Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Pariat la casele de pariuri

* - - - - 2 votes
  • Please log in to reply
18 replies to this topic

#1
bogdy23

bogdy23

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 232
  • Înscris: 14.08.2013
Buna ziua,

Nu am pariat niciodata la o casa fizica de pariuri. Intrebarea mea este care este suma maxima pe care o poti pune pe o cursa de cai?
Si daca ai castigat trebuie neaprat de la casa in care ai pus pariul sa iti iei castigul sau poti de la oricare. Ce tepe iti poti atrage de la casele de pariuri tu daca pariezi serios cum se pot ei eschiva sa nu iti plateasca biletul?
Multumesc frumos

Bogdan

#2
EMPP

EMPP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,718
  • Înscris: 12.01.2018
suma pe care o ai în buzunar este maximă.
pe caiet acolo nu se practică

prima  dată stai să câștigi  și pe urmă vezi cum iei banii

#3
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,767
  • Înscris: 01.11.2005
Ai bani si nu stii cum sa-i dai gratis ?

#4
dexterash

dexterash

    --something---

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,912
  • Înscris: 19.08.2004

View Posttehnics, on 05 august 2021 - 14:17, said:

Ai bani si nu stii cum sa-i dai gratis ?
Omul are bani si vrea sa stie cum sa-i inmulteasca gratis. Ce ti se pare aiurea in asta? Sunt jdemii de metode de inmultit banii gratis*.

*Bine, in genere si-i inmultesc cei care vand metodele, dar asta e partea a doua. :D

#5
nico99900

nico99900

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,063
  • Înscris: 09.09.2010
Bineinteles ca omul isi face planuri ce o sa faca cu banii care o sa-i castige acolo. Ca doar nu o sa mearga acolo cu gandul ca ii pierde.

#6
bvygKLM

bvygKLM

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 796
  • Înscris: 07.01.2021

View Postbogdy23, on 05 august 2021 - 14:04, said:

Buna ziua,

Nu am pariat niciodata la o casa fizica de pariuri. Intrebarea mea este care este suma maxima pe care o poti pune pe o cursa de cai?
Si daca ai castigat trebuie neaprat de la casa in care ai pus pariul sa iti iei castigul sau poti de la oricare. Ce tepe iti poti atrage de la casele de pariuri tu daca pariezi serios cum se pot ei eschiva sa nu iti plateasca biletul?
Multumesc frumos

Bogdan

Nu e nevoie sa se eschiveze. Nu au de ce.


Fiecare joc de noroc e in favoarea casei.


Adica e ca si cum am juca carti si adunam valoarea cartilor.

Dar tu primesti 3 carti si casa 5.

E posibil sa castigi din cand in cand. Dar daca joci mult timp, casa va iesi pe plus si tu pe minus. Garantat.

Majoritatea jocurilor nu sunt asa evidente. Dar sansele sunt cam la fel.



#7
stalker2142

stalker2142

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,687
  • Înscris: 29.10.2017

View PostEMPP, on 05 august 2021 - 14:09, said:

suma pe care o ai în buzunar este maximă.

Nu chiar, la casele de pariuri la agentie fizica daca vrei sa pariezi o suma mai mare fata de la ghiseu trimite la centru biletul spre aprobare
acolo un broker de pariuri analizeaza tichetul si accepta sau refuza pariul; in unele cazuri poate sa raspunda inapoi se accepta dar doar cu miza x (mai mica)

#8
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
Fiecare casa de pariuri are un plafon maxim in care poate accepta pariuri (e variabil de la una la alta). Plata plafonului maxim se va face prin virament bancar (nu se pot plati mai mult de 5.000 lei numerar per tranzactie). Plus ca trebuie sa fie traseibila plata pentru evitarea spalarii banilor (vorbim de sume mari, nu de 1-2.000 lei).

#9
Qwerty69

Qwerty69

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 527
  • Înscris: 17.06.2011
Am inceput si eu din martie 2021 un sistem de pariere.. pana acum sunt pe plus... astept sa vad cand nu o sa ma mai lase sa pariez... chiar sunt curios....

#10
EMPP

EMPP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,718
  • Înscris: 12.01.2018

View Poststalker2142, on 05 august 2021 - 14:42, said:


Nu chiar, la casele de pariuri la agentie fizica daca vrei sa pariezi o suma mai mare fata de la ghiseu trimite la centru biletul spre aprobare
acolo un broker de pariuri analizeaza tichetul si accepta sau refuza pariul; in unele cazuri poate sa raspunda inapoi se accepta dar doar cu miza x (mai mica)
adică tu pariezi fără bani în buzunar?

#11
stalker2142

stalker2142

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,687
  • Înscris: 29.10.2017

View PostEMPP, on 05 august 2021 - 15:00, said:

adică tu pariezi fără bani în buzunar?

Banul il platesti din buzunar evident, ma refeream ca e posibil sa nu accepte miza aia pe un pariu
ca asta intreba initiatorul, cat poate pune maxim pe o cursa

#12
carturarulobosit

carturarulobosit

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,382
  • Înscris: 07.05.2018

View PostQwerty69, on 05 august 2021 - 14:55, said:

Am inceput si eu din martie 2021 un sistem de pariere.. pana acum sunt pe plus... astept sa vad cand nu o sa ma mai lase sa pariez... chiar sunt curios....

care-i sistemul?

#13
Bogotta

Bogotta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,316
  • Înscris: 24.02.2017

View Postbogdy23, on 05 august 2021 - 14:04, said:

Buna ziua,

Nu am pariat niciodata la o casa fizica de pariuri.


Deci pana acum ai procedat cu cap. Ce te-a facut subit sa te tampesti ? Incalzirea globala ? Stai frate linistit si gandeste-te la altceva.

#14
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,076
  • Înscris: 04.02.2011

View Poststalker2142, on 05 august 2021 - 15:19, said:

Banul il platesti din buzunar evident, ma refeream ca e posibil sa nu accepte miza aia pe un pariu
ca asta intreba initiatorul, cat poate pune maxim pe o cursa

Este și răspunsul care dovedește că nu poți câștiga la casele astea de pariuri însă poți, cel mult, să te menții pe zero. Chiar dacă ești băiat isteț și anticipezi jocurile fără a te atașa emoțional de ele, îți calculezi șansele și pierzi ore bune, la anumite combinații ești respins.

Edited by benis, 06 August 2021 - 15:01.


#15
bogdy23

bogdy23

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 232
  • Înscris: 14.08.2013

View PostPololica, on 05 august 2021 - 14:53, said:

Fiecare casa de pariuri are un plafon maxim in care poate accepta pariuri (e variabil de la una la alta). Plata plafonului maxim se va face prin virament bancar (nu se pot plati mai mult de 5.000 lei numerar per tranzactie). Plus ca trebuie sa fie traseibila plata pentru evitarea spalarii banilor (vorbim de sume mari, nu de 1-2.000 lei).

Buna deci daca pariez 10.000 de lei castigul care va fii cam de vreo 4000 de lei il voi primi prin virament bancar? Am gasit pe cursele de cai o metoda este bazata pe dutching cotele nu sunt mari dar daca as investi 10.000 de lei pe zii ar fii un castig decent. Si de asta vroiam sa stiu cum sa procedez cu casele de pariuri

#16
Qwerty69

Qwerty69

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 527
  • Înscris: 17.06.2011

View Postcarturarulobosit, on 05 august 2021 - 19:25, said:

care-i sistemul?

Bugetul se imparte la 4 in anumite procente...
Apoi pariezi prima parte de bani pe o cota de 1.85 - 1.90. Daca pariul e castigator ai bagat banii in casa si reiei.... Daca e pierdazor urmezi cu urmatoarea parte de bani.... si tot asa
Ideea la acest sistem e sa nu pierzi 4 bilete la rand. Cu aceasta strategie la fiecare pas castigat iti maresti bugetul cu 5%... nu e mult dar in timp creste...
Important e sa nu ai ghinion sa o dai in bara 4 bilete la rand.

#17
stalker2142

stalker2142

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,687
  • Înscris: 29.10.2017
Deci ai o progresie in genul Martingale cu 4 pasi in care la oricare pas castigat maresti bugetul cu 5%
Ideea e ca poate nu ti ai multiplicat de multe ori banii din banca initial asa ca ei considera ca vei da gres candva si la strategia asta daca pierzi o serie de cei 4 pasi pierzi destul de mult, va fi foarte greu sa recuperezi. Casa are un avantaj oricum chiar daca folosesti strategia, marginea de castig a casei se pastreaza

#18
Qwerty69

Qwerty69

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 527
  • Înscris: 17.06.2011
@stalker2142, am inceput in martie anul asta cu 100 RON.... acum am ajuns la pasul 51, sunt la 1100 RON, deci de 11 ori mai mult.
Sunt constient ca daca pierd 4 bilete la rand, pierd tot, si nici macar nu vreau sa ii mai recuperez...

Totul a inceput ca o joaca... din calculele mele la 100 pasi dusi la bun sfarsit voi avea 12.000 RON (2500 euro). Acolo ma si opresc.
Pentru primi 51 de pasi mi-a luat 5 luni, deci inca 5 luni pentru urmatorii 49 pasi.

Sunt constient ca din pariuri nu te poti inbogati, si am citit acum cativa ani ca in medie la nivel monidal exisat aproximativ 1000 persoane care traiesc din pariuri spotive, asta inseamna 1 persoana la fiecare 7 miniloane... deci Romaniei ii revin 3 persoane....

Confirm si ce ai zis mai sus ca daca vrei sa pariezi o suma mare pe un bilet, se trimite spre aprobare la broker. Am avut o colega de facultate care lucra intr-o casa de pariuri sportive si mi-a povestit.
Erau persoane care nu aveau voie sa parieze in acele case de pariuri sportive. La un moment dat mi-a povestit despre un tip Lefter Cristian care avea interdictie in casele de pariuri Mozzard dupa ce castigase ceva sume frumusele... Vorbim de casele de pariuri din Mozzard din Timisoara.

Edited by Qwerty69, 10 August 2021 - 14:21.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate