Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare bicicleta copil 5 ani.

Recomandare kit automat acces usa

[email][nvidia] Your GeForce NOW ...

Site nesigur
 Baghetele ornamentale intre foile...

O recomandare pentru o camera ful...

Pareri magazin online quickmobile?

Unde gasesc banane albastre?
 Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni

Dalți gravare lemn

Didgeridoo
 Motorola Edge 50 Ultra

Gaura perete apartament cu evitar...

Orientare antena prime focus

Problema conectare mail yahoo
 

Xiaomi Pad 5 & Pad 5 Pro

- - - - -
  • Please log in to reply
30 replies to this topic

#19
GCHQ

GCHQ

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 24.01.2015
De la Android 11 direct la Android 13?

#20
bobitad

bobitad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,372
  • Înscris: 24.09.2017
ieri am fost pe la emag, magazin fizic, ca sa testez diferite tablete deoarece aveam si un tichet rabla. eu plecasem ”chitit” pe ipad, defapt vroiam mini, ca o luam pentru citit si browsing usor. dar citind despre diferite chestii, gen jelly scroll la mini, spate care troznea la air si ecran nelaminat la ipad-ul simplu, am zis sa ma duc sa le vad in magazin. le-am butonat si eram gata sa merg pe mini, ca nu observam jelly-ul. cand dau de xiaomi pad 5. culmea e ca pe site la emag nu mai era, vad si pretul de 1680 si am decis sa o cumpar. vineri ar trebui sa vina si revin cu pareri.

#21
bobitad

bobitad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,372
  • Înscris: 24.09.2017
tableta am ridicat-o Joi. ce sa zic, deocamdata imi place. hai sa le luam pe rand.
1.nu este asa grea pe cat credeam, 510 grame, eu si citesc cu ea. deci placut surprins aici si oarecum ma gandeam ca nu o sa fie confortabila, dar este.
2.ecranul este super ok. 120hz merge bine. deocamdata fara buguri sau ciudatenii.
3.procesorul pentru mine e mai mult decat suficient. aici n-am ce sa comentez ca nu ma joc. dar o sa fie bun fiindca vreau sa tin tableta mult si bine
4.bateria iar e un plus. eu o folosesc cam o ora pe zi, in medie. si probabil ma tine 5 zile cu sot 5 ore. ma asteptam la ce e mai rau aici ca auzisem povestile cu xiaomi, dar e ok.
5.hbo max merge bine, nu am netflix. dupa cum stiti filmelele cu hdr, xdr, dolby vision nu prea se vad bine, deoarece exista un bug si sunt foarte intunecate.
6.desi unii zic ca nu are preoctie sticla, altii zic ca e gorila glass 3. deocamdata nu am zgariat-o si nici nu-i pun folie
7.sunetul e bun insa nu se aude asa tare. nici ca as vrea
8.eu am gasit-o pe la 1680 -300 tichetul rabla, la emag, deci in final 1380. mna, ipad air si s8-ul erau de 2 ori mai scumpe. si nici nu am nevoie de procesoare ca m1 sau snapdragon 8 gen 1. 860-le e mai mult decat suficient pentru ce fac eu. in rest, tableta poate concura cu cele de mai sus, la fiecare capitol. desigur nu o sa aibe update-uri asa multe, dar daca rezolva chinezii bugurile ramase as zice ca nu-mi pasa. pana la urma e o tableta.

asteptam update-ul la 12L.

Edited by bobitad, 10 July 2022 - 16:10.


#22
calincosma

calincosma

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,215
  • Înscris: 15.03.2013
Pacat ca n-are wifi6 decat pe versiunea pro...la care mai pui 1000 ron...

#23
bobitad

bobitad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,372
  • Înscris: 24.09.2017
Ehh. Nu as fi dat nici 10 ron in plus pt wifi6. Iar pro e doar pt piata din China. Sunt curios cum a venit tableta, cutia de carton infasurata in folie de plastic sau ca a mea cu 2 sigilii pe lateral. Ca mi s a parut dubios. Inauntru tableta era infasurata in folia aia de plastic cu specificatii, deci nimic dubios acolo.

Edited by bobitad, 10 July 2022 - 19:31.


#24
Syneweap

Syneweap

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,827
  • Înscris: 04.09.2006
A venit și upgade-ul la Android 12. Oh boy...! Au belit și mai rău HDR-ul, acum orice film pe Netflix sau pe HBO Max se vad extrem de întunecate, tableta e vizibil mai lentă decât era cu Android 11, dark mode-ul e hit and miss deoarece unele aplicații au fond rozaliu pe diverse bare de adrese sau taburi... E jale...😱😱😱🤬🤬😡😡

#25
spikje

spikje

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 910
  • Înscris: 25.12.2004
Confirm problema cu HDR, pe Netflix nu se intelege nimic, inca caut o metoda de a dezactiva HDR-ul, ecranul se vede superb fara HDR e problema software inca de la lansare.
Bara rozalie am rezolvat-o schimband wallpaperul in altceva si ulterior revenind la cel original.
Nu as zice ca se mica mai lent, dar launcherul nou arata oribil, zici ca e pentru telefon.
Nu mai zic ca inca nu au adaugat toate functiile de privacy si cele de la sectiunea Security - Battery de pe telefoane.
Mai bine luam Lenovo daca ma gandesc mai bine !
Primim Android12 cand este deja lansat Android 13, gg Xiaomi, data viitoare cumparam Realme sau Lenovo(in special pentru OLED la pret apropiat).

Edited by spikje, 19 September 2022 - 18:05.


#26
ovidiumutiu

ovidiumutiu

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 15.03.2023
Am cumparat tableta Xioami Pad 5 de cateva zile, functioneaza perfect dar la actualizarea de la MIUI 13.02 la MIUI 13.04 se blocheaza la instalare la 10%. Stie cineva o solutie? Multumesc anticipat.

#27
tibi_72

tibi_72

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 468
  • Înscris: 30.09.2007
Eu am acum pe ea versiunea 13.1.5.
Probabil ai mai multe actualizari de facut.
Incearca cu un restart. Daca nu merge, cu o revenire la setarile din fabrica.

#28
ovidiumutiu

ovidiumutiu

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 15.03.2023

View Posttibi_72, on 15 martie 2023 - 15:33, said:

ev
Eu am acum pe ea versiunea 13.1.5.tartat
Probabil ai mai multe actualizari de facut
Incearca cu un restart. Daca nu merge, cu o revenire la setarile din fabrica.fe
Merci pentru raspuns. Am restartat, am revenit la setarile din fabrica, la fel.��
Alte idei ?

#29
spikje

spikje

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 910
  • Înscris: 25.12.2004
Probabil trebuie sa faci reinstalare din fastboot cu mi flash, e bug, trebuie sa faci flash la imaginea originala full.
Sau o returnezi si o faci pe garantie.
Noi cei cu tableta de ceva timp avem ultimul update de vreo 6 luni in urma :D

Edited by spikje, 16 March 2023 - 10:46.


#30
ovidiumutiu

ovidiumutiu

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 15.03.2023

View Postspikje, on 16 martie 2023 - 10:45, said:

Probabil trebuie sa faci reinstalare din fastboot cu mi flash, e bug, trebuie sa faci flash la imaginea originala full.
Sau o returnezi si o faci pe garantie.
Noi cei cu tableta de ceva timp avem ultimul update de vreo 6 luni in urma Posted Image
Am revenit la setarile din fabrica, la restartare nu am activat contul google si am actualizat la MIUI 13.1.4 inclusiv. Problema rezolvata !

Am instalat MIUI 14.0.3. Nimic deosebit deocamdata.

Edited by Ciubex, 17 March 2023 - 13:18.


#31
tibi_72

tibi_72

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 468
  • Înscris: 30.09.2007
Mi-a venit si mie astazi update-ul la MIUI 14.0.4 cu Android 13. Nu vad nimic modificat prin meniuri. Se comporta la fel ca in vechea versiune.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate