Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou
 La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...
 Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40
 Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?

transport -tren
 

Vodafone - un dezastru cu pretenții de rețea SUPERNET 5G și SUPERFIBRA

* * * * - 5 votes
  • Please log in to reply
55 replies to this topic

#37
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,339
  • Înscris: 01.12.2001
Te consumi prea mult. Un mail e suficient
Apoi rezolva ei. Nu te intereseaza cand si cum

#38
flor80

flor80

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 162
  • Înscris: 29.05.2005
Eu am avut probleme cu Volte, imi cadeau apelurile in 3g.
Au rezolvat intr-o luna, dar macar m-au rezolvat.
Intre timp au vrut sa ma ciupeasca de 1 euro desi eram sub contract asa ca le-am spus pa.


#39
Andrei_Dumi

Andrei_Dumi

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 140
  • Înscris: 31.07.2018
Am avut si eu probleme similare cand am facut anul trecut abonament la Vodafone, in timp s-au rezolvat de la sine toate, inainte am fost pe Yoxo si am avut probleme si acolo, deci oriunde pot aparea probleme, trebuie sa ai multa rabdare si sa stai bine cu nervii :)

#40
silvyu_1987

silvyu_1987

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 266
  • Înscris: 18.05.2010

View Poststrongsss, on 15 august 2021 - 08:25, said:

pe mine tocmai asta ma inspaimanta. relaxarea cu care care, persoanele din zona tehnica spun ..e posibil sa para erori...
faptul ca sunt tolerate greseli sistematice mi se pare ingrijorator.
pun pariu ca treaba cu facturile in MyVodafone care dureaza de prin martie aprilie,  nu se va rezolva.
Nu ai cum sa garantezi ca nu apar erori.
Lucrurile se miscau mai repede cand apareau chestii grave: probleme generale pentru mai multi useri.
Gandeste-te ca o persoana de pe suport  tehnic trebuie sa lucreze X cazuri simultan.
Tichetele care se escaleaza daca sunt clienti premium sau ceva corporate mai important se rezolva mai repede.
Cea mai tare faza a fost cand a trebuit sa reprovizionez un numar al unei persoane din high management de la un operator telecom care era la ski si nu ii mergea netul.
Sa vezi ce repede s-au miscat lucrurile :))

#41
vince085

vince085

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,253
  • Înscris: 10.02.2015

View PostAWE, on 14 august 2021 - 22:15, said:



Incep sa ma gandesc daca nu cumva e viteza limitata la orice altceva decat actualizari de software, harti etc. Nu ma intereseaza hot-spotul propriu zis, oricum am date incluse in toate abonamentele din familie pe care nu apucam sa le folosim dar daca exista aceste limitari as fi curios de ce nu sunt mentionate niciunde? Planul meu curent de internet-in-the-car e 200GB valabili 1 an (nu cred ca apuc in acel 1 an sa-i folosesc la cum merge treaba, vezi poza atasata).

E limitata viteza sigur, am si eu internet in the car la Ford, aceiasi chestie ca la tine cu eSIM, si dureaza cateva minute sa gaseasca o adresa pe navigatie. Actualizari nu mai zic, le fac prin USB ca ii ia 10 de minute abia sa gaseasca, de descarcat nu are rost. Am activat ceva trial de 1GB hotspot sa vad cum merge si e degeaba efectiv. Pentru restul de functii este ceva abonament la 60 de lei pe an cu primul an gratuit.

#42
strehaia

strehaia

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 655
  • Înscris: 08.07.2020

View Postxmanyacs77, on 14 august 2021 - 20:24, said:

Si eu am avut 4 cartele prepay la Vodafone dar nu am fost multumit de serviciile lor si am trecut la 4 cartele prepay de la Orange.
*Bineinteles ca pe langa acestea am 4 abonamente DON la Digi Mobil.

Ai un telefon in fiecare buzunar?

#43
AWE

AWE

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,559
  • Înscris: 12.10.2005

View PostSethNY, on 15 august 2021 - 08:18, said:

Tu poti verifica acum ce fel de semnal ai ? 2G/3G/4G? Daca stai doar pe 2G/3G ti-or fi busit aia de la VDF profilul.

Nu, atat pe website cat si in bord imi apare conexiune 4G, doar ca viteza e o gluma, as zice mai curand ceva gen 2G cu chiu cu vai. Problema e cei de la Vodafone sustin pe call-center-ul dedicat ca nu exista niciun fel de limitari pe partea de browsing, streaming etc, doar cele legate de maximul de trafic inclus in planul pe care il am, dar eu am reusit sa consum 2GB din 200GB inclusi anual in 3 luni sau mai mult. O sa mai sun la ei sa-i stresez dar mi se pare un serviciu de mare rahat. Am mai zis, nu-mi pasa de browsing sau streaming ci doar de update-urile care aparent se fac fara probleme, dar as vrea si un pic de transparenta in comunicare si un pic de echivalenta intre ce declara si ce ofera!

View Postvince085, on 15 august 2021 - 21:12, said:

E limitata viteza sigur, am si eu internet in the car la Ford, aceiasi chestie ca la tine cu eSIM, si dureaza cateva minute sa gaseasca o adresa pe navigatie.

Aceeasi chestie si la mine, bine, s-ar putea ca nici HERE maps sau cum kkt se numeste porcaria de la Mercedes sa nu fie foarte rapida dar se intampla sa imi gaseasca foarte greu adrese care constau in cativa KB sa le descarce, oricum hartile se updateaza foarte des deci adresele alea ar trebui sa fie deja accesibile instant, nu sa caute aplicatia pe net dupa ele.

#44
SethNY

SethNY

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,888
  • Înscris: 31.01.2006
E un dezastru serviciul asta M2M ptr masini, mai dau oamenii si bani pe el. Eu nu mai folosesc de vreo 2 ani ca ma enervam. In loc sa iasa direct spre Internet din Romania, traficul de date e tunelat intai spre Spania/Germania si de acolo cine stie unde ajunge. Prostia e ca nu poti schimba oficial eSIMul ala cu unul local, esti legat de amatorii astia.
Deschide eventual o sesizare scrisa, poate treci cumva de cei de la call center care deobicei sunt pe dinafara. Oricum banuiesc ca si aia de la tehnic stiu de problema si dau din umeri.

#45
Inginerul_

Inginerul_

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,946
  • Înscris: 18.02.2018

View Postsilvyu_1987, on 15 august 2021 - 21:03, said:

Cea mai tare faza a fost cand a trebuit sa reprovizionez un numar al unei persoane din high management de la un operator telecom care era la ski si nu ii mergea netul.
Sa vezi ce repede s-au miscat lucrurile Posted Image)
Adica ala isi aerisea cei trei neuroni la ski pe 10 k euro si facea spume in telefon ca nu ii mergea sa faca live pe facebook cum cade in pifometru cu schiuri cu tot, in timp ce tu transpirai in birou sa rezolvi problema? Ahahahaaaaaa
Daca nici asta nu e  neosclavagism ...

Edited by Inginerul_, 15 August 2021 - 22:03.


#46
iRunaway

iRunaway

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,794
  • Înscris: 10.10.2011

View PostAWE, on 15 august 2021 - 21:44, said:

s-ar putea ca nici HERE maps sau cum kkt se numeste porcaria de la Mercedes sa nu fie foarte rapida

Here Maps e ok, nu cred ca de acolo e problema.

#47
a_d_y

a_d_y

    Hobby Telecom & Mass Media

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,380
  • Înscris: 05.09.2005
Am fost sunat azi dimineață de către un TEAM Leader. Mi-a ascultat apelul de ieri și mi-a dat perfecta dreptate. Așa ca pot rezilia fără alte taxe.

Scurt și la obiect. Nu doresc nimănui sa treacă prin ce am trecut eu în perioada asta. Oricum este o învățătura de minte. Sa nu mai aud de Vodafone în veci

#48
broris

broris

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,556
  • Înscris: 08.12.2017
Eu am probat pe pielea mea vorba aia... niciodată sa nu spui niciodată. Acum da, e de evitat Vodafone, dar în doi trei ani compania se poate transforma și îmbunătăți mult.
Păcat de multe lucruri, un fond de lucruri bune exista, dar momentan e departe de ce trebuie.

#49
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,220
  • Înscris: 22.02.2017
Daca se schimba sefii, in special cei dinauntru firmei, cei care ani la rand au facut reclame gen MysteryBox, si cei care decid sa bage toti banii in marketing, da, se poate schimba mult in bine.

Daca se schimba doar CEO.ul totul va ramane la fel...

#50
DarkUser

DarkUser

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 685
  • Înscris: 29.03.2011

View Posta_d_y, on 16 august 2021 - 17:34, said:

Am fost sunat azi dimineață de către un TEAM Leader. Mi-a ascultat apelul de ieri și mi-a dat perfecta dreptate. Așa ca pot rezilia fără alte taxe.

Scurt și la obiect. Nu doresc nimănui sa treacă prin ce am trecut eu în perioada asta. Oricum este o învățătura de minte. Sa nu mai aud de Vodafone în veci
Compania asta a căzut muuuuult in ultima perioada. Viteza net slabă, semnal slab acolo unde era foarte bun, relatii cu clientii jalnic. A ramas numai marketingul(in mintea lor sunt SUPER la orice) de ea. In loc sa se "bata" cu Orange ei o fac cu Telekom-ul.

#51
a_d_y

a_d_y

    Hobby Telecom & Mass Media

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,380
  • Înscris: 05.09.2005
Trecut pe orange cu portare. Nicio problema, niciun apel. Totul funcționabil. Nu tu telefoane, probleme și erori. Asta înseamnă VODAFONE abonament în euro și calitate!

#52
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Ce abonament ai ales? Din păcate și eu am probleme cu Vodafone, pe un număr Flex nu reușesc sa ii dea de capăt cu VoLTE, azi am sunat iar de câteva ori, fiindcă nu îmi mergeau datele deloc. Au rezolvat aia, dar apelul 4G nu. Ca bonus mi-au tăiat accesul 5G.

#53
a_d_y

a_d_y

    Hobby Telecom & Mass Media

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,380
  • Înscris: 05.09.2005
8 EURO redus la 30 lei. 100GB bonus nelimitat fără roaming. Este o oferta de portare personalizata de la parteneri

#54
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Presupun ca e Fun 8 cu reducerea aia și bonusul de 100 GB, nu? Dacă te coafează e ok. Eventual mai plusezi pana la Smart 15 dacă vrei nelimitat net național și acces roaming alta data.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate