Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...
 Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou
 La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...
 

Fiat Grande Punto

- - - - -
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#19
BaXXXon

BaXXXon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,085
  • Înscris: 10.08.2021

View Postbaubig, on 15 august 2021 - 09:04, said:

Posted Image))) ce cotet Posted Image)) asa este e grande punto Posted Image))
Da la fel este si GrandePunto , doar ca e putin mai spatios insa calitatea e la fel . O masina de peste 12 ani nu merita mai mult de 400 de euro pt ca trebuie sa bagi in ea cel putin 600 de euro sa poti sa te deplasezi in siguranta si sunt convins ca nu vinde nimeni o masina veche pusa la punct cu piese noi .

#20
foxbat

foxbat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,878
  • Înscris: 22.12.2005

View Postbaubig, on 15 august 2021 - 08:44, said:



pai tocmai ca n ai habar si nu sti ...sunt doua motoare unul aspirat in traducere ( fara turbo ) de 75 cp si Tjet 1.4 120 cp ce echipeaza grande punto ,linea si alfa mito ,si bravo

Memoria mea a slabit si n am stat sa caut pe net.scuze..net slab,timp putin.am avut linea cu tjet (la vremea aia cel mai tare motor..peste 120 cp sigur).erau mecsnicii d ela Fiat suparati pe el.nu recomand.mai ales pt o masina veche

View Posttakis, on 15 august 2021 - 09:15, said:

Ca să fim preciși (:D), motorul de 1.4 benzină are 77 Cp, a fost pus pe Albea (l-am avut, economic, dar halea ulei).

Am condus Grande Punto 1.4 77Cp în Grecia, închiriat, am putut face comparație cu Albea, aceeași motorizare și era diferență mare. Grande Punto e o mașină mult mai bine echilibrată, mai bine antifonată,evident mai sprintenă și mai fun to drive. Despre 1.3 diesel, 90 de cai, am auzit numai de bine: robust, economic, fiabil și bine optimizat pe Grande Punto. Am coleg cu Opel Corsa, aceeași motorizare, care spunea că afară consumă sub 4%. Acum depinde și cum a fost îngrijit...

Benzinarele alea au un singur avsntaj.motoare fiabile.(cele de 77,80,60 de pe albea,grand punto).am mersc cu toate.pe albea pe autostrads in Gr urcam cu tr 3 max.4 persoanr bagaje,scuter pe remorca.pe gp cu 5 persoane urcam sinaia cu tr1 blana sau max tr2. Varza rau motoarele ale ca performante

#21
paultt

paultt

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,771
  • Înscris: 05.08.2007

View Postbaubig, on 15 august 2021 - 08:44, said:

pai tocmai ca n ai habar si nu sti ...sunt doua motoare unul aspirat in traducere ( fara turbo ) de 75 cp si Tjet 1.4 120 cp ce echipeaza grande punto ,linea si alfa mito ,si bravo

1.4 T-Jet exista si in versiunea de 150cp. Toate sunt mpi.

View PostbvygKLM, on 15 august 2021 - 08:47, said:

Ceva a retinut. Din ce vad aici, 1.4 t-jet e injectie directa. Ceea ce poate necesita atentie suplimentara.

Cred ca s-au incurcat... Motoarele T-Jet sunt mpi.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate