Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
reparatie zgarietura bara spate

Lipire XPS de hidroizolație ...

Detectare dispozitiv de ascultare...

Detectare posibile dispozitive de...
 suport/cutie fixare SSD in locul ...

Popcorn stradal

De ce ard asa de violent masinile...

Sfat achizitie bicicleta MTB
 Imi tot apare ipconfig

Degresant auto eficient

Pistol care sa pulverizeze vopsea...

Cursuri inot apa netratata
 Telefoane vechi, fixe si mobile c...

Sa desparțim cuvintele in cuvinte

Apartament complex rezidential no...

[UNDE] reciclare cd / dvd

Termen livrare echipament wifi 6 gigabit

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
34 replies to this topic

leflyboy

leflyboy

Junior Member

• Grup: Junior Members
Salutare,

Daca in acesta sectiune a forumului este gestionata de "suportul RDS" este nasol fiindca le voi aduce injurii grave. Daca aici sunt baieti capabili care s-au lovit de urmatoarea problema de natura logistica ii rog sa-mi raspunda.

In urma cu 3 SAPTAMANI am comandat gratuit (fiindca am fiberlink 1000) Router Wireless Wi-Fi 6 TP-Link Archer AX20, Dual-Band Gigabit AX1800. CAT MAI TREBUIE SA ASTEPT?????? SAU CE TREBUIE FACUT PENTRU A AFLA O DATA ESTIMATIVA DE LIVRARE??????

Raspunsul lor de acum cateva zile (mai trist este ca sunt platiti degeaba)
"In urma sesizarii dumneavoastra din 02.08.2021, inregistrata cu numarul 2992976508  va comunicam faptul ca in baza de date apare comanda pentru echipamentul Dispozitiv WIFI Gigabit, urmand a fi informat in momentul in care acesta va fi predat firmei de curierat."

StefanRO

StefanRO

Hai noroc straine

• Grup: Senior Members
Pai nu exista un termen concret deoarece sunt multi factori:

1. Numarul de comenzi
2. Numarul de device-uri in stoc
3. Disponibilitatea de a fi dat in chirie...

leflyboy

leflyboy

Junior Member

StefanRO, on 03 august 2021 - 17:49, said:

Pai nu exista un termen concret deoarece sunt multi factori:

1. Numarul de comenzi
2. Numarul de device-uri in stoc
3. Disponibilitatea de a fi dat in chirie...
Si in functie de aceste "variabile" nu se poate da un termen de livrare ..o data sau ceva de genul?? Au reclame peste tot in care si promoveaza produsele si serciciile..

Nimcid25

Nimcid25

Superior Member

Ce sa vezi... nu se poate da.
Asta i modul de lucru al RDS. ;)

bezdek

bezdek

Member

• Grup: Members
Pentru clienții noi se poate.Am făcut comanda vineri și marți a venit echipa la instalare cu routerul wifi6

waterman

waterman

Guru Member

E 300 de lei routerul asta la Emag

Problema la tine e ca e comandat gratis ... ?

PiticVerde

PiticVerde

Senior Member

Din nefericire astfel de probleme sunt si in celelalte retele,eu am avut probleme de servisare maxim de jenante pe Telecom la parintii mei.Mai este si problema disponibilitatii pe piata a anumitor echipamente electronice,echipamente ce pot fi achizitionate tot mai greu de la distribuitori.Partea si mai proasta este ca nici nu ai ce face in urgentarea instalarii echipamentului dorit.De bine,de rau in zona la mine Digi se "misca "destul de bine cu montarea/modificarea cu noi echipamente si sunt bine organizati .Conteaza mult si cat de bine isi face datoria conducerea zonala a RDS.Daca aia din conducere  o freaca la rece cu deviza'' timpul trece,leafa merge'' atunci si cei de jos s-ar putea sa o frece tot la fel.

Edited by PiticVerde, 03 August 2021 - 18:17.

mannyx92

mannyx92

Senior Member

leflyboy, on 03 august 2021 - 17:46, said:

Salutare,

Daca in acesta sectiune a forumului este gestionata de "suportul RDS" este nasol fiindca le voi aduce injurii grave. Daca aici sunt baieti capabili care s-au lovit de urmatoarea problema de natura logistica ii rog sa-mi raspunda.

In urma cu 3 SAPTAMANI am comandat gratuit (fiindca am fiberlink 1000) Router Wireless Wi-Fi 6 TP-Link Archer AX20, Dual-Band Gigabit AX1800. CAT MAI TREBUIE SA ASTEPT?????? SAU CE TREBUIE FACUT PENTRU A AFLA O DATA ESTIMATIVA DE LIVRARE??????

Raspunsul lor de acum cateva zile (mai trist este ca sunt platiti degeaba)
"In urma sesizarii dumneavoastra din 02.08.2021, inregistrata cu numarul 2992976508  va comunicam faptul ca in baza de date apare comanda pentru echipamentul Dispozitiv WIFI Gigabit, urmand a fi informat in momentul in care acesta va fi predat firmei de curierat."

Mai intereseaza-te, ca nu e gratuit.

waterman

waterman

Guru Member

Și dacă tot le aduci injurii grave, vezi ca livrarea nu o fac aia de la suport ...

mannyx92, on 03 august 2021 - 18:14, said:

Mai intereseaza-te, ca nu e gratuit.

Ba da vecine comanda e gratis.
Chiria e cu bani :)

Edited by waterman, 03 August 2021 - 18:21.

PiticVerde

PiticVerde

Senior Member

Sper sa iti functioneze bine acest router,am citit multe comentarii negative referitoare la el,am vazut ca multi au facut retur de mai multe ori la acest model pana au prins unul bun.Eu am Router Wireless Gigabit ZTE gratis de la Digi ,nu e asa performant ca acest Archer dar isi face datoria exemplar de cativa anisori.

waterman

waterman

Guru Member

Au crezut mulți ca e gratis :) au făcut comanda, nu o fi pe stoc acum

Karen much ?

PiticVerde, on 03 august 2021 - 18:21, said:

Sper sa iti functioneze bine acest router,am citit multe comentarii negative referitoare la el,am vazut ca multi au facut retur de mai multe ori la acest model pana au prins unul bun.Eu am Router Wireless Gigabit ZTE gratis de la Digi ,nu e asa performant ca acest Archer dar isi face datoria exemplar de cativa anisori.

Eu mi-am cumpărat ax10 ca nu am fiberlink :) sa îmi dea gratis ax20
Și zilele astea am luat la job un Ax20

Merge perfect, bate bine, o singura chestie a făcut, am scos temporar parola de la rețeaua de 2,4, făceam teste cu ceva echipamente, când am pus parola la loc nu se mai putea conecta nimic, zicea ca e incorecta parola :)

Reset, reconfigurat, merge ochei
In afara de faptul ca nu e gratis, dar ce e gratis in viața asta ?

PiticVerde

PiticVerde

Senior Member

"Gratis" e si la mine,asa cum zice maestrul waterman,adica cu chirie.Oricum e mai bine cu chirie decat cumparat de la provider,cand expira garantia si se strica te uiti la el,dar daca e in chirie se repara/inlocuieste indiferent de varsta routerului.

Edited by PiticVerde, 03 August 2021 - 18:34.

waterman

waterman

Guru Member

Lasă bre ca nu se strica așa ușor. Am la munca unele ante Deluviu și tot merg.

Adm

Adm

Property Caretaker

• Grup: Administrators
Eu nu inteleg niste chestii:

1. De ce ai dori WIFI6? Ai placi care suporta acest standard? Ai nevoie de WARP WIFI Speed?
2. De ce ai cumpara un router in chirie, ajungand sa platesti pentru el mai mult decat face?

leflyboy

leflyboy

Junior Member

PiticVerde, on 03 august 2021 - 18:14, said:

Din nefericire astfel de probleme sunt si in celelalte retele,eu am avut probleme de servisare maxim de jenante pe Telecom la parintii mei.Mai este si problema disponibilitatii pe piata a anumitor echipamente electronice,echipamente ce pot fi achizitionate tot mai greu de la distribuitori.Partea si mai proasta este ca nici nu ai ce face in urgentarea instalarii echipamentului dorit.De bine,de rau in zona la mine Digi se "misca "destul de bine cu montarea/modificarea cu noi echipamente si sunt bine organizati .Conteaza mult si cat de bine isi face datoria conducerea zonala a RDS.Daca aia din conducere  o freaca la rece cu deviza'' timpul trece,leafa merge'' atunci si cei de jos s-ar putea sa o frece tot la fel.
Un fel de "noi ne prefacem ca va platim voi va prefaceti ca munciti"

terratec

terratec

Troll hunter

• Grup: Moderators
Iniţiatorul nu cred că este la curent cu realitatea economică generală din ultimul an.

Măsurile luate la nivel global au afectat cerea, lanţurile de aprovizionare, chiar şi producţia. În multe domenii de activitate termenele de livrare s-au mărit, stocurile vechi s-au epuizat iar cele noi nu pot întotdeauna să acopere apetitul consumatorilor nerăbdători.
Sunt domenii în care beneficiarii aşteaptă şi câte două luni, fără a se enerva şi a căuta să tragă pe cineva la răspundere.

Vremurile neobişnuite aduc şi efecte nedorite.

Edited by terratec, 03 August 2021 - 19:23.

__Dan__

__Dan__

Senior Member

Așadar ce-ți aduce real necesar în plus noul router 6 Gigabit? Pare o frecție și un motiv să deschizi un topic nou pe SP.

leflyboy

leflyboy

Junior Member

__Dan__, on 03 august 2021 - 19:17, said:

Așadar ce-ți aduce real necesar în plus noul router 6 Gigabit? Pare o frecție și un motiv să deschizi un topic nou pe SP.
Standarul AX deci o imbunatatire fata de limitarea la standardul AC pe carel posed acum..plus ca este gratuit fiindca am abonament 1000 mbps..

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate