Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Interpretare fraza contract firma repartitoare

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
Visatoru'

Visatoru'

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 673
  • Înscris: 30.05.2006
Buna ziua, tinand cont de aceasta sectiune din contract, firma de repartitoare ar putea scoate incepand cu al doilea an  reducerea comerciala de 1 leu?

Attached Files



#2
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012
Da. Este o oferta numai pentru primul an.

#3
viceroy56

viceroy56

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,014
  • Înscris: 28.10.2006
Despre ce e vorba?

Ca io nu inteleg:
Nu ai repartitoare de la ei da' trebuie sa le platesti ceva "prestatie".
Clar ca dupa un an esti la mana lor cu tariful, este destul de explicita formularea.
Intrebarea mea este: CE sa repartizezi cand energia termica de la Energetica sau cum p...a ma-sii se numeste, e o variabila incomensurabila?
Sa platesc un serviciu care "masoara" caldura generata la mine in casa de solutii alternative? Pe care io le platesc, pentru ca incalzirea de la STAT este o variabila subunitara!
Nu mai comentez mai departe, parerea mea e ca poporul asta este blestemat sa fie condus de incapabili din TOATE punctele de vedere.
Imi interzici sa ma debaransez de la incalzirea centralizata, imi pui 100.000 de bete-n roate cand vreau sa devin independent enrgetic, imi pui taxe, ca asa vrea EU, daca ma gospodaresc singur, si tot tu , stat, te plangi ca nu mai plateste romanu' taxe si impozite.
Scuze ca m-am ambalat, dar e de "ce credeti voi" politica acestei tari vis-a-vis de pulime, de aia care marca banu' la buget!

Edited by viceroy56, 13 August 2021 - 18:51.


#4
Visatoru'

Visatoru'

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 673
  • Înscris: 30.05.2006
Se vorbeste acolo de pretul aplicat in anul anterior. Ori aplicat este pretul care are reducere, nu?
Da, nu cred ca sunt prea multi incantati de faptul ca suntem fortati sa incheiem contracte cu astfel de firme, dar asta este o alta discutie.

Edited by Visatoru', 13 August 2021 - 18:54.


#5
apocalipsul

apocalipsul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,481
  • Înscris: 26.01.2014
eu o interpretez asa:
este o oferta si este valabila primul an... dupa care platesti pretul intreg + inflatia

#6
viceroy56

viceroy56

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,014
  • Înscris: 28.10.2006
Adica cat vrea muschiul furnizorului de servicii.
La data "ofertei" am dat cu FLIT, toata scara, pentru ca argumentele prezentate nu au convins.
Intre timp, toti cei care initial au acceptat "serviciile" firmei cu repartitoare au cerut rezilierea contractului.
Guess what? Cica nu au cum sa rezilieze contractul, ca e cava scris cu font alb pe alb si ca ei are intotdeauna dreptate.
Iete p..a Marioara, ca nu a mai platit nimeni serviciul de "citire si repartizare costuri" si firma respectiva a renuntat sa emita facturi.
Once again: despre ce servicii CORECTE vorbim in Romanica?

#7
apocalipsul

apocalipsul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,481
  • Înscris: 26.01.2014
furnizorii de gaze si curent pot si chiar cresc preturile cum vor muschii lor si nu mai cârâie nimeni nimic
e adevarat ca 7 lei pt 2 calorifere mi se pare mult
chiar si la repartitoarele cu citire de la distanta, trebuie cineva se se deplaseze sa citeasca si cineva sa introduca datele si sa faca calculele, deci o munca este totusi
repartioarele nefiind optionale, cumva trebuie sa faceti totusi

Edited by apocalipsul, 13 August 2021 - 19:29.


#8
Visatoru'

Visatoru'

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 673
  • Înscris: 30.05.2006
Salut, multumesc pentru ajutor, mi s-a confirmat ca intr-adevar reducerea comerciala se aplica doar in primul an de contract.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate