Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare demontare+instalare ...

CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024
 Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?
 Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile
 Primele zile ale internetului per...

Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...
 

Screen on time Iphone 12 pro

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
Miller034

Miller034

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 188
  • Înscris: 22.08.2020
Salutare!

Ce screen on time aveti pe Iphone 12 pro ? Ma intereseaza sa achizitionez unul in contextul in care iphone13 bate la usa, preturile pe seria 12 ar trebui sa scada.

Momentan am un iphone 11. Din specificatii iphone 12 pro are bateria mai slaba decat la iphone 11 doar ca procesorul este mai eficient in ideea unui consum redus de energie.

Voua cum vi se pare bateria ? Prinzi 5-6 ore de screen on time cu un procent de baterie de 20% ramas ?

Multumesc

#2
miki07

miki07

    Simplu și banal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,966
  • Înscris: 18.09.2008
Un amic de-al meu care le-a avut pe amandoua, mi-a zis ca se descarca bateria mai repede la 12 Pro, ca la 11 Pro. Nu mi-a zis si cu cat %.

#3
Xman_ghio

Xman_ghio

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,184
  • Înscris: 26.06.2009
Nu este neaparat ca preturile la 12 pro sa scada odata cu lansare seriei 13/12s! Anul trecut de exemplu nu au scazut, ci s-au vandut ultimele 11 pro de pe stoc la aceleasi preturi (in general la prelungire/abonamente noi).

Personal nu as schimba de la 11 la 12 pro doar pentru baterie (care apropos la 11 este un monstru de baterie si autonomie fata de seria 12). Daca gasesti un 11 pro refurbished la operatorii seriosi sau la flip.ro poate asa merita, dar sa il cumperi de nou nu va fi o prea mare reducere de pret.

#4
Miller034

Miller034

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 188
  • Înscris: 22.08.2020
@Xman_ghio

Nu schimb neaparat pentru baterie, am nevoie de camera telephoto. Ideea este ca 12 pro sa fie la fel de bun pe partea de baterie ca si 11.

In alta ordine de ideei, am luat zilele astea de pe filp un XS, la 1800 lei si dupa o zi a trebuit sa-l returnez pentru ca a venit cu defecte. Deci iasa din calcul second/refubished.

#5
kopilu_198

kopilu_198

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,393
  • Înscris: 25.10.2008
Bateria e mai slaba la 12 pro. Verifica pe gsmarena. Au review-uri pentru ambele, pentru foto, video,  baterie

#6
Xman_ghio

Xman_ghio

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,184
  • Înscris: 26.06.2009

View PostMiller034, on 25 august 2021 - 10:40, said:

Nu schimb neaparat pentru baterie, am nevoie de camera telephoto. Ideea este ca 12 pro sa fie la fel de bun pe partea de baterie ca si 11.

In alta ordine de ideei, am luat zilele astea de pe filp un XS, la 1800 lei si dupa o zi a trebuit sa-l returnez pentru ca a venit cu defecte. Deci iasa din calcul second/refubished.
Camera telephoto este over-rated :-)

Daca insisti mai bine iti iei un 11 pro la care tine bateria mai bine decat 12 pro. Sau astepti seria 13 si vezi ce lanseaza cu camere telephoto acolo. Avand in vedere ca in vreo 2 saptamani este evenimentul de lansare eu as astepta si sa iau decizia ulterior.

#7
breitner

breitner

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,819
  • Înscris: 17.05.2010
In ce sens e mai slaba?
Daca te referi ca e mai subtire sau are mai putini mAh este irelevant.
Important e cat "tine" (pentru comparatie) la acelasi utilizator (cu aceleasi "obiceiuri" zilnice).
Si apoi nu avea cum sa incapa toate "noutatile" intr-o carcasa mai mica si mai subtire.
Dar nu e obligatoriu upgrade-ul daca nu ai avea nevoie de el.

#8
blacksun77

blacksun77

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,261
  • Înscris: 12.04.2006
Am trecut de la 11 pro la 12 pro, nu regret deloc trecerea. Bateria ține mai puțin, dar nu semnificativ. Aș zice că se încadrează in cerințele tale, 5-6h cu baterie rămasă 20%.

#9
Miller034

Miller034

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 188
  • Înscris: 22.08.2020
@Xman_ghio

11 pro nou nu mai gasesc decat pe la magazine mai "dubioase"

@blacksun77

Ce screen on time ai ? Gen daca il scoti dimineata la 7-8 de la incarcat pana seara cate ore obtii?

#10
blacksun77

blacksun77

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,261
  • Înscris: 12.04.2006
Depinde foarte mult cum il folosești. Am o medie de 3 ore screen time cu 60% baterie rămasă.

#11
MELODY

MELODY

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,633
  • Înscris: 21.03.2005
Am pus pe topicul 12 pro max o poza din concediu, cu screen time de peste 8h, jucat 4h30, browsing, baterie 25%.

Obligatoriu pt cine vrea baterie este un pro max. Ca e 11 sau 12, nu conteaza prea mult.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate