Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!

La multi ani de Sfantul Gheorghe&...
 Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...

Outlook e muta pe Android
 Constructie Mun. Iasi. Casa P+1.

Cum mai rezolvati cu chiriasii ra...

Tastatura si mouse cu baterie int...

AC Gree duce la palpait de becuri
 Sfat / recomandare construire aco...

Cablu analog vs digital

Ce valoare stabiliti la RSSI la u...

Sony FH 10W reparatie
 

colina lac - Corbeanca / Saftica

* * * * - 3 votes
  • Please log in to reply
55 replies to this topic

#19
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,200
  • Înscris: 08.12.2006
Pentru cine sta in ansamblul asta , am si o intrebare care chiar ma roade si ina celasi timp e foarte serioasa, adica chiar nu fac misto...in curte, pot sa stau si eu in chiloti fara sa se uite vecinul la mine? Ca daca ma vede unul de pe strada, chiar nu am o problema, dar vecina sa se holbeze la cucu meu non stop...

Mie in curte , vara cand e cald, imi palce sa stau in chiloti si sa fac ce am de facut , e o pasiune de a mea

#20
leusteanul

leusteanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,546
  • Înscris: 09.09.2017
Nu degeaba ai nick-ul "cuculea".... statul in cucul gol e pasiunea ta :))
Acum, serios, ce-ti pasa ca s-ar holba vreun vecin la tine? E proprietatea ta, e curtea ta ingradita, faci ce vrea...cucul tau.

#21
Ne0master

Ne0master

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 137
  • Înscris: 09.08.2021
Mda, multa caterinca proasta si cam atat pana acum. Ati umplut 2 pagini de nimic constructiv sau util.

Daca tot n-a indraznit nimeni pana acum, planuiesc sa ii vizitez cat de curand si o sa revin cu impresii si detalii, daca o sa existe doritori. Pana una alta, cam dezamagitor feedback-ul primit.

#22
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,200
  • Înscris: 08.12.2006

View Postleusteanul, on 27 august 2021 - 06:45, said:

Acum, serios, ce-ti pasa ca s-ar holba vreun vecin la tine? E proprietatea ta, e curtea ta ingradita, faci ce vrea...cucul tau.
Sunt pudic si ma inhib

Totusi, inca astept un raspuns serios la intrebarea mea , eu am pus o intrebare cat se poate de serioasa

#23
cata

cata

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,049
  • Înscris: 16.02.2002
Eu aștept raspus la următoarea întrebare, sunteți dispuși în caz că faceți naveta spre București să pierdeți 2 ore minim in trafic? După aia urmează alte întrebări.

#24
figo1988

figo1988

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 23,874
  • Înscris: 10.10.2003

View PostNe0master, on 27 august 2021 - 15:31, said:

Mda, multa caterinca proasta si cam atat pana acum. Ati umplut 2 pagini de nimic constructiv sau util.

Daca tot n-a indraznit nimeni pana acum, planuiesc sa ii vizitez cat de curand si o sa revin cu impresii si detalii, daca o sa existe doritori. Pana una alta, cam dezamagitor feedback-ul primit.

Noi avem niste amici care au luat. Din pacate nu am alt feedback pe care sa pot sa-l dau.

#25
leusteanul

leusteanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,546
  • Înscris: 09.09.2017

View Postcata, on 28 august 2021 - 10:56, said:

Eu aștept raspus la următoarea întrebare, sunteți dispuși în caz că faceți naveta spre București să pierdeți 2 ore minim in trafic? După aia urmează alte întrebări.
2 ore dus-intors? Pai atat faci si in Bucuresti, minim!

#26
cata

cata

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,049
  • Înscris: 16.02.2002

View Postleusteanul, on 28 august 2021 - 12:06, said:


2 ore dus-intors? Pai atat faci si in Bucuresti, minim!
Și eu făceam la fel când locuiam în București, dar când m-am mutat in Corbeanca, in 2015,făceam maxim 1,30h.
Acum nu as mai fi de acord să mă mut și să știu că fac 2 ore, nu mai zic că au fost vreo 3 luni, acum vreo 3 ani, când am ajuns la 2,3h și mă gândeam serios să mă mut înapoi în București.
Asta este traficul cu vacanta, pandemie etc, nici nu vrea să mă gândesc dacă se revine la normal.

Edited by cata, 28 August 2021 - 12:17.


#27
edi10000

edi10000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,883
  • Înscris: 06.09.2008
Eu fac cam 40 de minute dus-intors, dar intr-adevar acum este trafic de vara. Am totusi o speranta ca nu o sa fie mai rau de atat pentru ca se construieste autostrada de centura, pe care Drula spune ca o termina in 2024 si care ma lasa fix asa cum trebuie fata de birou.

Edited by edi10000, 28 August 2021 - 20:45.


#28
XtremePWN

XtremePWN

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 739
  • Înscris: 26.11.2019

View Postedi10000, on 28 august 2021 - 20:44, said:

Eu fac cam 40 de minute dus-intors, dar intr-adevar acum este trafic de vara. Am totusi o speranta ca nu o sa fie mai rau de atat pentru ca se construieste autostrada de centura, pe care Drula spune ca o termina in 2024 si care ma lasa fix asa cum trebuie fata de birou.

Slabe sanse, supralargirea Prelungirii Ghencea trebuia sa fie gata anul trecut si va mai dura cel putin inca 2-3 ani si e un drum drept unde nu trebuie decat sa faca lucrarea, crezi ca un proiect mult mai complex va fi gata mai repede?

#29
danX

danX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,566
  • Înscris: 26.06.2003
am fost de doua ori pe la ei. Preturi interesante la inceput, pana cand am vazut ce construiesc la 139k EUR+TVA. Cutii de chibrituri. Dormitoare minuscule. Pentru 30% avans si noroi macar un an pana termina prima faza, nu multumesc. Accesul e problematic, drumul pana la DN1 e bombardat si cel peste lac e susceptibil la inundatii.
Posibil sa iasa ceva frumos acolo, dar nu vreau sa aflu pe banii mei.

#30
Ne0master

Ne0master

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 137
  • Înscris: 09.08.2021

View PostdanX, on 01 septembrie 2021 - 18:49, said:

am fost de doua ori pe la ei. Preturi interesante la inceput, pana cand am vazut ce construiesc la 139k EUR+TVA. Cutii de chibrituri. Dormitoare minuscule. Pentru 30% avans si noroi macar un an pana termina prima faza, nu multumesc. Accesul e problematic, drumul pana la DN1 e bombardat si cel peste lac e susceptibil la inundatii.
Posibil sa iasa ceva frumos acolo, dar nu vreau sa aflu pe banii mei.

In privinta suprafetelor interioare e destul de ciudat proiectat. Cea mai scumpa casa are suprafetele dormitoarelor aprox la fel ca cea mai ieftina casa - 1mp diferenta, pe acolo. Apartamentele cu gradina au aceiasi suprafata de curte imprejmuita ca cea mai ieftina casa - care e dubla la pret fata de apart. Totodata nici cea mai ieftina dar nici cea mai scumpa casa nu beneficiaza de o camera tehnica sau spalator dedicat, au totusi 1 layout ce are o tentativa de spalator. In concluzie masina de spalat in baia de la etaj pentru toti. Nici cea mai scumpa casa nu are "baie matrimoniala" dar exista un tip ce are 2 bai la etaj.

Casa perfecta (dar cu dormitoare mici) nu exista, ce are una nu are cealalta si tot asa. Cumva nu te poti supara, nici cea de 250+Tva nu le are pe toate (desi la banii aia ar cam fi trebuit).

Cu toate acestea, cum ai zis si tu -  posibil sa iasa ceva frumos acolo. Time will tell...

#31
justaquestion

justaquestion

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 07.03.2021
cam cat faci pana in piata victoriei / promenada mall intr-o dimineata aglomerata? si in sens invers seara cand pleci de la munca?

#32
george_e

george_e

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 145
  • Înscris: 27.04.2021
Am venit pe DN1 dinspre Ploiesti, de 2 ori in ultimele 7 zile si coada de masini era de aproximativ 5-6 km pe sensul de mers spre Ploiesti. Cel mai recent a fost vineri pe data de 3 septembrie, era infernal, daca lucrezi in Bucuresti, drumul catre Corbeanca poate dura si o ora jumate.

#33
sammydo

sammydo

    PATRIOT ROMAN

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,234
  • Înscris: 04.03.2013

View Postcata, on 28 august 2021 - 10:56, said:

Eu aștept raspus la următoarea întrebare, sunteți dispuși în caz că faceți naveta spre București să pierdeți 2 ore minim in trafic? După aia urmează alte întrebări.


Asa departe este complexul asta ? Doua ore si un pic fac eu pana la Vulcanii Noroiosi Ca o parere personala, nu imi place deloc pretul, restul este neglijabil

#34
leusteanul

leusteanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,546
  • Înscris: 09.09.2017
Deci minimum 3 ore/zi pierdute in trafic, ca sa ajungi la locul de munca.
Aia care stau prin Tamasi fac si mai mult.

#35
cata

cata

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,049
  • Înscris: 16.02.2002

View Postleusteanul, on 06 septembrie 2021 - 10:16, said:

Aia care stau prin Tamasi fac si mai mult.
Aia fac 3 zilePosted Image Posted Image

View Postsammydo, on 06 septembrie 2021 - 10:11, said:

Asa departe este complexul asta ? Doua ore si un pic fac eu pana la Vulcanii Noroiosi Ca o parere personala, nu imi place deloc pretul, restul este neglijabil
Era vorba de dus-intors. Acum, in pandemie, vacanta,etc, traficul este lejer dimineata, la 7.40(40-45 de min), si normal seara la ora 17,(minim 1h). Traseul este Tamasi-Izvor si retur.

View Postgeorge_e, on 06 septembrie 2021 - 09:54, said:

Cel mai recent a fost vineri
Vinerea dupa amiaza este vineri 13Posted Image, idem lunea dimineata. Cauza este ca Bucurestiul se muta la munte.

Edited by cata, 06 September 2021 - 10:23.


#36
george_e

george_e

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 145
  • Înscris: 27.04.2021
Da, dar sa fac in fiecare vineri 3 ore dus/intors (ca na, sezon de munte e tot anul) si in rest 2 ore, mi se pare enorm. Calculul il faci in cate zile din viata pierzi pe drum.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate