Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 

Cum scot vreo 30 de stalpi cu tot cu cimentul in care sunt cimentati?

* * * - - 5 votes
  • Please log in to reply
117 replies to this topic

#73
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,796
  • Înscris: 20.10.2015

 thalia, on 08 aprilie 2022 - 16:03, said:

In plus, dvs mi-ati cerut adresa, nu poti da adresa asa oricui...

Shite!
Nici chiar eu n-am atata tupeu!

Damn, woman!

 thalia, on 08 aprilie 2022 - 16:03, said:

Tsunnami, nu ies nici la suc, nah ca m-am facut a dreaq!Posted Image

Mda, ma dai in gat ca te-am invitat la suc, :lol:

Succes la gard

#74
dicdobre

dicdobre

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,351
  • Înscris: 12.09.2005

 Tsunnnami, on 05 aprilie 2022 - 07:48, said:

Si io m-am bagat s-o scot la un suc, dar nu mi-a raspuns...
Pai mi-am zis, fata asta vrea s-o ajut sau nu? Daca vrea, sa mergem la un suc, Posted Image

Te-ai dat singur, ea doar a confirmat. Posted Image

#75
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,796
  • Înscris: 20.10.2015

 dicdobre, on 08 aprilie 2022 - 16:53, said:

Te-ai dat singur, ea doar a confirmat. Posted Image

:lol:

#76
cosmin_235423

cosmin_235423

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 815
  • Înscris: 17.06.2018
Ce ai tu se numeste DESEU si aruncarea lui in locuri neautorizata se amendeaza mai nou cu 10-20k lei. Plus confiscarea masinii cu care a fost carat daca esti prinsa in fapt. Camere de luat vederi mai nou sunt peste tot.

Recomandare e sa chemi o echipa si sa o platesti pentru a-ti prealua deseurile. Asta daca vrei sa externalizezi problema.

Personal resturile de lemn din taierea copacilor eu le dau foc. Dar si asa in unele localitati poate fi o problema.

#77
thalia

thalia

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,934
  • Înscris: 07.11.2007

 cosmin_235423, on 08 aprilie 2022 - 19:34, said:

Ce ai tu se numeste DESEU si aruncarea lui in locuri neautorizata se amendeaza mai nou cu 10-20k lei. Plus confiscarea masinii cu care a fost carat daca esti prinsa in fapt. Camere de luat vederi mai nou sunt peste tot.

Recomandare e sa chemi o echipa si sa o platesti pentru a-ti prealua deseurile. Asta daca vrei sa externalizezi problema.

Personal resturile de lemn din taierea copacilor eu le dau foc. Dar si asa in unele localitati poate fi o problema.

Cred ca nu ati inteles bine postul meu. Tocmai asta nu vreau, sa ajunga in gropi de gunoi neamenajate.
Nu ma rog de nimeni sa ma scape de lemn degeaba, evident ca platesc, dar in niciun caz sa fie aruncat la margine de oras sau te miri unde.

#78
Melteanu

Melteanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,105
  • Înscris: 28.02.2022
Pina zilele trecute ti se parea ciudat ca ti se cere adresa,lucru firesc in situatia creata.Acum vrei sa si platesti.Care e evolutia fireasca a lucrurilor?Cit sau ce esti dispusa sa platesti?Ca sa vin si sa te scap de acele deseuri,imi trebuie o remorca mare dupa masina,sau duba,carburant,timp si efortul de incarcare-stivuire.Iti amintesc ca ne intoarcem amandoi aici cu feedback despre cum eventual a decurs treaba.

#79
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,796
  • Înscris: 20.10.2015
Da Thalio, ia pune tu aicea pe public, poze cu tine, adresa, CNP-ul si cand esti singura la Starbucks pentru un suc, :lol:

 Melteanu, on 11 aprilie 2022 - 14:25, said:

Pina zilele trecute ti se parea ciudat ca ti se cere adresa,lucru firesc in situatia creata.Acum vrei sa si platesti.Care e evolutia fireasca a lucrurilor?Cit sau ce esti dispusa sa platesti?Ca sa vin si sa te scap de acele deseuri,imi trebuie o remorca mare dupa masina,sau duba,carburant,timp si efortul de incarcare-stivuire.Iti amintesc ca ne intoarcem amandoi aici cu feedback despre cum eventual a decurs treaba.

Nu crezi ca era mai nimerita o abordare pe privat????
Intreb si eu pentru un prieten

#80
Melteanu

Melteanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,105
  • Înscris: 28.02.2022
pai cind am intrebat pe privat de locatia exacta,mi-a raspuns aici ca ea nu da oricui adresa,ce sa mai inteleg?Sa teleportam gardul?

#81
cosmin_235423

cosmin_235423

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 815
  • Înscris: 17.06.2018
cauti "transport moloz" pe olx si gasesti zeci de oferte

#82
thalia

thalia

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,934
  • Înscris: 07.11.2007

 cosmin_235423, on 11 aprilie 2022 - 19:40, said:

cauti "transport moloz" pe olx si gasesti zeci de oferte

Aia arunca pe marginea drumului si nu vreau asa ceva.Posted Image

 Melteanu, on 11 aprilie 2022 - 19:29, said:

pai cind am intrebat pe privat de locatia exacta,mi-a raspuns aici ca ea nu da oricui adresa,ce sa mai inteleg?Sa teleportam gardul?

La momentul asta intreb teoretic, cum am spus, gardul e inca in picioare. Si da, pot plati transportul, dar sa ma asigurati ca nu este aruncat la vreo groapa de gunoi aiurea.

#83
thalia

thalia

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,934
  • Înscris: 07.11.2007

 Tsunnnami, on 11 aprilie 2022 - 18:10, said:

Da Thalio, ia pune tu aicea pe public, poze cu tine, adresa, CNP-ul si cand esti singura la Starbucks pentru un suc, Posted Image



Nu crezi ca era mai nimerita o abordare pe privat????
Intreb si eu pentru un prieten

Acus, stai sa fac un scan la buletin.Posted Image

Iar am scris pe fuga, nu stiu cum se face de nu reusesc de nu-mi ajunge timpul.

Asadar, sunt dispusa sa platesc transportul si incarcatul, dar catre cineva care il foloseste, nu sa il arunce pe te miri unde.Posted Image
Nu pot da inca date concrete pentru ca nu ne-am apucat de gard, insa la momentul asta mi-as dori sa am "aranjat " si acest aspect, macar teoretic. Din acest motiv nu pot sa spun nim acum sunt destul de explicita.

Edited by thalia, 12 April 2022 - 15:01.


#84
cristobob

cristobob

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,474
  • Înscris: 06.01.2014

 thalia, on 12 aprilie 2022 - 14:33, said:


.. Si da, pot plati transportul,....
Pana in Cluuuj ?Posted Image

#85
Melteanu

Melteanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,105
  • Înscris: 28.02.2022
Am senzatia ca esti ca bunica mea,cind ii venea pensia de urmas,considerabila,dadea spaga postasului o hartie de 1 ron,cica sa isi ia o bere...Posted Image Eu as muta subiectul,la fun....Pe vremeurile mele cind cereai ceva ajutor indiferent la ce,te dadeai tu dupa programul omului ce ajuta,nicidecum invers.

#86
thalia

thalia

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,934
  • Înscris: 07.11.2007

 Melteanu, on 12 aprilie 2022 - 16:58, said:

Am senzatia ca esti ca bunica mea,cind ii venea pensia de urmas,considerabila,dadea spaga postasului o hartie de 1 ron,cica sa isi ia o bere...Posted Image Eu as muta subiectul,la fun....Pe vremeurile mele cind cereai ceva ajutor indiferent la ce,te dadeai tu dupa programul omului ce ajuta,nicidecum invers.

Considera-ma o bunica mai naravasa asa!Posted Image
Apai pan' la Cluj ii drum lung, oi gasi un mitic de-al meu sa ia gardu' pentru foc.

#87
Prototype2

Prototype2

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,913
  • Înscris: 20.11.2008
Io stiu care varianta polueaza mai mult: ardere/putrezire....?  Posted Image

Edited by danciusergiu84, 14 April 2022 - 15:54.


#88
PoeOvidiu

PoeOvidiu

    Sunt de la țară și îmi place așa.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,568
  • Înscris: 07.12.2014
Dacă ne referim strict la efectul de seră, cred că putrezirea e mai nocivă decât arderea. Atâta că arderea miroase mai urât.

#89
thalia

thalia

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,934
  • Înscris: 07.11.2007
Hai ca nu mai imi gaseam topiculPosted Image
Mai trecu' un an si abia acum in 2023 am reusit sa ne apucam de lucrare. Unele lucruri nu vor sa se intample nicicum, decat atunci cand se alinieaza planetele.
Am reusit si am scos stalpii pe latura pen care eram suprapusi cu terenul vecinului, suprapune de 20cm care se pierde la 2 cm. N-am reusit nicicum sa cadem la o intelegere, asta este.

Desi s-a turnat ciment ca la balamuc la baza stalpilor vechi, am reusit sa-i scoatem.
Pentru noul gard nu vom turna ciment, vom pune stalpi din 2 in 2 m cu fundatii insurubate si apoi plasa bordurata verde.

Revin cand vom termina.

#90
takashi90

takashi90

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,526
  • Înscris: 04.03.2014
Cu deșeul lemnos ce s-a întâmplat?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate