautat singur informațiile. Nu-i bai dacă par prost, măcar am aflat ceva nou și m-am și distrat. Singura problema ar fi forumul greșit, discuția nu are legătură cu afacerile =))
Puteai intra intr-un magazin si intreba cat e adaosul commercial la tigarete.
Incearca asta si spune aici.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate