Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata
 Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool
 Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit

Routere detinute in trecut si in ...
 Teii din fața casei

E-Mail in serie prin Excel si Out...

Modul alimentare rulou/jaluzea ex...

Recuperare fișiere dupa form...
 

Din ce magazine online achizitionati hrana pentru animale?

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
13 replies to this topic

Poll: Din ce magazine online achizitionati hrana pentru animale? (47 member(s) have cast votes)

Din ce magazine online achizitionati hrana pentru animale?

  1. 4pet.ro (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

  2. Abc-zoo.ro (2 votes [2.78%])

    Percentage of vote: 2.78%

  3. allpetshop.ro (1 votes [1.39%])

    Percentage of vote: 1.39%

  4. animaland.ro (1 votes [1.39%])

    Percentage of vote: 1.39%

  5. animalulfericit.ro (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

  6. animax.ro (1 votes [1.39%])

    Percentage of vote: 1.39%

  7. catelulgras.ro (1 votes [1.39%])

    Percentage of vote: 1.39%

  8. emag.ro (12 votes [16.67%])

    Percentage of vote: 16.67%

  9. fera.ro (1 votes [1.39%])

    Percentage of vote: 1.39%

  10. maxi-pet.ro (6 votes [8.33%])

    Percentage of vote: 8.33%

  11. megapet.ro (2 votes [2.78%])

    Percentage of vote: 2.78%

  12. my-petshop-online.ro (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

  13. pentruanimale.ro (8 votes [11.11%])

    Percentage of vote: 11.11%

  14. peteco.ro (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

  15. petfestive.ro (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

  16. petissimo.ro (2 votes [2.78%])

    Percentage of vote: 2.78%

  17. petmagazin.ro (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

  18. petmart.ro (1 votes [1.39%])

    Percentage of vote: 1.39%

  19. petmax.ro (2 votes [2.78%])

    Percentage of vote: 2.78%

  20. petshopmall.ro (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

  21. petvet-shop.ro (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

  22. shop4pet.ro (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

  23. shop.perfectpet.ro (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

  24. shop-agroland.ro (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

  25. zoocenter.ro (1 votes [1.39%])

    Percentage of vote: 1.39%

  26. zoomania.ro (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

  27. zooplus.ro (30 votes [41.67%])

    Percentage of vote: 41.67%

  28. zoopoint.ro (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

  29. petpal.ro (1 votes [1.39%])

    Percentage of vote: 1.39%

Vote Guests cannot vote

#1
arthasfleo

arthasfleo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 271
  • Înscris: 03.08.2006
M-am gandit sa avem un sondaj al pet-shop-urilor online.
Care sunt petshop-urile online de unde cumparati cel mai des si considerati ca au serviciile cele mai satisfacatoare?
Puteti alege mai multe variante si daca aveti vreun magazin preferat ce nu este trecut in lista mentionati-l in comentarii. De asemenea orice comentariu sau parere este binevenita.

Edited by Dany_Darke, 01 August 2021 - 18:48.


#2
SmurfK

SmurfK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,149
  • Înscris: 11.04.2015
Mai multe variante nu merg alese. Eu am luat de la Zooplus, dar și de prin alte părți (pentruanimale.ro, fera.ro, abc-zoo.ro), toate sunt ok.

#3
arthasfleo

arthasfleo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 271
  • Înscris: 03.08.2006

View PostSmurfK, on 01 august 2021 - 18:33, said:

Mai multe variante nu merg alese. Eu am luat de la Zooplus, dar și de prin alte părți (pentruanimale.ro, fera.ro, abc-zoo.ro), toate sunt ok.

Am uitat sa bifez optiunea Posted Image
Ar putea un moderator sa editeze sondajul? Please Posted Image

#4
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,802
  • Înscris: 07.06.2014
done ;)

#5
rim80

rim80

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,169
  • Înscris: 06.04.2020
Cel mai des cumpar de la zooplus. Au unele produse din import care nu se regasesc in oferta altor firme. Mai ales conservele de carne Rocco pentru caini.

#6
Stecheru

Stecheru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 804
  • Înscris: 16.09.2007
medicamente  --> petmart.ro
mancare --> pentruanimale.ro (si emag.ro doar cand au o oferta ce corespunde cu ce cumpar deobicei)

#7
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 71,976
  • Înscris: 15.06.2007
De la cabinetul veterinar, au mancare "speciala" , vibrac gastro, digestive suport.

Astazi am vazut la Lidl un nene, destul de bine imbracat, cu un carucior plin cu caserole de carne de pui, spate, gat, etc: 2,99lei /kg. Mi-am cerut scuze ca il deranjez cu o intrebare, ce face cu chestiile alea. Mi-a zis ca el creste ciobanesti germani, si le mai da carne de genul ala, maruntita.  La 3 lei kg, carne cruda, mi se pare mai ok decat o conserva plina cu resturi macinate.  El stie cum prepara puiul ala, ce combinatii mai face. Dar mi-a dat si mie idei, ca stiu cum fac pisicile cand simt mirosul de carne.  
Orice pisica prefera carnea cruda in locul celei mai fițoase conserve.

Altfel, si la DM au macare de pisici marca proprie foarte apreciata de pisici. Depinde de cat sunt de mofturoase. Merge si sortimentul de la LIDL si Kaufland.  In orice caz, de evitat orice marca si sortiment pe baza de vita. Nu place, indiferent de brand.

On topic: nu as cumpara niciodata mancare online.  Dupa ce ca nu stii cum a fost depozitat, sau cat de veche sau proaspata e mancarea, mai platesti suplimentar si livrare. Daca urasc ceva pe lumea asta, este sa ma deranjeze un curier cq vine in 5 minute.. si eu sunt in treaba mea, si trebe sa alerg la adresa ca vine coletu.

Edited by tfmercedez, 17 October 2021 - 19:57.


#8
richi_e

richi_e

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,901
  • Înscris: 02.02.2007
spinarile, ca atare, crude!
si ocazional si hamsie congelata sau baby hering.
face minuni la blana, dar nu trebuie folosit prea des, mai ales la pui in crestere( strica echilibrul Ca/P)

#9
tatimeu

tatimeu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,311
  • Înscris: 15.10.2007

View Posttfmercedez, on 17 octombrie 2021 - 19:56, said:

De la cabinetul veterinar, au mancare "speciala" , vibrac gastro, digestive suport.

Astazi am vazut la Lidl un nene, destul de bine imbracat, cu un carucior plin cu caserole de carne de pui, spate, gat, etc: 2,99lei /kg. Mi-am cerut scuze ca il deranjez cu o intrebare, ce face cu chestiile alea. Mi-a zis ca el creste ciobanesti germani, si le mai da carne de genul ala, maruntita.  La 3 lei kg, carne cruda, mi se pare mai ok decat o conserva plina cu resturi macinate.  El stie cum prepara puiul ala, ce combinatii mai face. Dar mi-a dat si mie idei, ca stiu cum fac pisicile cand simt mirosul de carne.  
Orice pisica prefera carnea cruda in locul celei mai fiţoase conserve.

Altfel, si la DM au macare de pisici marca proprie foarte apreciata de pisici. Depinde de cat sunt de mofturoase. Merge si sortimentul de la LIDL si Kaufland.  In orice caz, de evitat orice marca si sortiment pe baza de vita. Nu place, indiferent de brand.

On topic: nu as cumpara niciodata mancare online.  Dupa ce ca nu stii cum a fost depozitat, sau cat de veche sau proaspata e mancarea, mai platesti suplimentar si livrare. Daca urasc ceva pe lumea asta, este sa ma deranjeze un curier cq vine in 5 minute.. si eu sunt in treaba mea, si trebe sa alerg la adresa ca vine coletu.

si eu am avut obiceiul (cam un an) prin care catelul meu (ciobanesc german cu blana lunga) nu beneficia decat de spinari, gaturi aripi ficatei pipote de zburatoare si ficat de vita, carne de oaie si oase de porc (de la coasta). din cand in cand mai primea si cate un os de vita asa de distractie si pentru dinti.

nu se apropia de nici o culoare de papa de catei (uscata, uscata si stropita cu ulei de peste/ulei normal, umeda ) nu se apropia de resturi din bucatarie (zama, paine  tocanuri etc).

constatarea mea si a veterinarului - slab slab catelul. doar blana in rest simti toate oasele.

treceti urgent pe graunte caine si nu ii dati sa manance si doua -trei zile daca nu vrea sa manance.

carne? cam 1-1,5kg /zi era portia de zburatoare, ficat etc

daca amestecam grauntele cu cele de mai sus evident ca grauntele ramaneau in cratita si ulterior la gunoi.

#10
s2inu

s2inu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 304
  • Înscris: 23.10.2021
Eu nu am câine, am pisică, și e primul animal de companie, n-am mai avut niciodată, așa că atunci când am început să caut ceva online cred că maxi-pet a fost unul dintre primele magazine care mi-au apărut, și m-au „încântat” cu faptul că în fiecare colet îți bagă un voucher de reducere pentru luna viitoare. Din magazinele listate aici doar de emag și zooplus am auzit, dar nu le-am încercat niciodată... În plus mâțoiul (e motan) e mofturos și s-a cam obișnuit cu anumite mâncăruri. Am mai încercat să-i iau din când în când din magazine altceva și cam strâmbă din coadă. Cea mai mare țeapă mi-am luat-o cu un „lapte pentru pisici” de la Auchan pe care am dat 11 lei... a lipăit nițel de curiozitate și apoi l-a lăsat să se facă brânză...

#11
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 71,976
  • Înscris: 15.06.2007
Doamne ce o sa ajunga lumea.. zic si eu. Sa cumperi mancarea online  pentru pisici. Asa cafapt divers.. in ultimele doua saptamani am adunat din iarba din curte un sobolan si un soricel. Probabil ca au invatat pisicile sa comande online?  Sa nu mai zic de porumbei si vrabii.  

Consider ca este o "cruzime" sa fixezi bietele animale pe un tip de mancare, doar pentru ca "vaucere", si fidelitate, si oferta..   nici o mancare prefabricata  nu este ideala, asa ca mentinand un sortiment, cred ca risti sa creezi carente de unele chestii si abuzuri de alte chestii.  Asa ca mai bine sa treci prin toate, alternativ, usat, umed, de la majoritatea brandurilor.

Altfel, niciodata nu am gasit marfa la raft, acolo unde scrie spate pui cu 3lei kg.. se vinde mereu inainte.

#12
c-daniel

c-daniel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,040
  • Înscris: 28.05.2014

 tfmercedez, on 30 octombrie 2021 - 10:15, said:

Altfel, niciodata nu am gasit marfa la raft, acolo unde scrie spate pui cu 3lei kg.. se vinde mereu inainte.
Pai a spus cineva mai sus, vine nenea ala imbracat bine si le ia in carut pe toate ...... Posted Image

#13
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 71,976
  • Înscris: 15.06.2007

 tatimeu, on 28 octombrie 2021 - 07:19, said:





constatarea mea si a veterinarului - slab slab catelul. doar blana in rest simti toate oasele.

treceti urgent pe graunte caine si nu ii dati sa manance si doua -trei zile daca nu vrea sa manance.

carne? cam 1-1,5kg /zi era portia de zburatoare, ficat etc

daca amestecam grauntele cu cele de mai sus evident ca grauntele ramaneau in cratita si ulterior la gunoi.

Nu mai stiam ce sa le dau la companioni: cateaua o corcitura mica de pincher probabil (3,5kg) si o pisica tigrata maidaneza, 3~4kg.
Am luat pentru pisica Purina One sterilicat (ca am sterilizat-o recent) si pentru caine, de Craciun,  o punga de croante nu premium ci super-premium, 800g -38 de lei de la Monge, special dog excelence.   Cainele nici nunse uita la croantele alea, dar le mananca pisica, iar cainele papa din  mancarea pisicii.  Asta e, cand raman resturi de friptura de la masa, ca sa nu mai zic de cascaval,  cat ii place la pisica

#14
alex342

alex342

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,450
  • Înscris: 23.09.2017
Reducere hrana caini Brit
15 kg - 120 lei
Am postat oferta aici https://forum.softpe...8#entry30646344

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate