Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?

Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone
 Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...

MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...
 Identificare font

problema ping in jocuri online

Problema calculator

Samsung Galaxy A35
 Sfat pentru aprinderea automata a...

Rfg crescut

Cum reactivez Google Maps?

Conectare tableta X220la Tv
 

YouTube vanced problemă chromecast

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
marcelyno

marcelyno

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 474
  • Înscris: 29.08.2015
Salut, am o problemă cu aplicația youtube vanced care nu rulează pe chromecast din cauza că îmi dă o eroare cum că nu am aplicația google play actualizată, aplicația este actualizată însă iar eroarea tot o dă. Problema a apărut după ce am făcut update la android 11. Youtube normal funcționează și orice altă aplicație redă pe chromecast fără probleme. Care să fie problema?

Attached Files



#2
bambucea015

bambucea015

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 434
  • Înscris: 23.08.2012
E bug , inca nu l-au reparat
KNOWN ISSUES:
• casting to Chromecast still broken on nonroot due to microG, it will need to be patched upstream first. Switch to root version or use stock youtube for now (vanced does not block casting ads anyway)

#3
m-amintors

m-amintors

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 378
  • Înscris: 26.07.2021

 marcelyno, on 06 august 2021 - 11:12, said:

Salut, am o problemă cu aplicația youtube vanced care nu rulează pe chromecast din cauza că îmi dă o eroare cum că nu am aplicația google play actualizată, aplicația este actualizată însă iar eroarea tot o dă. Problema a apărut după ce am făcut update la android 11. Youtube normal funcționează și orice altă aplicație redă pe chromecast fără probleme. Care să fie problema?
eu un bug cunoscut de cei care l au facut
daca e rootat telefonul instaleaza varianta pt root si o sa functioneze
mai poti sa faci downgrade , poate ai noroc si cu o versiune veche nu iti mai face

#4
reventon

reventon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,743
  • Înscris: 19.12.2008
Totusi, o platforma atat de vasta cu streaming 4K si multe alte feature-uri, Gratis?
Pentru Netflix nu se plange nimeni ca trebuie sa dea bani.

#5
marcelyno

marcelyno

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 474
  • Înscris: 29.08.2015

 bambucea015, on 06 august 2021 - 11:29, said:

E bug , inca nu l-au reparat
KNOWN ISSUES:
• casting to Chromecast still broken on nonroot due to microG, it will need to be patched upstream first. Switch to root version or use stock youtube for now (vanced does not block casting ads anyway)
Am înțeles.
Aplicația funcționează perfect din toate punctele de vedere cu excepția chromecast, să sperăm că se rezolvă cât mai repede. Vă mulțumesc.
Apropo, există vreo metodă pentru root Samsung A20 cu android 11?

Edited by marcelyno, 06 August 2021 - 14:09.


#6
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,883
  • Înscris: 03.02.2005
1. Problema legate de Chromecast e raportata de ceva timp: [Bug] Casting to TV/Chromecast does not work with 16.14.34 and above versions.
Pare sa fie aceeasi problema si-n cazul tau.
2. Iti recomand ca pentru a doua speta (rootarea) sa urmaresti thread-urile de pe subforum-ul: Samsung Galaxy A sau daca nu gasesti raspuns, deschide acolo un topic nou.

#7
eu-DECEBAL

eu-DECEBAL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,588
  • Înscris: 01.03.2015

 reventon, on 06 august 2021 - 14:07, said:

Totusi, o platforma atat de vasta cu streaming 4K si multe alte feature-uri, Gratis?
Pentru Netflix nu se plange nimeni ca trebuie sa dea bani.
Pai Netflix nu se poate pirata. Amatori ar exista. 🤣 Cred ca in privinta you tube-ul vanced e si vina lui Google ca mu inchide odata treaba si nici nu blocheaza conturile conectate prin vanced.

#8
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,883
  • Înscris: 03.02.2005
Va rog, sa nu deviem de la discutia initiatorului. Nu este o discutie legata de legalitatea folosirii aplicatiei.

#9
zyppster

zyppster

    viața este o contradicție

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,972
  • Înscris: 02.02.2008
vanced a creat numai probleme in ultima vreme... crăpa telefonul des din cauza lui... mai bune alternative sunt web video caster, ymusic sau newpipe.

#10
m-amintors

m-amintors

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 378
  • Înscris: 26.07.2021
crapa ? pe bune? nu cumva telefonul tau e cu probleme?

#11
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,883
  • Înscris: 03.02.2005
Este vorba de Chromecast, nu de vreun telefon.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate