Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Problema semnalizare YBR125

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
Hyper23

Hyper23

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 23.09.2020
Deeci, am o mica problema, am achizitionat recent un yamaha ybr 125 din 2008, joi urmeaza sa-l trec prin RAR si are o "mica" problema, becul ce se aprinde cand semnalizezi din bord la mine nu se aprinde in rest celelalte becuri de semnalizare functioneaza, am schimbat si becul si nimic, am observat ca scartaie releul cand semnalizez, o sa incerc sa fac o punte sa vad daca se aprinde acel bec. Aveti idee de la ce ar putea sa fie si credeti ca trece RAR-ul daca are problema asta?

#2
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011
Ei verifica daca merg semnalizarile, nu beculetele din bord. Doar daca dai peste unul mai adracului, care se leaga de orice. Eu banuiesc ca e buba la releul de semnalizare.

#3
Hyper23

Hyper23

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 23.09.2020
Multumesc de raspuns, am gasit buba, firele de la bec erau deconectate de alea de la semnalizare, ideea e ca trebuie sa trec pe la un electrician ca nu stiu care pe care sa le leg si imi e sa nu ard ceva in plus, sper sa ma treaca la RAR ca in rest motocicleta e stas.

Edited by Dany_Darke, 17 August 2021 - 21:09.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate