Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...
 Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming
 Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...
 Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import
 

Camera supraveghere video wireless PNI IP240 WiFi PTZ 1080p Zoom digital slot microSD Night Vision 10m Alarma detectie miscare

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
66 replies to this topic

#1
suport_PNI

suport_PNI

    Active Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 1,827
  • Înscris: 21.01.2013

suport tehnic -  informatii -  detalii - testare si pareri ale posesorilor, utilizatorilor sau viitorilor utilizatori



Camera supraveghere video wireless PNI IP240 WiFi PTZ 1080p Zoom digital slot microSD Night Vision 10m Alarma detectie miscare


[ https://www.pni.ro/media/catalog/product/cache/48638f2a6e8d606a8fcd59cdde2e9a6e/P/N/PNIIP240_10_1.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


Monitorizare si control de la distanta de pe Smartphone sau PC/Laptop

[ https://cdn.mypni.com/leaflets/7988/1-camera-pni-ip240.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


Camera PNI IP240 poate fi controlata de pe dispozitive mobile prin aplicatia dedicata CamHi compatibila cu Android si iOS, iar de pe PC prin software-ul HiP2P Client. Fisierul de instalare al aplicatiei de PC se regaseste pe CD-ul inclus in pachet sau poate fi descarcat de pe pagina oficiala a produsului in sectiunea Download.

Comunicare bidirectionala

[ https://cdn.mypni.com/leaflets/7989/2-way-audio.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Din ce in ce mai des observam nevoia de a comunica audio cu persoanele din apropierea camerei. Camera PNI IP240 va permite aceasta actiune cu ajutorul microfonului si difuzorului integrat. Mai exact puteti vorbi in mod similar unei conversatii telefonice cu persoanele de langa camera.



Camera PNI IP240 filmeaza si inregistreaza clipuri video la o rezolutie maxima Full HD 1920 x 1080 pixeli, ceea ce va asigura o imagine de foarte buna calitate

Inregistrare in bucla

[ https://cdn.mypni.com/leaflets/7991/loop-recording.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Datorita functiei de inregistrare in bucla, camera inregistreaza continuu, stergand cele mai vechi inregistrari, si salvandu-le pe cele mai noi, fara nici o interventie din partea utilizatorului. Aceasta functie necesita instalarea in camera a unui card microSD ce trebuie achizitionat separat (nu este inclus).



Capacitate de rotire PTZ

[ https://cdn.mypni.com/leaflets/7992/viewing-angle.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Camera ofera utilizatorului posibilitatea de a comanda de la distanta rotirea pe un unghi de 355° pe orizontala, si 120° pe verticala pentru o vizualizare mult mai ampla, si aproape completa a spatiului protejat.



Identificare produs

Producator PNI
Cod produs PNI-IP240

Caracteristici tehnice

Culoare Alb
Senzor imagine 1/2.9” CMOS F23
Rezolutie senzor 2MP
Rezolutie 1080P (1920 x 1080)
Tip lentila 3.6mm F:1.8
Iluminare minima 0.1 Lux @ F1.2
Unghi de vizualizare 80°
Cadre pe secunda 30 FPS
Rezolutii 1080P (1920 x 1080)
Imagine rasturnata/in oglinda Doar rasturnata
Frecventa video 50 Hz, 60 Hz

Intrare audio Microfon integrat
Iesire audio Difuzor integrat
Compresie audio AMR G.711A

Ethernet Da, 10/100 Mbps RJ-45
Wireless Da
Frecventa Wireless LAN 2.4~ 2.4835GHz
Protocoale suportate -TCP/IP,HTTP,ONVIF,SMTP,DHCP,DNS,P2P
Rata transmisie wireless 802.11 b/g/n
ONVIF Da

Pan/Tilt Da
Iluminare infrarosu 8 x IR LED + 8 White LED
Dimensiuni 150 x 140 x 80 mm
Greutate neta 500 gr
Slot card SD MicroSD maxim 128GB (cardul nu este inclus)
Detectie de miscare Da
Inregistrare video Local, pe SD
Microfon Da
Difuzor Da
P2P Da
Aplicatie dedicata CamHi

Tensiune alimentare 12V / 2A

Pachetul contine

Camera Da
Alimentator Da
Antena wireless Da
Cablu ethernet Da
Suport fixare Da
CD cu software Da
Manual de utilizare Da
Suruburi fixare Da

Parametri de functionare

Montaj La exterior
Clasa de protectie IP66
Temperatura de functionare -26°C ~ +60°C


-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pentru membrii forumului  ce au vechime pe Softpedia mai are de 1 an, activitate pe topicurile dedicate acestei game de produse si nu numai, si cu experienta in domeniu continuam oferta de achizitie cu 50% reducere pentru testare si postare review pe acest forum/topic, si cu posibilitatea returnarii produsului, si a contravalorii, daca nu sunt multumiti de produs.

Sunt convins ca sunt oameni care iubesc acest domeniu si sunt curiosi sa il testeze, si de ce nu daca le place sa il pastreze cu un real avantaj/discount de 50% fata de pretul de pe site-ul producatorului.

Oferim pentru testare 10 produse cu discount de 50% pentru membrii forumului interesati de produs.

Orice membru vechi sau nou de pe acest forum poate folosi codul de reducere PNI10 pe site-ul www.pni.ro si primeste automat 10% discount la orice comanda la orice produs.

Edited by suport_PNI, 07 February 2022 - 15:57.


#2
arkhangel

arkhangel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 812
  • Înscris: 27.03.2006
As da comanda de una, o am in cos. Mai am una fixa de cativa ani la care nu se mai aprind toate led-urile ir dar de bine de rau mai merge. Am vazut insa ca aplicatia dedicata pni nu mai este de ceva vreme si s-a trecut la CamHi. Aveti mai multe detalii despre aplicatia aceasta? Se mai imbunatateste? Va mai fi disponibila in viitor? Sau sa aleg o camera cu suport Tuya? Multumesc.

#3
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,841
  • Înscris: 01.11.2005
Destul de interesanta dar are o problema - capacul de la slotul de card SD nu este securizat cu surub sau ceva antifurt. Macar cu 2 suruburi cu cap special unde utilizatorul va avea 2-3 surubelnite cu cap special ca sa poata desface capacul.
De ce zic asta: eu vin, ma filmeaza camera, ma duc si scot cardul SD simplu si fara nici o problema si atunci camera este useless.
Plus ca acel capac de la SD card mi se pare cam firav. Nu stiu cata etanseitate poate avea in timp. Daca intra umezeaza in ea, s-a cam dus naibii electronica din interior.

View Postarkhangel, on 09 august 2021 - 09:43, said:

Mai am una fixa de cativa ani la care nu se mai aprind toate led-urile ir dar de bine de rau mai merge.
Alea se pot schimba. Se desface si se schimba ledurile IR. Asa am facut eu la una din camerele mele.

#4
arkhangel

arkhangel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 812
  • Înscris: 27.03.2006
Eu as sigila atunci capacul ala, nu am nevoie de card, ar trebui sa aibe si asta posibilitatea de a inregistra pe ftp sper, cea veche asa este setata. Pacat insa ca nu inregistreaza si video, eu asa as fi vrut.
Se poate monta si de tavan/plafon sau doar latera/perete?

Nu am stat sa imi bat capul prea mult, momentan inca se vede ok noaptea, mai am si surse de lumina. Cand se vor duce mai multe cred ca cel mai simplu ar fi sa inlocuiesc toata placa. Asta daca nu o sa fie mai ieftin sa cumpar alta camera.

#5
bai3tzash

bai3tzash

    Membru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,539
  • Înscris: 01.08.2006
Ca se scoate cardul de memorie direct, e cea mai mica problema. Daca vine hotul si vede camera, ia si camera si se duce cu tot cu card :)).
Cea mai buna solutie e daca trimite macar poze in cloud cand se detecteaza miscare.

#6
arkhangel

arkhangel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 812
  • Înscris: 27.03.2006
Cred ca cele care suporta aplicatii mai smart (Tuya) pot face asta. Dar in loc de cloud se pot face sa trimita poze pe un ftp la detectia miscarii. Pentru cloud trebuie abonament, dar un nas sau un hdd atasat prin usb la un router este mai rentabil zic eu.

Edited by arkhangel, 09 August 2021 - 10:08.


#7
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,841
  • Înscris: 01.11.2005
Eu am doua camere de supraveghere. Ambele sunt pozitionate astfel incat o camera sa fie in campul vizual al celeilalte.
Camerele sunt metalice (aluminiu), inclusiv suportul.
Camerele filmeaza non-stop cu optiunea de overwright pe un mic PC-box. Nu au SD-card.
Le am de cativa ani, sunt afara si in conditii de intemperii (temperaturi joase -20 de grade, ploi, vant puternic). Merg bine.
Si nu sunt de la vreo firma super-cunoscuta...tot China sunt.

Nu contest ca cea prezentata nu ar fi buna....dar eu zic ca se poate imbunatati.

View Postbai3tzash, on 09 august 2021 - 09:59, said:

Cea mai buna solutie e daca trimite macar poze in cloud cand se detecteaza miscare.
Astfel de camere nu au softul lor ci e doar un video-streamer pe LAN sau o aplicatie.

Parerea mea e ca inregistratul non-stop e cel mai eficient.

#8
Kean

Kean

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,883
  • Înscris: 14.09.2016
Producator:Onlineshop SRL piatra neamt.Mai jos cica fabricat in Cina.

Ce te faci daca camera e la 10-15m in curte si nu mai are semnal wi-fi de la router din camera?

#9
bai3tzash

bai3tzash

    Membru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,539
  • Înscris: 01.08.2006
E clar ca de la o camera cu 100-200 lei nu te poti astepta la inregistrari in cloud sau ftp. Cum zice si tehnics, e doar o camera de filmat cu un soft pe telefon de urmarire live si rulare video de pe card.
Nu stiu cum e aplicatia la camera asta, dar eu la o camera Xiaomi, am in aplicatia Mi Home un scurt filmulet cu momentul detectiei. Vad ca raman in aplicatie detectarile din ultima saptamana si par a fi stocate pe serverele lor. E ceva, decat nimic.
Daca vreti ceva cu cloud, FTP, e nevoie de DVR, adica un sistem de supraveghere mai complex.

#10
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,295
  • Înscris: 13.01.2011
Dacă este I.P. nu transmite în telefon?
Eu așa am la ușă, dacă este zgomot peste ce am setat eu (setări în decibeli), zbîrnîie telefonul, văd ce și cum, dau înregistrare în telefon, film sau poză, nu folosesc card în cameră.
Mai are și senzor de mișcare, tot așa, zbîrnîie telefonul, mă uit, înregistrez.

A, poate stoca și în cloud, dar nu văd sensul, să dau bani.

#11
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,841
  • Înscris: 01.11.2005

View Postcrisstonne, on 09 august 2021 - 13:46, said:

Dacă este I.P. nu transmite în telefon?
Ba da. Are se senzor de miscare. Dar e de-am sulea sa stai sa primesti 50 de alarme false si sa stai cu ochii pe telefon. Ca de exemplu in zona mea, e trafic, mai bine lumea, pleaca lumea. Ce faci atunci ? Stai cu ochii pe telefon ?

#12
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,295
  • Înscris: 13.01.2011
Da, dacă nu are decibelometru inclus, este nasol.
Pe ăla îl reglezi în trepte de cîte 10 decibeli, cît ai nevoie pentru sensibilitate.

#13
gushpi

gushpi

    cârcotaș

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,109
  • Înscris: 17.01.2012
io comand una..., la 125 de lei face ce-mi doresc
nu mi-e teamă că mi-o fură, pt că va sta pe un stâlp aflat la 3 metri înălțime și 2 metri distanță față de gard
în spatele gardului sunt 3 fiare (libere) atât de sălbatice încât nici muște n-am în curte :P

hmmm, oare se va putea discuta de la acea distanță? vă anunț asta, dacă prind una la ofertă :P

#14
gushpi

gushpi

    cârcotaș

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,109
  • Înscris: 17.01.2012
Etapa unu
am primit camera, am desfăcut cutia și am doar o mică nelămurire:
dacă e IP66, atunci de ce ștecherul e de tip obișnuit, iar cablul este atât de scurt?
va trebui să pun io o cutie etanșă pe stâlp.
deasemenea cutia neagră ce conține transformatorul nu este nici pe departe „cât de cât” etanșă.

PS: de ce nu mai merge funcția de selectare multiplă a pozelor? :o

Attached Files



#15
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,295
  • Înscris: 13.01.2011
După ce termini cu nedumeririle, să ne spui cum vede  :D
La banii ăia, nu puteau să îți ofere și 200 metri de cablu.

#16
suport_PNI

suport_PNI

    Active Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 1,827
  • Înscris: 21.01.2013
Camera se poate monta la exterior datorita gradului de protectie. Partea de alimentare si conexiuni se protejeaza intr-o doza de protectie ca la orice alta camera de supraveghere din comert.

Edited by suport_PNI, 16 August 2021 - 07:54.


#17
gushpi

gushpi

    cârcotaș

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,109
  • Înscris: 17.01.2012
Etapa 1.1.
-au facturat cu adresa de livrare în loc de adresa de domiciliu (nu că aș mai face io retur la banii ăștia :P )

#18
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,841
  • Înscris: 01.11.2005

View Postsuport_PNI, on 09 august 2021 - 08:08, said:

Parametri de functionare

Montaj La exterior

View Postsuport_PNI, on 13 august 2021 - 07:19, said:

Camera se poate monta la interior datorita gradului de protectie.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate