Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Garantie internationala (europeana) GREE

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#19
AztecWarrior

AztecWarrior

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,011
  • Înscris: 17.02.2020

View PostVillefort, on 22 august 2021 - 14:39, said:

Pai citeste legislatia, nu-i treaba mea sa te dadacesc eu ca esti chior. E si-un link un pic mai jos.
Vorbesti tampenii - arata paragraful unde scrie ca un distribuitor al unui produs este obligat sa asigure garantie la un produs nevandut de el.
Hai la mine ca iti dau un picior in cur si la tine si la inspectorul ANPC.
Cititi si nu intelegeti - producatorul imi poate impune sa fac service la produs daca nu a fost luat de la mine in virtutea contractului - producator distribuitor.
Am cumparat de pe net un frigider care se gaseste doar online - in magazine nu era.
Cum ar fi can am probleme sa il plasez la Altex chiar daca nu l-am luat de la ei.
Si legea cere ca vanzataorul sa asigure transportul produsului in garantie.
Garantie europeana nu exista fara vointa producatorului si nu o sa existe vreodata.

Edited by AztecWarrior, 02 September 2021 - 15:25.


#20
GlCA_Contras

GlCA_Contras

    Master Mind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,662
  • Înscris: 21.03.2020
Am sa va explic ce am discutat eu cu un importator Gree din Romania -Climatico. Mi-au spus ca daca il instalez in alta tara ei vor asigura piesele defecte in garantie - free, dar manopera nu o vor deconta deoarece nu au contract de service in terte tari.

#21
Xman_ghio

Xman_ghio

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,204
  • Înscris: 26.06.2009
Si constatarea cum o fac? Remote? :-)

Nu! O sa trebuiasca sa dai jos clima, sa o aduci in tara, sa faca constatarea si apoi pe garantie inlocuiesc ce este de inlocuit. Pe scurt: mai bine cumperi o alta clima noua si o instalezi!

#22
GlCA_Contras

GlCA_Contras

    Master Mind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,662
  • Înscris: 21.03.2020
Constatarea o face firma autorizata din tara respectiva. Poti duce si piesa defecta la ei...

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate