Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

Recomandare trip in Romania

* - - - - 3 votes
  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#19
mihaistoian

mihaistoian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 582
  • Înscris: 02.11.2009
Teoretic, in momentul actual ar fi sase zimbri, trei masculi, trei femele. Din pacate efectivul de zimbri a fost afectat rau in 2014 de boala ,,limbii albastre"
http://www.hateg-tur...zimbrii-slivut/

#20
OvidiuNS

OvidiuNS

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,854
  • Înscris: 04.07.2010

View Postmihaistoian, on 15 septembrie 2021 - 08:58, said:

... Din pacate efectivul de zimbri a fost afectat rau in 2014 de boala ,,limbii albastre" ...

Daaa, am aflat între timp cum a fost. Noi aveam un gând de vizitare a rezervaţiei, iar băiatul cel mic al familiei respective (tot Mihai îl cheamă, ca şi pe tine) mi-a spus atunci că nu are rost să mergem, că mai sunt doar câţiva zimbri "băloşi, care trag să moară". Nici ei nu s-au mai dus, aflaseră de la un prieten din Haţeg treburile astea.
Cred că eram în 2015, la nici un an de la dezastrul ăla, şi cum sunt leneş nu am mai catadixit să caut noutăţi pe net de atunci încoace.
Iar când în dimineaţa de duminică 27 iunie am pozat zimbrii împăiaţi din muzeu şi le-am văzut numele, am tras concluzia că nu are rost să mergem (concluzie evident greşită).
Dar oricum erau prea multe de văzut în ziua aia. Pe 29 iunie, la plecarea spre Târgu Jiu am fi avut însă timp, dar deh, aşa a fost să fie. De fapt cam aşa se întâmplă mereu, să mai rămână ceva de vizitat şi pentru altădată.


Sănătate şi tcb !

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate