Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Asus ROG - Probleme mari wi-fi

Recomandare Apartament

reparatie zgarietura bara spate

Lipire XPS de hidroizolație ...
 Detectare dispozitiv de ascultare...

Detectare posibile dispozitive de...

suport/cutie fixare SSD in locul ...

Popcorn stradal
 De ce ard asa de violent masinile...

Sfat achizitie bicicleta MTB

Imi tot apare ipconfig

Degresant auto eficient
 Pistol care sa pulverizeze vopsea...

Cursuri inot apa netratata

Telefoane vechi, fixe si mobile c...

Sa desparțim cuvintele in cuvinte

Termen livrare echipament wifi 6 gigabit

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
34 replies to this topic

coricom

coricom

Member

• Grup: Members
Am patit la fel cu precedentul model de router. Am asteptat 2 luni, poate aduc pe stoc, dupa care mi-am bagat picioarele si mi-am cumparat router de la Emag sau Altex, nu mai retin.
Poate vei avea mai mult noroc decat mine. Posted Image

MD

MD

Senior Member

• Grup: Senior Members
Gratuit e ONT Huawei cu Wifi6 la abonamentele de 1000Mbps ... dar nici acestea nu prea sunt pe stoc.
Routerul se da in chirie 3 lei luna.
Routerul este AX10 nu AX20.

Edited by MD, 03 August 2021 - 19:38.

leflyboy

leflyboy

Junior Member

• Grup: Junior Members

View Postterratec, on 03 august 2021 - 19:17, said:

Inițiatorul nu cred că este la curent cu realitatea economică generală din ultimul an.

Măsurile luate la nivel global au afectat cerea, lanțurile de aprovizionare, chiar și producția. În multe domenii de activitate termenele de livrare s-au mărit, stocurile vechi s-au epuizat iar cele noi nu pot întotdeauna să acopere apetitul consumatorilor nerăbdători.
Sunt domenii în care beneficiarii așteaptă și câte două luni, fără a se enerva și a căuta să tragă pe cineva la răspundere.

Vremurile neobișnuite aduc și efecte nedorite.
Pe mine ca si client nu ma inyereseaza. Cele mentionate de tine se pot reflecta intr o estimare de livrare de cateva saptamani..sau luni, ani fiindca vorbim de rds. Imi spuneau ca trebuie sa astept pana luna februarie anul viitor de exempli si imtelegeam. Nu sa primesc raspunsuri generaliste fara pic de interes fata de client pe care le dau robotii de la suportul acestui provider!

MD

MD

Senior Member

Daca ai nevoie urgenta de router ti-l cumperi, daca nu astepti ... cat e greu de spus.

Edited by MD, 03 August 2021 - 19:47.

Stecheru

Stecheru

Member

Am abonament de 1000 si pe mine m-au sunat ei ca vor sa imi puna WiFi6 gratuit si m-au intrebat daca sunt acasa urmatoarea zi. Si chiar A DOUA ZI au fost la usa.
Habar n-aveam nici de oferta, nici ca e gratuit si nici nu ii vad vreun folos momentan atata timp cat "teava" ramane tot 1Gbps.
Deci cam mi l-au "bagat pe gat" cu forta.
Probabil depinde de zona in care stai respectiv echipele care se ocupa de instalare raportat la numarul de cereri vs. numarul de echipamente in stoc la un moment dat.

Edited by Stecheru, 03 August 2021 - 19:49.

MD

MD

Senior Member

Dar ti-au pus ONT-ul Huawei  cu Wifi 6 nu router-ul TP-Link AX10 ...

tenie5022

tenie5022

Member

View PostPiticVerde, on 03 august 2021 - 18:14, said:

Din nefericire astfel de probleme sunt si in celelalte retele,eu am avut probleme de servisare maxim de jenante pe Telecom la parintii mei.Mai este si problema disponibilitatii pe piata a anumitor echipamente electronice,echipamente ce pot fi achizitionate tot mai greu de la distribuitori.Partea si mai proasta este ca nici nu ai ce face in urgentarea instalarii echipamentului dorit.De bine,de rau in zona la mine Digi se "misca "destul de bine cu montarea/modificarea cu noi echipamente si sunt bine organizati .Conteaza mult si cat de bine isi face datoria conducerea zonala a RDS.Daca aia din conducere  o freaca la rece cu deviza'' timpul trece,leafa merge'' atunci si cei de jos s-ar putea sa o frece tot la fel.
Ce treaba are conducerea locala cu un echipament care este trimis prin curier de la București .

waterman

waterman

Guru Member

leflyboy, on 03 august 2021 - 19:25, said:

plus ca este gratuit fiindca am abonament 1000 mbps..

Da și mie un link unde scrie negru pe alb ca îți da routerul asta gratis

View PostAdm, on 03 august 2021 - 19:05, said:

Eu nu inteleg niste chestii:

2. De ce ai cumpara un router in chirie, ajungand sa platesti pentru el mai mult decat face?

Pai dacă e GRATIS ?

blaster_bh

blaster_bh

Member

Si eu am primit acest e-mail de la digi. Dar am AX50 acum personal.

Attached Files

rex

rex

Senior Member

View Postleflyboy, on 03 august 2021 - 19:33, said:

Pe mine ca si client nu ma inyereseaza. Cele mentionate de tine se pot reflecta intr o estimare de livrare de cateva saptamani..sau luni, ani fiindca vorbim de rds. Imi spuneau ca trebuie sa astept pana luna februarie anul viitor de exempli si imtelegeam. Nu sa primesc raspunsuri generaliste fara pic de interes fata de client pe care le dau robotii de la suportul acestui provider!
esti un fel de Karen de la americani: "eu vreau acum"

andreic

andreic

Very OLD Member

• Grup: Moderators

View Postleflyboy, on 03 august 2021 - 17:51, said:

Si in functie de aceste "variabile" nu se poate da un termen de livrare ..o data sau ceva de genul??
Dupa variabile se dau doar date variabile Posted Image

View Postleflyboy, on 03 august 2021 - 19:25, said:

Standarul AX deci o imbunatatire fata de limitarea la standardul AC pe carel posed acum..plus ca este gratuit fiindca am abonament 1000 mbps..
Da, in AX se face mai mult spreading intre clienti simultan, in rest si AC e fain. E bine sa ai ultimul standard disponibil dar sa ai si device-uri ca atare.
E 3 lei chirie lunara, nu e gratuit.

Edited by andreic, 04 August 2021 - 01:28.

mannyx92

mannyx92

Senior Member

View Postblaster_bh, on 04 august 2021 - 00:42, said:

Si eu am primit acest e-mail de la digi. Dar am AX50 acum personal.
Se refera la ONT; iti pun un Huawei care stie WiFi6 dar nu iti ofera gratuit router-ul ala performant de la TP-Link.

Bogotta

Bogotta

Senior Member

Eu am asteptat cam 2,5 saptamani dupa routerul Gigabit. Un amic (tot din Bucuresti) a asteptat 2 luni.  E la noroc, unde mai pui ca si criza chip-urilor poate a mai adaugat intarzieri......

Rabdare si tutun. Scrie in vreun contract ca trebuie sa ti-l livreze a doua zi ? Nu cred .

gushpi

gushpi

cârcotaș

...CAT MAI TREBUIE SA ASTEPT?????? SAU CE TREBUIE FACUT PENTRU A AFLA O DATA ESTIMATIVA DE LIVRARE??????

e dreptul tău să fii indignat :)
moaca nu se plătește, dar nu vine când vrei tu...
știi vorba aia? dai un ban, dar stai în față!

Bogotta

Bogotta

Senior Member

View Postleflyboy, on 03 august 2021 - 17:46, said:

. CAT MAI TREBUIE SA ASTEPT?????

Cat trebuie. Stai linistit si ia o pastila ceva.

sandratoms1980

sandratoms1980

Member

Din experienta proprie si din auzite, un termen de genul asta la RDS poate fi de la 6 zile la 6 luni.

leflyboy

leflyboy

Junior Member

• Grup: Junior Members

View Postwaterman, on 03 august 2021 - 23:23, said:

Pai dacă e GRATIS ?
Poti suna la suportul lor sa te lamureasca. Choar este gratis cu conditia sa ai Fiberlink 1000

View Postwaterman, on 03 august 2021 - 23:23, said:

Pai dacă e GRATIS ?
Poti suna la suportul lor sa te lamureasca. Este gratis cu conditia sa ai Fiberlink 1000

View PostBogotta, on 04 august 2021 - 10:09, said:

Cat trebuie. Stai linistit si ia o pastila ceva.
In acest caz procedura este urmatoarea: fiindca probabil vorbim de stupefiante sau psihotrope - reteta la medic cu programare plus consult la acesta si constati ca de fapt el are nevoie de medicamentatie (deci astepti ceva)..dupa care cea mai apropiata farmacie (astepti la coada cateva ore dupa batranii bolnavi cronici care-si numara atent monetarul de 1 ban din portofel necesar platii unei retete compensate 50% in valoare de 456 ron) ajungi in fata si constati ca nu le au pe stoc sau le-a picat gestiunea..si tot asa dupa vreo doua trei farmacii. Pot lua multivitamine Minimartienii? Ajuta?

View Postsandratoms1980, on 04 august 2021 - 11:19, said:

Din experienta proprie si din auzite, un termen de genul asta la RDS poate fi de la 6 zile la 6 luni.
Perfect. De Craciun!! O sa vina Mosul cu el.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate