Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Mamaia-Slobozia-Valenii de Munte

* - - - - 3 votes
  • Please log in to reply
16 replies to this topic

#1
szabolcs1985

szabolcs1985

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 179
  • Înscris: 25.05.2016
Buna ziua! Ar putea sa mi spuna cineva cum este ruta aceasta. Am de mers la Valenii de Munte si sa ocolesc capitala am nevoie despre conditiile de drum. Va multumesc!

#2
victord36

victord36

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,873
  • Înscris: 15.04.2007
Intrebi un coleg prin statie dupa ce descarci/incarci la Slobozia.Drumuri bune !

#3
szabolcs1985

szabolcs1985

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 179
  • Înscris: 25.05.2016
Merci! Maine am de mers pana acolo, si mai mult ma intereseaza starea drumului. Nu conteaza aglomeratia ca nu ma duc la program.

#4
Alltrack

Alltrack

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 4,737
  • Înscris: 01.08.2020
Pana la Urziceni e drum european bun . Intre Urziceni si Bucov , pe DN 1 D nu am mai mers de cativa ani , de la Bucov intri pe DN 1A , e acceptabil .
Parerea mea e ca te complici , tu decizi !

#5
Tonic Water

Tonic Water

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,329
  • Înscris: 09.07.2005
Se merge parfum, am fost eu in Iulie si drumul este  excelent plus ca traficul este redus. Cei mai multi ies pe autostrada pentru Constanta-Brasov

#6
szabolcs1985

szabolcs1985

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 179
  • Înscris: 25.05.2016

View PostAlltrack, on 22 august 2021 - 15:56, said:

Pana la Urziceni e drum european bun . Intre Urziceni si Bucov , pe DN 1 D nu am mai mers de cativa ani , de la Bucov intri pe DN 1A , e acceptabil .
Parerea mea e ca te complici , tu decizi !


Multumesc pt raspuns. Pe autostrada am tot fost, si mi se pare aiurea sa stau aprox. 2 ore pe varianta sau in centrul Bucurestiului. Am sa incerc si varianta asta daca spuneti ca e acceptabil DN ul.

#7
Tonic Water

Tonic Water

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,329
  • Înscris: 09.07.2005
Acum nu am inteles daca vrei sa mergi pe nationala din Mamaia sau pleci pe autostrada si iesi la Slobozia dupa care urmezi pe nationala. Cu ce fel de masina mergi.?

#8
szabolcs1985

szabolcs1985

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 179
  • Înscris: 25.05.2016
Constanta-Cernavoda DN, Cernavoda-Fetesti autostrada, restul pana la Valeni pe Dn

#9
Mike1alike

Mike1alike

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,991
  • Înscris: 02.08.2020
Drum bun! Pe oricare il alegi.

#10
Tonic Water

Tonic Water

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,329
  • Înscris: 09.07.2005

View Postszabolcs1985, on 22 august 2021 - 16:39, said:

Constanta-Cernavoda DN, Cernavoda-Fetesti autostrada, restul pana la Valeni pe Dn
Daca mergi pe DN pana la Cernavoda pe Slobozia-Valeni nu poate fi mai naspa.... Oricum, Slobozia-Ploiesti ai multe sate iar Urziceniul se traverseaza incet daca esti la ore de varf. Politia este prezenta (adica sta la panda) pe toata zona aia. Urziceni-Bucov este lejer, ai vreo cateva localitati de campie dar traficul este redus, grija la viteza pe zona Valea Calugareasca- Bucov,  Centura Ploiesti este foarte buna, cand iesi din centura Ploiestiului la Blejoi la ora de varf e greu sa intri in giratoriul ala pentru ca din stanga vin cei dinspre Ploiesti si merg spre Valeni. Pe Ploiesti-Valeni nu sunt probleme, trafic mare de camionagii.

#11
Alltrack

Alltrack

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 4,737
  • Înscris: 01.08.2020
Deci , vad ca nu spui cu ce masina , daca esti cu TIR sau camion mare , e ok alegerea , daca esti cu masina mai fasneata , cel mai bun drum e altul .

#12
szabolcs1985

szabolcs1985

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 179
  • Înscris: 25.05.2016

View PostAlltrack, on 22 august 2021 - 17:05, said:

Deci , vad ca nu spui cu ce masina , daca esti cu TIR sau camion mare , e ok alegerea , daca esti cu masina mai fasneata , cel mai bun drum e altul .

Scuze cu autoturism,  cu un Fiat Croma.

View PostTonic Water, on 22 august 2021 - 16:52, said:


Daca mergi pe DN pana la Cernavoda pe Slobozia-Valeni nu poate fi mai naspa.... Oricum, Slobozia-Ploiesti ai multe sate iar Urziceniul se traverseaza incet daca esti la ore de varf. Politia este prezenta (adica sta la panda) pe toata zona aia. Urziceni-Bucov este lejer, ai vreo cateva localitati de campie dar traficul este redus, grija la viteza pe zona Valea Calugareasca- Bucov,  Centura Ploiesti este foarte buna, cand iesi din centura Ploiestiului la Blejoi la ora de varf e greu sa intri in giratoriul ala pentru ca din stanga vin cei dinspre Ploiesti si merg spre Valeni. Pe Ploiesti-Valeni nu sunt probleme, trafic mare de camionagii.


Multumesc! Nu am fost niciodata pe ruta unde vreau sa merg acum, si orice informatie este binevenita. Eu sunt din Jud Cluj.

#13
Tonic Water

Tonic Water

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,329
  • Înscris: 09.07.2005
Eu cautam informatii cum evit centura Bucurestiului cand vin dinspre Ploiesti, ma gandeam odata sa intru pe judetenele 302 sau 313 de pe langa Urziceni. si dupa aia sa ma urc pe autostrada. Am vrut sa  o fac in Iulie pe sens invers dar am uitat sa cobor la Lehliu sau Fundulea  ca eram mult prea ocupat  sa ma cert cu nevasta. asa ca am facut 2 ore pe centura. Tot vina ei a fost desigur Posted Image .

#14
szabolcs1985

szabolcs1985

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 179
  • Înscris: 25.05.2016
Dar nu a recunoscut nici in ruptul capului vinovatia:))!!

View PostMike1alike, on 22 august 2021 - 16:52, said:

Drum bun! Pe oricare il alegi.

Merci!

Edited by szabolcs1985, 22 August 2021 - 18:07.


#15
Alltrack

Alltrack

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 4,737
  • Înscris: 01.08.2020

View Postszabolcs1985, on 22 august 2021 - 17:46, said:

Scuze cu autoturism,  cu un Fiat Croma.
Cu Waze , vii pe autostrada , iesi la Fundulea , la iesirea din Branesti faci dreapta spre Pasarea si in 10 minute iesi in Colentina . Dupa , intri din nou in centura pe 4 benzi , te intorci in primul giratoriu de dupa Otopeni apoi iesi pe DN 1 . Succes !

#16
rim80

rim80

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,169
  • Înscris: 06.04.2020

View PostTonic Water, on 22 august 2021 - 17:58, said:

Eu cautam informatii cum evit centura Bucurestiului cand vin dinspre Ploiesti, ma gandeam odata sa intru pe judetenele 302 sau 313 de pe langa Urziceni. si dupa aia sa ma urc pe autostrada. Am vrut sa  o fac in Iulie pe sens invers dar am uitat sa cobor la Lehliu sau Fundulea  ca eram mult prea ocupat  sa ma cert cu nevasta. asa ca am facut 2 ore pe centura. Tot vina ei a fost desigur Posted Image .
Nevasta e intotdeauna divina!Posted Image

#17
ccf_cristi

ccf_cristi

    Asa si?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,492
  • Înscris: 13.10.2010
Lasa Fetestiul si mergi pe Giurgeni.
Pana la Urziceni ai bucati bune de sosea cu asfalt proaspat turnat. Sper ca au rezolvat cu marcajele.
De la Ciorani pana la Albesti e drumul mai naspa. Denivelari si sleauri de la camioane. Daca nu ai viteza de avion la decolare e ok.
Albesti -> Ploiesti se circula pe doua benzi. Grija in Valea Calugareasca ca se lucreaza. Vor sa construiasca un sens giratoriu si un scuar. Lucrarile sunt marcate.
Ploiesti -> Valeni drum pe o banda, trece prin foarte multe localitati. In functie de ora prinzi foarte aglomerat la sensul giratoriu de la Blejoi.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate