Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 

Simptome dupa a doua doza de vaccin anticovid

* * - - - 6 votes
  • Please log in to reply
82 replies to this topic

#73
keta

keta

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,834
  • Înscris: 31.12.2007
Io , pe aici pe unde sunt acu, m-au chemat la vaccin antigripal. L-am luat de 2 ori cand m-au chemat.
Sunt 10 ani, si nici macar nu mi-a curs nasul. Mai tusesc, ca sunt si fumator lejer, dar niciodata raceli sau gripa.
Am amandoua vaccinurile facute cu astra zeneca acum juma de an.
Si clima e importanta...diferentele de temperatura sunt minime aici, maxim 10 gr intre noapte si zi

Edited by keta, 30 September 2021 - 00:56.


#74
Rav_885

Rav_885

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,805
  • Înscris: 17.09.2021

View Postcrisstonne, on 30 septembrie 2021 - 00:36, said:

Săptămîna trecută am trecut prin răceala nr.2 de cînd am făcut vaccinul.
Practic vaccinul a făcut o mutație, ceva, în cazul meu, un răspuns imun mai rapid, sau o întărire a sistemului imunitar.
Nu știu exact, zic și eu, teorie.
Mie îmi convine.

Nu e mutație, limfocitele T recunosc mai ușor virusul. Din motive de vaccin sau din răcelile parțiale anterioare.
Nu prea e normal sa te îmbolnăvești, așa, in plina vara. Probabil locuiești la oraș. Omul de la tara e așa de cocoșat de munca in aer liber încât nici virusul nu se prinde de el.
Câți muncitori la munca câmpului ai văzut la ATI?

Edited by Rav_885, 30 September 2021 - 06:12.


#75
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,568
  • Înscris: 15.06.2004
E un fel de epidemie de "ceva".
La mine in bloc cam toate vecinele au fost racite cate 1-3 saptamani.
Se pare ca a luat-o si maica-mea si mi-a pasat-o si mie.
Vecinele s-au testat de Covid acum cateva zile - negative. Eu m-am testat ieri - negativ.

Eu nu tin minte cand am fost racit ultima data - zeci de ani in urma. Ptr mine ieri a fost mai rau decat 10 zile de Covid la un loc.
Adica la Covid n-am avut nimic decat olecuta de temperatura, ieri imi tuseam plamanii afara. Azi ma mai racaie usor pe gat dar in rest nu ma iam nimic.

Quote

Omul de la tara e așa de cocoșat de munca in aer liber încât nici virusul nu se prinde de el.
Câți muncitori la munca câmpului ai văzut la ATI?
Lukasenko, tu esti ?

#76
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,295
  • Înscris: 13.01.2011
,,Poporeni din toate zările, hai la cîmp! "  :D
Ăia mor pe cîmp, nu știe nimeni, nu apar în statistici.
La cauze apare că a făcut infecție de la weceul din fundul curții, dar mortul a avut covrig dinăsta, comisezici" (?!)... 19 batăl vina, sau Delta  😉

#77
tatimeu

tatimeu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,336
  • Înscris: 15.10.2007
dupa prima doza nenea medicu a zis sa nu beu nimic 24 ore
dupa a doua doza la 20 min am baut o cinzeaca de tuica de prune iar dupa masa (15 min) am baut de sete pofta doua beri.
ce sa fac mananc repede.
pana seara la culcare au mai intrat 2 beri.

asa se consuma vaccinu

#78
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
:))))))))))))))))) Reteta celui mai eficace vaccin ^ Revin cu un like ca acum nu pot da…

#79
Powerup

Powerup

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,124
  • Înscris: 30.04.2017
Revin cu inca un update sper ca final. Dupa ce am inceput cura cu benfotiamina au disparut amortelile din membre si toate simptomele. Se pare ca lipsa de tiamina din organism(aka vitamina b1) e raspunzatoare pentru problemele neurologice, pentru durerile in piept (datorate modificarilor pulsului) dar si pentru dificultatile la inghitire. Si culmea este cunoscut ca vaccinurile pot epuiza tiamina din organism.

Intre timp am facut si rapelul si nu am probleme, dar la recomandarea medicului voi continua cu tratamentul inca 3 luni.

Poate ajuta pe cineva. Sanatate!

#80
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,568
  • Înscris: 15.06.2004
E posibil.
Ma gandesc ca eu n-am avut probleme deloc, dar din intamplare si cand am fost bolnav de Covid si cand m-am vaccinat faceam cate o cura cu B Complex...
Sa fi fost de la asta ?

#81
Powerup

Powerup

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,124
  • Înscris: 30.04.2017
Cu siguranta a ajutat. De altfel si marca de medicament cu benfotiamina care mi l-a recomandat-o mie mai continea si alte vitamine din gama B.

Edited by Powerup, 26 October 2021 - 12:36.


#82
gogho

gogho

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 06.05.2006

View PostGlCA_Contras, on 25 august 2021 - 14:51, said:

Multa sanatate... bine ca s-a vaccinat !
cum mai este sotia? e bine de stiut in timp pentru cei vaccinati pentru ca sunt asteptari ca vaccinurile sa aiba efecte in timp, dupa un an, doi... zece!

Edited by gogho, 13 March 2022 - 23:12.


#83
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,568
  • Înscris: 15.06.2004
Au pe dracu. Daca e sa apara ceva apare atunci sau in cel mult 2-3 saptamani. Dupa aia gata.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate