Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Desi am spatiu pe HDD, apare ca nu am suficient, de ce ?!

* - - - - 2 votes
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
MinettoMatoi

MinettoMatoi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,019
  • Înscris: 04.09.2018
Am incercat sa instalez un soft in win 7, si desi am 16,6 GB spatiu pe HDD, imi apare ca nu am spatiu, atasez filmuletul sa vedeti exact ce face, setez calea si partitia D unde e spatiu, si degeaba, desi mai mult de maxim 6-7 GB nu necesita softul, chiar scrie acolo required ca e mult mai putin decat spatiu liber.

Am atasat filmuletul sa vedeti, ce e de facut ?

Attached Files

  • Attached File  Rec.mp4   1.56MB   39 downloads


#2
Ravy

Ravy

    Don't be sad, get MAD!

  • Grup: Moderators
  • Posts: 16,216
  • Înscris: 05.01.2006
Fat32 cumva? Dacă da, modifică partiția în ntfs...

#3
m-amintors

m-amintors

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 378
  • Înscris: 26.07.2021
la ce relicva de calculator incerci sa resuscitezi nu ma mira ca nu functioneaza cum trebuie.

#4
Leo2006

Leo2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,740
  • Înscris: 30.08.2006
Pai nu vrea sa se instaleze pe D:/
Ia uite ce zic unii :
That's because your %TEMP% location is on C:\ and you will need all that space during installation for it to dump files to.  Plus profile settings, start menu items, icons, etc.

Trebuie sa creezi un symlink la folderul %TEMP% catre D:/ ca sa mearga sau mai eliberezi spatiul de pe C sau
Intri la System Properties- Advanced-Environment Variables si modifici locatia fisierelor temporare Temp si Tmp

Edited by Leo2006, 24 August 2021 - 18:21.


#5
Cojocel

Cojocel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 412
  • Înscris: 18.03.2009
Vezi ca iti scrie clar cat spatiu este necesar pentru instalare, atat pe partitia C, cat si pe partitia D. Pe D ai suficient, pe C trebuie sa mai eliberezi cel putin 98,4 MB. Sterge ce nu-ti trebuie de pe C sau muta in D si ai rezolvat.

#6
MinettoMatoi

MinettoMatoi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,019
  • Înscris: 04.09.2018
Calcul celalalt adica ala pe care instam ala este dual core la 2,6 GHZ cu 4 giga de ram si placa videi Nvidia titanium 750, nu stiu daca e asa relicva, si daca are spatiu, de ce nu o ia totusi ? Nu merge nici instalat pe E unde era spatiu, nu doar pe D.

Ca daca nu mergea pe ala, iesea din setup imediat, de ex pe XP nu mergea si iesea imediat afara, daea eroare cand vroiam sa install ala.

Cojocel, pai pe D e spatiu, de ce nu merge sa install nici pe D ? Nu merge nici pe E unde e mai mult spatiu. De ce sa install neaparat pe C ?!

Edited by MinettoMatoi, 24 August 2021 - 19:42.


#7
Cojocel

Cojocel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 412
  • Înscris: 18.03.2009

View PostMinettoMatoi, on 24 august 2021 - 19:42, said:

Cojocel, pai pe D e spatiu, de ce nu merge sa install nici pe D ? Nu merge nici pe E unde e mai mult spatiu. De ce sa install neaparat pe C ?!

Pentru ca, aparent, ori instaleaza ceva si pe C in functie de ce ai mai bifat tu pe acolo, ori foloseste cei 3.42 GB pe C pentru fisiere temp in timpul instalarii. Ti-am dat solutia: elibereaza spatiu pe partitia C.
Attached File  Rec.mp4_snapshot_00.30.879.jpg   153.12K   29 downloads

#8
MinettoMatoi

MinettoMatoi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,019
  • Înscris: 04.09.2018
Exact asta fac acuma, am mai pus 10 GB pe C, sa vedem ce face, am marit partitia, vin cu noutati mai in colo.

#9
Leo2006

Leo2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,740
  • Înscris: 30.08.2006
Il despacheteaza pe C ca sa-l instaleze unde doresti.
Asa functioneaza windowsul de cand a aparut.

#10
MinettoMatoi

MinettoMatoi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,019
  • Înscris: 04.09.2018
A mers, era cum a zis Cojocel, am pus spatiu pe C si s-a rezolvat, trebuia pe C sa fie, nu conta ca era pe D.
Mersi mult Cojocel.

Edited by MinettoMatoi, 24 August 2021 - 21:45.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate