Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd
 Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 

Albii reprezinta sub 60% din totalul populației SUA

* * - - - 5 votes
  • Please log in to reply
77 replies to this topic

#19
morenno

morenno

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,361
  • Înscris: 11.09.2007

View Postapocalipsul, on 14 august 2021 - 14:26, said:

asta cu adaptarea e o gogoașă

tot timpul a fost.
adaptare de dragul adaptarii, asta e ideea clocita de unii.
sunt adaptat.  nu sunt curios sa ma adaptez la altceva. nici japonezii nu sunt curiosi, prefera sa imbatraneasca si sa moara asa cum sunt.

relativizarea e boala prostilor, de parca nu ar suferi destul. relativizeaza mai tot ce le pica intre urechi, tara, bani, cultura, apoi trec in extrema cealalta si se strofoaca in absolut - trebuie sa ne adaptam!
cum spuneam, prostia-i indulgenta.

daca le iei ideea - Romania- devin niste kurzi fara drepturi, fara stat, fara directie. du-te si stai de vorba cu kurzii despre futurism, sa vezi ce idei au! nu sunt deloc  relative.

Edited by morenno, 14 August 2021 - 15:00.


#20
horny_hornet

horny_hornet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,431
  • Înscris: 15.10.2020

View Postmax_01, on 14 august 2021 - 14:48, said:

Se vede în zonele locuite majoritar de africani si asiatici(pakistanezi, afgani, arabi)din Franta, Suedia,UK, Olanda, Belgia,unde autoritățile, inclusiv Politia, intra foarte rar, ca să nu fie atacate,cât de buna este diversitatea la adaptare.Cat de adaptați sunt la societatea și cultura tarilor vest europene de adopție, majoritatea africanilor si musulmanilor.
Într-o zi eram într-un metrou din Londra, cam gol de altfel, era o negresă, eu și un tânăr care mânca gunoaie. Negresa se uita la el îngrozită. S-a dovedit că omul era român (alb), că a început să vorbească cu mine în română, nu știu cum și-a dat seama că-s român. Deci, da, albii sunt mult superiori negrilor, în special românii albi sunt superiori negrilor... :rolleyes:

#21
mediasick

mediasick

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,122
  • Înscris: 21.08.2017
Într-o zi eram într-un metrou din Londra, cam gol de altfel, era o negresă, eu și un tânăr [cu] care mâncam gunoaie.

#22
KoShiMin

KoShiMin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,813
  • Înscris: 06.09.2006
Păi, dacă nu mă înșeală pe mine memoria cumva, a existat o vreme cînd pe teritoriul SUA 0% din populație era reprezentată de „albi” cum îi numești tu - apoi s-a făcut vreo 0,01% de „albi” (anglo-saxoni i.e.) și de-acolo-ncolo totul a decurs numai în focuri de artificii și serbările zăpezii pentru populația indigenă. Deci nu văd de ce ne-am inflama.

#23
horny_hornet

horny_hornet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,431
  • Înscris: 15.10.2020

View Postmediasick, on 14 august 2021 - 15:07, said:

Într-o zi eram într-un metrou din Londra, cam gol de altfel, era o negresă, eu și un tânăr [cu] care mâncam gunoaie.
Dacă ai mânca mai puține gunoaie, poate că ai fi mai coerent.

View PostKoShiMin, on 14 august 2021 - 15:08, said:

Păi, dacă nu mă înșeală pe mine memoria cumva, a existat o vreme cînd pe teritoriul SUA 0% din populație era reprezentată de „albi” cum îi numești tu - apoi s-a făcut vreo 0,01% de „albi” (anglo-saxoni i.e.) și de-acolo-ncolo totul a decurs numai în focuri de artificii și serbările zăpezii pentru populația indigenă. Deci nu văd de ce ne-am inflama.
E dreptul albilor să taie și să spânzure, negrii ar trebui să stea la locul lor și să aștepte să vină albii să-i civilizeze cu pușca.

Edited by horny_hornet, 14 August 2021 - 15:12.


#24
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,497
  • Înscris: 30.08.2017

View Postmediasick, on 14 august 2021 - 15:07, said:

Într-o zi eram într-un metrou din Londra, cam gol de altfel, era o negresă, eu și un tânăr [cu] care mâncam gunoaie.

WTF? Posted Image

#25
tytysor

tytysor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,503
  • Înscris: 02.09.2006

View Posthorny_hornet, on 14 august 2021 - 13:53, said:

Ce întrebari rasiste ai în program. Cui îi pasă de structura rasială a populației?
probabil ca celei mai mari parti a populatiei. desigur, tu ai prefera sa locuiesti intr-un cartier plin de minoritari, pentru ca nu-ti pasa, dar n-ai gasit locuinte libere!

#26
morenno

morenno

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,361
  • Înscris: 11.09.2007

View PostKoShiMin, on 14 august 2021 - 15:08, said:

Păi, dacă nu mă înșeală pe mine memoria cumva, a existat o vreme cînd pe teritoriul SUA 0% din populație era reprezentată de „albi” cum îi numești tu - apoi s-a făcut vreo 0,01% de „albi” (anglo-saxoni i.e.) și de-acolo-ncolo totul a decurs numai în focuri de artificii și serbările zăpezii pentru populația indigenă. Deci nu văd de ce ne-am inflama.

...si atunci le-au furat statul de sub picioare celor zece mii de indigeni.
n-am inteles, de ce era tot pamantul ala al indienilor? pentru ca se mutasera din siberia cu cativa ani in urma si si-au facut colibe acolo?

babaieti! sper ca nu mai spuneti si altora povestile astea.

Edited by morenno, 14 August 2021 - 15:19.


#27
apocalipsul

apocalipsul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,481
  • Înscris: 26.01.2014

Quote

E dreptul albilor să taie și să spânzure, negrii ar trebui să stea la locul lor și să aștepte să vină albii să-i civilizeze cu pușca.
nu inteleg de ce tot aduci in discutie chestiile astea rasiste si conflictuale...
de la un procentaj statistic s-a inceput cu denigrarile

albii sunt majoritari in SUA... daca exista motive de ingrijorare? sa se ia masuri... in SUA...

Edited by apocalipsul, 14 August 2021 - 15:23.


#28
horny_hornet

horny_hornet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,431
  • Înscris: 15.10.2020

View Posttytysor, on 14 august 2021 - 15:16, said:

probabil ca celei mai mari parti a populatiei. desigur, tu ai prefera sa locuiesti intr-un cartier plin de minoritari, pentru ca nu-ti pasa, dar n-ai gasit locuinte libere!
Dimpotrivă, am locuit în apartament cu doi brazilieni, amândoi negri, foarte civilizați. Tipul era programator, tipa nu știu ce studiase, ea își căuta de lucru. Erau mai civilizați decât mulți albi, de orice naționalitate, ca să nu zică lumea că am ceva împotriva românilor.

#29
morenno

morenno

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,361
  • Înscris: 11.09.2007
erau mai civilizati decat albii civilizati?

in ce ipostaze fascinante il pune nevoia pe om...

#30
horny_hornet

horny_hornet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,431
  • Înscris: 15.10.2020

View Postmorenno, on 14 august 2021 - 15:23, said:

erau mai civilizati decat albii civilizati?
Erau civilizați, mai civilizați decât rasiștii de pe aici, în mod sigur. Mai umblați prin lume, ca să vă mai deschideți la minte. Orice pădure are uscături, asta nu înseamnă că trebuie să generalizăm.

#31
morenno

morenno

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,361
  • Înscris: 11.09.2007
mai umblati prin lume, ca sa va deschideti la minte.
scart!

care e generalizarea?

#32
max_01

max_01

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,403
  • Înscris: 07.02.2017

View Posthorny_hornet, on 14 august 2021 - 15:26, said:


Erau civilizați, mai civilizați decât rasiștii de pe aici, în mod sigur. Mai umblați prin lume, ca să vă mai deschideți la minte. Orice pădure are uscături, asta nu înseamnă că trebuie să generalizăm.
Poate chiar toți cei care au comentat pe acest topic, au călătorit în tarile vest europene.Asta nu înseamnă că trebuie automat sa aibă aceleași valori ideologice.Sau ca cei care vor călători în tari vest europene,vor gândi ca tine.Ca vor avea aceleași valori ideologice ca tine.
Presupun ca te autointitulezi progresist.In realitate, ca toți cei care se autointitulează progresiste, nu ai nicio treaba cu adevăratul progresism ci doar cu neomarxismul.
Ce face un neomarxist când nu ii convine un anumit subiect, asa cum este cel de pe acest topic?Ca sa închidă subiectul ii acuza pe ceilalți de rasism.
Dacă îți displac albii, poți sa te muti, lejer, în Africa.Sau în Punjab, dacă strămoșii tai provin de acolo .

View Postapocalipsul, on 14 august 2021 - 15:19, said:


nu inteleg de ce tot aduci in discutie chestiile astea rasiste si conflictuale...
de la un procentaj statistic s-a inceput cu denigrarile

albii sunt majoritari in SUA... daca exista motive de ingrijorare? sa se ia masuri... in SUA...
Vrea sa aducă in derizoriu acest topic.Incearca ca prin limbajul folosit sa saboteze acest topic.Acuza fără temei, de rasism, sperând ca ii va inhiba pe cei care au opinii diferite fata de el.
Tipul este neomarxist.

Edited by max_01, 14 August 2021 - 15:42.


#33
morenno

morenno

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,361
  • Înscris: 11.09.2007

View Postmax_01, on 14 august 2021 - 15:42, said:

Ca sa închidă subiectul ii acuza pe ceilalți de rasism.

corect, dar stii ce, poate sa acuze pana maine, ca nu-i nimeni curios de acuzatii prostesti.
sa zicem ca as fi rasist. asa, si?

#34
shiva

shiva

    Nameless hero. Professional bug slayer mom.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,860
  • Înscris: 06.10.2003
Pentru cine s-a uitat la seriile Star Trek, mai ales Voyager - se mai discută că-s rare planete cu 2 specii dominante. De obicei una elimină pe restul. Biznis as iujual.

#35
KiloW

KiloW

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,190
  • Înscris: 08.01.2021
Genul de discuție în care convingerire proprii sunt adevăruri absolute și orice alta părere gunoaie neomarxiste.
Un nou topic de căcat.

De aia n-avem noi autostrăzi in Romania, din cauza negrilor. Arabii ne-au furat spitalele și homosexualii școlile.

Edited by KiloW, 14 August 2021 - 15:55.


#36
apocalipsul

apocalipsul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,481
  • Înscris: 26.01.2014
sa nu confundam rasele cu speciile Posted Image

imi pare nespus de rau ca nu am timp sa caut... as fi adus ceva mostre de ce inseamna civilizatie
formule de adresare in epoca medievala, italia, franta, spania...

@KiloW
nu crezi ca fiecare avem dreptul la pareri?
nu e o dezbatere de argumente...

uite,morenno, a admis ipotetic ca ar putea fi rasist
asa si? cu ce e parerea lui prioritara fata de a altuia?

Edited by apocalipsul, 14 August 2021 - 15:57.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate