Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Asistenta rutiera Europa pentru vacanta

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
lex2010

lex2010

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,466
  • Înscris: 21.10.2009
Va salut!
Urmeaza sa plec in concediu in Grecia si ma gandesc sa achizitionez un pachet de asistenta rutiera cu valabilitate 15 zile.
Ati folosit astfel de servicii? Cum vi s-au parut?
Pe care le recomandati?

#2
mberila

mberila

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,647
  • Înscris: 20.11.2005
Eu am pe un an de la A24 Assitance
https://www.a24assis...ernational/p-4/

Din fericire pentru mine n-am avut nevoie de ei, deci n-as putea sa-ti zic cum se comporta in caz de nevoie.

Edited by mberila, 02 August 2021 - 22:22.


#3
NelsonMandravela

NelsonMandravela

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,546
  • Înscris: 10.01.2012
ce rost are să iei in avans, când oricând poti suna la un serviciu local de tractare auto, dupa care mergi la service samd.

#4
lex2010

lex2010

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,466
  • Înscris: 21.10.2009
Cardul de asistenta rutiera costă intre 45-120 lei(in functie de firma aleasa) pentru 15 zile.
Un serviciu de tractare mai mult ca sigur e cel putin de 10 ori mai scump, mai ales daca e nevoie sa transporte masina din Grecia in Romania.
Plus, sa zicem ca am ghinon si fac pana si la roata de rezerva, sau imi moare subit bateria, se rezolva pe baza asistentei rutiere.

Cred ca voi alege A24 Assistance, strict pe criteriul pretului cel mai mic(45 lei). Ar mai fi si 9695, dar la pret dublu. Alte firme comparabile calitativ cu acestea nu am gasit... La nici 10 euro, zic ca e o pierdere acceptabila pentru a avea un concediu linistit.

#5
atupi

atupi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,548
  • Înscris: 17.08.2007
Daca stii ca ai o masina veche, ia/ti. Chiar zilele astea unui prieten i/a crapat motorul dupa Salonic si cu asigurarea de asistenta si/a mai usurat viata si mai scuteste din paguba totala care oricum e mare.

#6
Scurthea211

Scurthea211

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,156
  • Înscris: 11.05.2018
9695 acopera doar partea continentala a Greciei. In insule esti pe cont propriu. Citeste conditiile si la A24 Assistance, ca la 45 de lei posibil sa nu fii acoperit chiar complet.

#7
ClaudiuB10

ClaudiuB10

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 328
  • Înscris: 04.09.2019
Eu am abonament anual la 9695(Silver) si sunt destul de multumit.Il am de 2 ani, timp in care l-am folosit de 2 ori in ultimul an (interventie platforma). Am mers pe ideea ca poti avea probleme si pe drumurile patriei, nu doar cand pleci in concediu in afara tarii.

Alege-l pe cel care ti se potriveste mai bine ca si beneficii/pret.

#8
NelsonMandravela

NelsonMandravela

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,546
  • Înscris: 10.01.2012

 atupi, on 03 august 2021 - 08:25, said:

Daca stii ca ai o masina veche, ia/ti. Chiar zilele astea unui prieten i/a crapat motorul dupa Salonic si cu asigurarea de asistenta si/a mai usurat viata si mai scuteste din paguba totala care oricum e mare.
Îmi aduc aminte când am fost în 1986 cu familia în turul țarilor din sud. Aveam o Dacie din 76, și trăgeam o rulotă de 650 kg.
Când am ajuns în Ivangrad, Muntenegru, mașina nu mai mergea. Abia aveam bani de mâncare, dar tata s-a dus la un service privat, iar omul ne-a primit în curte cu tot cu rulotă.
A muncit să improvizeze ceva la pompa de benzină vreo 2 zile mari și late, că nu puteam aștepta piesa din Ro.
La final... tata a vrut să-i plătească cu lenjerii de pat, adidași și un serviciu de cafea - făceam bișniță ca să putem călători. A ieșit un scandal incredibil, dar până la urmă a acceptat.

#9
qew

qew

    Tren International

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,752
  • Înscris: 05.11.2010

 NelsonMandela, on 03 august 2021 - 09:46, said:

Îmi aduc aminte când am fost în 1986 cu familia în turul țarilor din sud. Aveam o Dacie din 76, și trăgeam o rulotă de 650 kg.
Când am ajuns în Ivangrad, Muntenegru, mașina nu mai mergea. Abia aveam bani de mâncare, dar tata s-a dus la un service privat, iar omul ne-a primit în curte cu tot cu rulotă.
A muncit să improvizeze ceva la pompa de benzină vreo 2 zile mari și late, că nu puteam aștepta piesa din Ro.
La final... tata a vrut să-i plătească cu lenjerii de pat, adidași și un serviciu de cafea - făceam bișniță ca să putem călători. A ieșit un scandal incredibil, dar până la urmă a acceptat.

Ma uit la data ce o afiseaza calculatorul in dreapta jos si scrie 3 August 2021.

Ontopic: trebuie citite foarte atent conditiile, mai ales la serviciile mai ieftin de genu acesta. Asta ar fi sfatul meu.

Edited by qew, 03 August 2021 - 09:54.


#10
danaciu

danaciu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,461
  • Înscris: 01.05.2006
Recomand si eu A24. Am abonament la ei, dar inca n-a fost nevoie sa apelez la ei, dar par de incredere si am vazut si masini de tractare cu logo-ul lor pe sosele.

In nici un caz sa nu te bazezi pe tractari/serviceuri locale, ar fi cea mai proasta miscare.

#11
anonima1

anonima1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,951
  • Înscris: 05.01.2008
Am nevoie de recomandari de asistenta rutiera internationala,de la cei care au si avut nevoie de ea in concediul din strainatate.

#12
DannyHuwe

DannyHuwe

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,577
  • Înscris: 30.03.2023
https://www.9695.ro/cardul_vacanta.php
sau

https://www.a24assis...eu-15-zile/p-8/

#13
anonima1

anonima1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,951
  • Înscris: 05.01.2008
DannyHuwe ,multumesc.Ai avut nevoie de serviciile lor in strainatate?Daca da,imi relatezi,te rog,cum a decurs asistenta?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate