Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pareri magazin online quickmobile?

Unde gasesc banane albastre?

Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni
 Dalți gravare lemn

Didgeridoo

Motorola Edge 50 Ultra

Gaura perete apartament cu evitar...
 Orientare antena prime focus

Problema conectare mail yahoo

comisioane asociatie proprietari

Primul sistem de televiziune cu p...
 Internetul este neutilizabil fara...

Eroare cloud burn icopy face id

DermaRoller ce este ?

Articole limba Germana
 

Albii reprezinta sub 60% din totalul populației SUA

* * - - - 5 votes
  • Please log in to reply
77 replies to this topic

#37
horny_hornet

horny_hornet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,400
  • Înscris: 15.10.2020

View Postmorenno, on 14 august 2021 - 15:36, said:

care e generalizarea?
Bănuiesc că generalizarea e că albii sunt civilizați, celelalte rase nu. Spune-mi tu care e generalizarea, ce ai împotriva celorlalte rase?

View Postmax_01, on 14 august 2021 - 15:42, said:

Dacă îți displac albii, poți sa te muti, lejer, în Africa.Sau în Punjab, dacă strămoșii tai provin de acolo .
Îmi plac oamenii civilizați, de orice culoare.
Nu-mi plac oamenii necivilizați, de orice culoare.

Eu nu știam că am vreo ideologie. Ce presupune neomarxismul?
Etichetarea e o încercare de a discredita. În mod ideal, discreditarea se face pe bază de argumente, nu pe bază de etichete, dar fiecare face ce poate.

View Postshiva, on 14 august 2021 - 15:47, said:

Pentru cine s-a uitat la seriile Star Trek, mai ales Voyager - se mai discută că-s rare planete cu 2 specii dominante. De obicei una elimină pe restul. Biznis as iujual.
Care ar fi speciile dominante pe Pământ? Aveam impresia că e o singură specie, homo sapiens. S-a schimbat ceva între timp?

#38
KiloW

KiloW

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,176
  • Înscris: 08.01.2021

View Postapocalipsul, on 14 august 2021 - 15:53, said:


nu crezi ca fiecare avem dreptul la pareri?


Nu, orice părere diferita de a mea e rezultatul spălării pe creier neomarxiste.:D
Exista o singura părere valabila : a mea.

Edited by KiloW, 14 August 2021 - 15:58.


#39
morenno

morenno

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,361
  • Înscris: 11.09.2007

View PostKiloW, on 14 august 2021 - 15:53, said:

Genul de discuție în care convingerire proprii sunt adevăruri absolute și orice alta părere gunoaie neomarxiste.
Un nou topic de căcat.

De aia n-avem noi autostrăzi in Romania, din cauza negrilor. Arabii ne-au furat spitalele și homosexualii școlile.

topicul expune o realitate.
procentul albilor din state a scazut in ultimul deceniu - 10%.

tentativa de bagatelizare e foarte slaba. realitatea din america nu are nicio legatura cu autostrazile din Romania.
totusi, de ce incerci - fara talent- sa deturnezi topicul? ignori realitatea? te afecteaza? nu se potriveste cu agenda? raspunde, macar ai fi on.

#40
KiloW

KiloW

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,176
  • Înscris: 08.01.2021
Asa, și dacă a scăzut, ce?
Probabil ca toate asa zise rase "pure" - care exista doar în teorie - vor fi minoritare. Iar majoritari vor fi metisii.

#41
max_01

max_01

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,403
  • Înscris: 07.02.2017

View PostKiloW, on 14 august 2021 - 15:53, said:

Genul de discuție în care convingerire proprii sunt adevăruri absolute și orice alta părere gunoaie neomarxiste.
Un nou topic de căcat.

De aia n-avem noi autostrăzi in Romania, din cauza negrilor. Arabii ne-au furat spitalele și homosexualii școlile.
Nici ție nu iti place subiectul acestui topic.Probabil din motive ideologice.Stii foarte bine ca poți sa ignori acest topic asa cum faci cu alte topicul.
Nimeni nu a afirmat că România este asa cum este, din cauza negrilor și arabilor.Nu divaga.Nu încerca să aduci in derizoriu acest topic doar pentru ca ție, din motive pe care tu le cunoști cel mai bine, îți displace ca se discuta pe seama situației demografice din SUA .
Repet, îți displace acest topic?Nicio problema, ignora-l.

#42
morenno

morenno

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,361
  • Înscris: 11.09.2007

View Posthorny_hornet, on 14 august 2021 - 15:57, said:

Bănuiesc că generalizarea e că albii sunt civilizați, celelalte rase nu. Spune-mi tu care e generalizarea, ce ai împotriva celorlalte rase?

Etichetarea e o încercare de a discredita. În mod ideal, discreditarea se face pe bază de argumente, nu pe bază de etichete, dar fiecare face ce poate.

banuiesc, ce ai impotriva altor rase, discreditarea se face pe baza de argumente...

inteleg ca faci ce poti.
nu inteleg de ce o faci.

#43
eaox

eaox

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,409
  • Înscris: 16.08.2007
Ce putem face noi decât să emigram în SUA și să creștem procentul rasei albe deși mai bine așteptam declinul invariabil al Occidentului și renașterea Daciei mari, de altfel nativa alba Sosiaca a spus că viața așa cum o știm a apărut în Romania.

Viitorul este al țărilor cu populație omogena alba cu deficit de vitamina D, evoluția este inevitabilă după cum vedeți, SUA se destramă, Europa de Vest este eșuată, din nou Caucazul și Balcanii o să fie creuzetul lumii noi.


#44
morenno

morenno

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,361
  • Înscris: 11.09.2007

View PostKiloW, on 14 august 2021 - 16:06, said:

Asa, și dacă a scăzut, ce?
Probabil ca toate asa zise rase "pure" - care exista doar în teorie - vor fi minoritare. Iar majoritari vor fi metisii.

de ce sari direct la rase pure si alte aiureli?
scaderea cu 10 procente a unei parti dintr-o populatie multi-etnica/multi-rasiala este un subiect cat se poate de bun de discutie.
daca scadea populatia de romani din Romania cu 10% si crestea cea de unguri cu 10% sunt sigur ca se discuta ani de zile pe marginea subiectului, despre posibile motive si efecte.
sunteti rasisti, fratilor! doar la asta va sta gandul - parca sunteti americani.

Edited by morenno, 14 August 2021 - 16:14.


#45
max_01

max_01

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,403
  • Înscris: 07.02.2017

View PostKiloW, on 14 august 2021 - 16:06, said:

Asa, și dacă a scăzut, ce?
Probabil ca toate asa zise rase "pure" - care exista doar în teorie - vor fi minoritare. Iar majoritari vor fi metisii.
De ce sa fie majoritari, metișii?De ce sa se metiseze rasele?Pentru ca asa vrei tu?
Nu am date concrete pe care să le pot prezenta  dar este cert ca și în SUA foarte putini albi,asiatici,hispanici sau negri   se metiseaza cu alte rase.Pentru ca marea majoritate  nu vor sa se metiseze.


#46
KiloW

KiloW

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,176
  • Înscris: 08.01.2021
Cred ca ce vreau eu e irelevant. Sau ce vrei tu dealtfel.

https://www.pewresea...ies-in-the-u-s/

Edited by KiloW, 14 August 2021 - 16:21.


#47
horny_hornet

horny_hornet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,400
  • Înscris: 15.10.2020
Eu nu înțeleg de ce se revoltă unii că populația albă din SUA scade în raport cu celelalte rase, dar nimeni nu se revoltă că albii au făcut prăpăd pe toate continentele și au înlocuit în mod violent populația autohtonă, nimeni nu se revoltă că albii au luat sclavi din Africa ca să lucreze pe plantații.

Bănuiesc că e frica de străini (xenofobie), frica că România va fi invadată de negri, de arabi, etc.

#48
morenno

morenno

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,361
  • Înscris: 11.09.2007
cine se revolta?

te bucuri ca a scazut populatia de albi din state?

#49
victord36

victord36

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,881
  • Înscris: 15.04.2007
Care ar fi speciile dominante pe Pământ? Aveam impresia că e o singură specie, homo sapiens. S-a schimbat ceva între timp?


Evreii ?

#50
jadcomp

jadcomp

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,935
  • Înscris: 27.09.2006
Un lucru e cert. Statele Unite se duc în jos, încet și sigur, din punct de vedere al calității vieții pentru proprii cetățeni. Vecinul din nord, Canada, stă mult mai bine. De asemenea multe țări din Europa stau mai bine. Iar ca român să vorbești despre albii din America e să vorbești de funie în casa spânzuratului. Mulți americani „albi” nu îi consideră albi pe mulți români sau alți europeni sudici cum nu îi consideră albi pe mulți latino americani care sunt considerați albi nu doar în țările lor ci oriunde în Europa.

#51
WestPoint

WestPoint

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,054
  • Înscris: 12.12.2016

View Postmorenno, on 14 august 2021 - 15:18, said:

...si atunci le-au furat statul de sub picioare celor zece mii de indigeni.
n-am inteles, de ce era tot pamantul ala al indienilor? pentru ca se mutasera din siberia cu cativa ani in urma si si-au facut colibe acolo?

babaieti! sper ca nu mai spuneti si altora povestile astea.

Aici as face o paralele intra teritoriile celor "zece mii de indieni" cu Transilvania si Siberia cu Balcani
Dar stiu bine ca vei zice "aha, dar Transilvania e altceva". Si exact aici ar incepe dilema, pentru ca nu ar fi altceva.
Nu vreu sa contiui offtopicul,

In fond sunt de acord cu ce ai vrut aici sa spui. Nu conteaza cine a fost pe un teritoriu primul, conteaza cine si ce a facut pe acel teritoriu.
Si daca acum SUA este un dintre cele mai dezvoltate state de pe planeta, cu siguranta nu este voia lui Manitu sau whatever a pielior rosii, autohtoni.

Edited by WestPoint, 14 August 2021 - 16:42.


#52
horny_hornet

horny_hornet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,400
  • Înscris: 15.10.2020

View Postmorenno, on 14 august 2021 - 16:26, said:

cine se revolta?
Simplul fapt că subiectul e o știre denotă măcar alarmare, dacă nu revoltă.

View Postmorenno, on 14 august 2021 - 16:26, said:

te bucuri ca a scazut populatia de albi din state?
Mi-e totuna. Pentru mine, toți oamenii sunt la fel. Bine, unii au idei mai trăsnite decât alții, dar asta nu ține de culoarea pielii, ține de educație/îndoctrinare.

Eu recunosc că mă irită manelizarea României, că trebuie să-i suport pe cei care dau muzica tare și sunt necivilizați în general. Până și în Anglia se mai nimerea să aud manele la maxim, că românii nu pot să fie civilizați. Nu auzeam niciun fel de altă muzică la maxim, că arabii, negrii, chinezii nu ascultă muzică la maxim. Dacă ar fi numai românii tuciurii necivilizați, aș mai înțelege, dar mulți români neaoși, albi ca neaua, sunt la fel de necivilizați. Asta ar trebui să vă revolte, dragi români, că românii (de orice culoare) devin din ce în ce mai necivilizați.

#53
morenno

morenno

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,361
  • Înscris: 11.09.2007

View Postjadcomp, on 14 august 2021 - 16:35, said:

Mulți americani „albi” nu îi consideră albi pe mulți români sau alți europeni sudici cum nu îi consideră albi pe mulți latino americani care sunt considerați albi nu doar în țările lor ci oriunde în Europa.

no one cares ce considera americanii.  sunt aproape convins ca cei mai multi nici macar nu stiu unde e Romania pe harta - si e bine asa.

#54
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007
Topic rasist.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate