Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...
 BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim
 Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Va rog recomandati echipa serioa...

Termostat frigider - verificare
 Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?

Acoperire gol extrior intre termo...
 

Umflatura intre dintii cainelui

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
redsnake74

redsnake74

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 504
  • Înscris: 18.05.2020
Am o catelusa pechineza metis in varsta de 11 ani . In timp i-au fost scosi mai multi dinti fiind cariati , i s-a facut si detartraj pana la un moment dat cand mi s-a spus ca nu mai rezista la anestezie . In urma cu o saptamana am observat o mica umflatura rosie intre dintii ramasi care azi am observat ca s-a facut foarte mare , am pus si 2 fotografii . Ce poate fi , e doar o inflamatie ? Observ spre exterior si ceva alb ce pare un dinte , nu l-am vazut pana acum .

Attached Files



#2
sirgoofy

sirgoofy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,989
  • Înscris: 06.09.2008
nu-i mai ies dinti la 11 ani, o fi inflamatie/ abces

Edited by sirgoofy, 20 August 2021 - 18:29.


#3
redsnake74

redsnake74

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 504
  • Înscris: 18.05.2020
Ma gandeam ca e vreun dinte de lapte care n-a cazut , e mic, subtire si seamana cu un canin . Ideea e sa stiu de la ce e umflatura , maine ma duc cu ea la veterinar dar ar fi bine sa stiu dinainte ce are.

#4
calinus68

calinus68

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,959
  • Înscris: 29.04.2016
E abces, trebuie spart drenat. plus antibiotic.

#5
redsnake74

redsnake74

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 504
  • Înscris: 18.05.2020

View Postcalinus68, on 20 august 2021 - 21:25, said:

E abces, trebuie spart drenat. plus antibiotic.
Poate fi drenat fara anestezie ? Ca nu-i rezista inima la anestezie , am fost la cardiolog .

#6
redsnake74

redsnake74

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 504
  • Înscris: 18.05.2020
Am fost cu catelusa la veterinar , i-a scos tumora , au facut biopsie si e benigna . Insa dupa putin timp a aparut alta in alt loc . Ce poate fi, de ce apare iar ? Pana acum cateva luni n-a avut niciodata asa ceva si are 11 ani .O schimbare ar fi ca o hranesc cu Dr. Clauders renal cam de 1 an.

Tot de vreun an are obiceiul sa inghita fecale de pisica . Sau de 1 an am observat .O fi luat vreun microb ?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate