Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Recomandare aplicatie de fitness

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
alexandersch

alexandersch

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 883
  • Înscris: 19.09.2020
Salut. Ma intereseaza o aplicatie de mobile buna, ideal gratuita dar nu neaparat. Ma intereseaza sa imi pot face un program de antrenament singur, sa imi ofere mai multe exercitii si sa aleg eu cele pe care vreau sa le fac si sa la ordonez pe zile asa incat sa sa ma uit pe aplicatie azi ce exercitii am de facut si sa le fac, ideal sa vad vizual cum se executa acel exercitiu. Ms

#2
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,413
  • Înscris: 15.12.2009
Treaba cu vazut cum se face exercitiul, cam greu.

In rest, si un amarat de excel face ce vrei tu.

#3
SmurfK

SmurfK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,149
  • Înscris: 11.04.2015
Există unele care arată exercițiul, dar nu mi s-au părut prea bune.

Nu prea e eficient să faci 50 de exerciții diferite într-o săptămână. Îți poți găsi câteva, pe care le repeți. E mult mai important să le execuți corect decât să execuți multe.

Eu folosesc două aplicații:
- FitNotes - În care îmi creez programul și bifez exercițiile pe măsură ce le fac. Are câteva exerciții predefinite, dar, cel puțin în cazul meu, a trebuit să le creez eu pe majoritatea. Se crează ușor, poți schimba simplu greutatea, în cadrul aceleiași serii, mi se pare foarte ok;
- Interval Timer - Pentru intervale. Faci preset-uri în funcție de exerciții, poți combina, X serii de câte 30 secunde, cu pauză de 5 între ele, de exemplu, bipăie tare, se aude peste muzică, e ușor de folosit, vizibil.

#4
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,921
  • Înscris: 18.12.2007
Gratis si bun nu ai de unde.
Sunt pe youtube tot felul de exercitii free, in rest te organizezi cum zice colegul Ann0nyym0us.

Iti pui intr-un excel linkurile de la filmuletele de youtube, pe zile si aia e.

#5
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,088
  • Înscris: 09.01.2007
Freeletics

#6
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,921
  • Înscris: 18.12.2007
Daca poti, ia-ti vreo 2 sedinte cu antrenor, ca sa iti arate cum se fac corect exercitiile. Postura e foarte importanta si pentru eficacitatea exercitiilor si pentru reducerea riscului de accidentare. In plus, iti poate recomanda si substitutii in cazul in care sunt prea grele exercitiile sau nu ai echipamentul potrivit.

#7
Mariusvlad2

Mariusvlad2

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,676
  • Înscris: 11.12.2007
Freeletics are si exemplificarea executiei corecte, are exercitii simple dar si workout-uri complexe iar varianta gratuita e mai mult decat ai nevoie in primul an.
Tot ce faci ramane in baza de date deci vei putea face comparații peste ani.

#8
RangerBoy

RangerBoy

    Cea mai mare jigodie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,358
  • Înscris: 08.11.2020
https://www.youtube....Physique/videos
Gasesti aici tot ce vrei, succes! Eu am facut cand erau salile inchise, si iti zic ca merita.

#9
mkdan2004

mkdan2004

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,031
  • Înscris: 16.07.2008
FitNotes - motivul pentru care nu pot renunta la Android (principalul). Si culmea, este chiar free.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate