Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...
 

Cartea Apocalipsei - varianta lego :)

* * - - - 4 votes
  • This topic is locked This topic is locked
8 replies to this topic

#1
odastramosilor

odastramosilor

    resemnat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,725
  • Înscris: 29.02.2004
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/KhYSKvXyoJU?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

daca tot e sa publicam chestii aicea ... mai excentrice... iaca-ta una educativa :)
enjoy :)

PS! doar in engleza

#2
Alexandru2212

Alexandru2212

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 590
  • Înscris: 30.09.2015
Este educativă???
Subiectul este tratat cu umor, poate să stârnescă hohote de râs....Posted Image

#3
Club27

Club27

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 440
  • Înscris: 20.02.2020
Educativ?
Este ceva de groază.

#4
MariusEXxTREME

MariusEXxTREME

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 722
  • Înscris: 15.07.2020
Interesant, imi place!

#5
odastramosilor

odastramosilor

    resemnat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,725
  • Înscris: 29.02.2004
bai da sunteti si mofturosi :)
unu zice ca e prea mult umor, altu plange si numai unuia ii place :)
nimic nu va satisface!

#6
lupini

lupini

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,239
  • Înscris: 29.12.2006

View PostMariusEXxTREME, on 21 august 2021 - 11:25, said:

Interesant, imi place!

O poveste ca oricare pe care am ascultat-o în copilărie. Mie îmi plac poveştile, fie ele cu zmei, zei, mume, prinţese, prinţi, împăraţi, palate fermecate şi aurite, cai năzdrăvani sau alte personaje fantastice.

Câtă vreme aceste povestiri nu devin dogme din care anumiţi şarlatani să profite, situaţia e una acceptabilă.

#7
zexelica

zexelica

    Nebisericos relaxat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,859
  • Înscris: 30.01.2007

View Postlupini, on 21 august 2021 - 13:07, said:

Câtă vreme aceste povestiri nu devin dogme din care anumiţi şarlatani să profite, situaţia e una acceptabilă.
Hmmm....eu daca stau solo cine profita de mine? Si cum profit eu de altii? Just saying

#8
lupini

lupini

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,239
  • Înscris: 29.12.2006

View Postzexelica, on 26 august 2021 - 20:52, said:

Hmmm....eu daca stau solo cine profita de mine? Si cum profit eu de altii? Just saying

Zexe, eu te cunosc de pe celălalt forum din urmă cu mai bine de 10 ani, şi am văzut că eşti un gentleman. Ţin minte că eu atunci eram credincios de ăla care credeam că omul per se e responsabil de mântuire, nu zeul evreilor. Tu atunci m-ai convins că de fapt zeul e responsabil de tot. Convingerea asta a durat o vreme, însă mie plăcându-mi să studiez multe lucruri, inclusiv antropologia şi istoria religiilor, în 2019 a fost o cotitură.

Tu Zexelica eşti un tip, cum am spus, gentleman, "fair", şi te apreciez pentru că eşti convins de ideile tale, la care te pricepi ca nimeni altul, din ce am văzut până acum pe net. De asta eu nu comentez ce scrii tu pe aria de religie, din respect pentru felul tău de a fi, pe care eu îl apreciez. Singura "jignire", repet, "jignire" pe care o aduci tu contraopinentului e...să-i spui..."stimabile". Posted Image Eşti cunoscut pentru asta.

Posted Image

Edited by lupini, 27 August 2021 - 00:53.


#9
zexelica

zexelica

    Nebisericos relaxat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,859
  • Înscris: 30.01.2007

View Postlupini, on 27 august 2021 - 00:47, said:

Zexe, eu te cunosc de pe celălalt forum din urmă cu mai bine de 10 ani, şi am văzut că eşti un gentleman. Ţin minte că eu atunci eram credincios de ăla care credeam că omul per se e responsabil de mântuire, nu zeul evreilor. Tu atunci m-ai convins că de fapt zeul e responsabil de tot. Convingerea asta a durat o vreme, însă mie plăcându-mi să studiez multe lucruri, inclusiv antropologia şi istoria religiilor, în 2019 a fost o cotitură.

Tu Zexelica eşti un tip, cum am spus, gentleman, "fair", şi te apreciez pentru că eşti convins de ideile tale, la care te pricepi ca nimeni altul, din ce am văzut până acum pe net. De asta eu nu comentez ce scrii tu pe aria de religie, din respect pentru felul tău de a fi, pe care eu îl apreciez. Singura "jignire", repet, "jignire" pe care o aduci tu contraopinentului e...să-i spui..."stimabile". Posted Image Eşti cunoscut pentru asta.

Posted Image
Da, parca tin minte ca aveai alte pareri. Oricum, e o miscare buna, chiar daca tu nu o sesizezi, adica sa-ti iei bagajele de la persoanele care te instruiau. Cam pari pe lista buna.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate