Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Despre viata în Atlanta, GA

* - - - - 4 votes
  • Please log in to reply
28 replies to this topic

#1
edc2012

edc2012

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 17.04.2012
Buna! Cine poate da orice informație despre viata de emigrant in Atlanta? Urmează sa emigrez în acea zona și orice informație si indrumare este bine venita.

#2
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,999
  • Înscris: 07.11.2006
Care a fost motivul care te-a determinat sa emigrezi in Atlanta,GA?

#3
edc2012

edc2012

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 17.04.2012
Am o cunostinta în acea zona și sa zicem ca nu as fi chiar " singur prin lume". Oricum încerc sa adun informații macar

#4
rigmarole

rigmarole

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,885
  • Înscris: 29.01.2019
Daca lucrezi in tech, e o zona buna. Microsoft deschide un campus pentru 2500 de angajati. Atlanta a pierdut cursa pentru hearquarters #2 al Amazon, dar Microsoft are planuri mari pentru zona.

#5
dani.user

dani.user

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,233
  • Înscris: 24.02.2007
Angajatorul care-ti sponsorizeaza viza nu ti-a lasat nici o impresie despre cum e viata acolo?

#6
edc2012

edc2012

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 17.04.2012
Vin cu loteria vizelor și nu lucrez în IT. Sper pentru început sa găsesc ca truck driver. Cum e ca angajat, poate cineva sa-mi dea informații?

#7
apocalipsul

apocalipsul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,481
  • Înscris: 26.01.2014
chiar in atlanta in atlanta?!?
in centru sau mai la periferie?!?
ca truck driver ai face bine sa te interesezi cum e viata pe sosea... nu intr-un oras capitala de judet cum e atlanta...

#8
victord36

victord36

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,884
  • Înscris: 15.04.2007
Stii ca trebuie permis de conducere si in Atlanta ?

#9
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Adica ai o cunostiinta in acea zona dar ceri pareri pe forum desprea acea zona Posted Image

#10
edc2012

edc2012

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 17.04.2012
Chiar dacă am o cunostinta, de ce ar trebui sa nu cer informații și de la alții? Nimeni nu știe totul așadar cum am spus orice informație este bine venita

 victord36, on 28 august 2021 - 14:40, said:

Stii ca trebuie permis de conducere si in Atlanta ?

Mulțumesc pt info. Da știu ca trebuie sa fac permis nou.

 apocalipsul, on 28 august 2021 - 14:35, said:

chiar in atlanta in atlanta?!?
in centru sau mai la periferie?!?
ca truck driver ai face bine sa te interesezi cum e viata pe sosea... nu intr-un oras capitala de judet cum e atlanta...

În împrejurimile de nord ale Atlantei, vad unde voi găsi chirie

#11
Phobos

Phobos

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,017
  • Înscris: 23.09.2005
Banuiesc ca tu o sa fii undeva la mijloc, intre astea doua. :)

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Ig7bvVE07Tw?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]



[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/cRvCC5umuGs?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Phobos, 28 August 2021 - 18:04.


#12
odastramosilor

odastramosilor

    resemnat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,725
  • Înscris: 29.02.2004
@Phobos
Hudu arata mai bine bucurestiu-n down town :)

#13
Phobos

Phobos

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,017
  • Înscris: 23.09.2005
Adevarul e ca au foarte multi copaci, din punctul asta de vedere arata mai bine decat o gramada de orase de la noi... Posted Image

Si ce-mi place e ca-s copaci de-aia mari, batrani, nu arbusti nimurici cum vezi la noi.

Edited by Phobos, 28 August 2021 - 18:09.


#14
edc2012

edc2012

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 17.04.2012

 Phobos, on 28 august 2021 - 18:03, said:

Banuiesc ca tu o sa fii undeva la mijloc, intre astea doua. :)

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Ig7bvVE07Tw?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]



[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/cRvCC5umuGs?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Mulțumesc pentru informațiile prețioase... 🙄! Ca o paranteza deja am văzut viata din America nu doar la TV. De asta e frumoasa lumea.... e diversa și asa ne diferențiem între noi😉. Bun și rău, bogați și săraci sunt peste tot în lume.



#15
odastramosilor

odastramosilor

    resemnat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,725
  • Înscris: 29.02.2004

 Phobos, on 28 august 2021 - 18:09, said:

Si ce-mi place e ca-s copaci de-aia mari, batrani, nu arbusti nimurici cum vezi la noi.
pai aia mari is tot farmecu in caz de furtuni si uragane... pe baza astora mici nu faci purici pe youtube...

Edited by odastramosilor, 29 August 2021 - 18:06.


#16
edc2012

edc2012

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 17.04.2012
Mulțumesc dragi romani, sunteti cu adevărat romani de mare ajutor😉. As fi aflat mai multe dacă întrebam diaspora rusa sau chineza...
Romanul tot roman rămâne oriunde ar fi😥.
Am sperat ca pot fi oameni de calitate superioara care fac parte din comunitățile din SUA dar probabil ca respectivii romani nu am avut eu norocul sa vadă acest topic. Eu am făcut apel la cine poate da informații utile insa mulți scriu doua rânduri cu ironii probabil ca sa-si păstreze "spiritul pur romanesc".
În cazul în care chiar nu sunt persoane care sa poată oferi informații concrete voi închide acest topic.



#17
mangoshake

mangoshake

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 204
  • Înscris: 14.10.2020
Sunt putini romani pe forumul asta care locuiesc in State, si probabil nici unul din Atlanta. E o femeie care are o firma de trucking in US, daca citesti posturile vezi pe unde e, ba chair s-ar putea sa iti ofere si job sau sa te ajute cu alte informatii.

#18
edc2012

edc2012

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 17.04.2012

 mangoshake, on 30 august 2021 - 10:44, said:

Sunt putini romani pe forumul asta care locuiesc in State, si probabil nici unul din Atlanta. E o femeie care are o firma de trucking in US, daca citesti posturile vezi pe unde e, ba chair s-ar putea sa iti ofere si job sau sa te ajute cu alte informatii.

Mulțumesc frumos! Observ ca nu prea pot gasi mari informații pe aici.
Voi cauta și alte forumuri.


Edited by edc2012, 30 August 2021 - 10:54.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate