Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 

Merita sa iau Series S daca am deja PS4Pro?

- - - - -
  • Please log in to reply
46 replies to this topic

#37
bigpanz3r

bigpanz3r

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 872
  • Înscris: 22.01.2014
Tocmai am luat de pe Eneba un key de TLD... nu am mai putut, nu te pui cu drogatu cand intra in sevraj...
sper sa mearga pe intel i5 5300 cu hd5500... ce credeti?
Pe PS4Pro sa misca ca o laba proasta. Nu exagerez, e mai mult decat un eufemism. Ceva Nu este bine. Merge sa ma joc RDR 2 si la The Long Dark sunt in jur de 15 cadre in mama lor... PS PRO.

Sunt placut surprins ca totul a mers struna cu cheia, la Humble Bundle e cel mai mare taraboi, sunt ultimii aurolaci din ferentari baietii aia... si e o jignire pentru amaratii nostri... sa nu mai cumparati pe Humble, sunt distrusi.

Adica nu stiu ma... poate fi si Ghosting dar ma gandesc ca are legatura cu cadrele, nu e vina TVului. As fi observat. Ori Hinterland sunt PRAF cu optimizarea si calitatea updateurilor, ori e vina mea si a PSului.

#38
bigpanz3r

bigpanz3r

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 872
  • Înscris: 22.01.2014
e praf. aia e... ce sa mai zic...
sunt la setari LOW dar tot cadre putine.
oare sa iau PS5 inainte de Steam deck... hmmm...
500 dolari inseamna 20 de milioane.
daca ps5 nu o sa vina la un pret normal de 1600-2000 de lei, e de rahat.

#39
bigpanz3r

bigpanz3r

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 872
  • Înscris: 22.01.2014
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/dz4ifEZhR7g?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#40
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,864
  • Înscris: 06.01.2008

 bigpanz3r, on 05 august 2021 - 19:51, said:

...Ori Hinterland sunt PRAF cu optimizarea si calitatea updateurilor, ori e vina mea si a PSului.
Daca s-a acumulat praf in radiatorul consolei, si daca cumva e din primele serii de PS4 Pro (nu mai retin daca ai zis din ce serie e), e foarte posibil sa fie de la supraincalzire problema.

#41
bigpanz3r

bigpanz3r

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 872
  • Înscris: 22.01.2014
Si atunci pe unde ar trebui sa o duc sa o curat?
Cred ca e cam improbabil sa iasa treaba bine, cu mine, eu sunt piedica. Eu ma pricep sa stric, nu sa repar. V-am povestit cum am facut cu surubelul ala de la controller. Si controllerul e 200-400 de lei, consola a costat 1800.

Nu trebuie curatata saptamanal,da? ca in comments pe yt spun aia ca face zgomot imediat dupa o saptamana dupa ce i-au facut bine curat

#42
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,864
  • Înscris: 06.01.2008
Sunt persoane si firme care se ocupa cu asta.
Am gasit pe google 2 linkuri
-  https://salut-it.ro/
- https://www.facebook...olefixofficial/

Ambele par ok. Zgomotul de care zici probabil apare la consolele care au si ventilatorul dus.

#43
bigpanz3r

bigpanz3r

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 872
  • Înscris: 22.01.2014
Am trait singur la inceput. Acum nu si poate e doar placebo, faptul ca sesizez asa zgomotul, cred ca e versiune veche, unde pot sa vad codul versiunii ? pe fund? pe spate?

https://www.facebook...359264615735568

Trist LOL, e direct ingrasamant.

Costa pe fb 100 de lei curatare + schimbare pasta, nu stiu ce inseamna cost mentenanta, probabil vrajeala. (erau 3 bifaturi)

Arata pretul sau stii, cat este la Salut IT?

Ba fratilor, dar sper sa nu faca la fel ca imi pun perna pe cap...
Da sincer Parca se aude mai ok cand dai pe Boos Mode, ceea ce este putin ironic.
Tot o sa o duc, ca, decat sa se arda acum si nici nu am bani de ps5, mai bine sa ma mai tina.
Oare ce chestie o sa scoata aia la PS5 Pro... sunt CURIOS!! Rau.

#44
bigpanz3r

bigpanz3r

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 872
  • Înscris: 22.01.2014
L-am scos nervos cu curu din dulap, s-a si scos din priza, poate se strica driveul :)) (la cat se ia curentul la mine, sigur o sa se strice)
Nu am gasit niciun cod, doar un cod de bare. Nu stiu ce serie este consola.
Cumpara repede abonament PS Plus un an ca este 50% reducere.

am dat mesaj pe fb si am vazut ca unii au avut chipurile si unitatea de stocare facuta praf si ma gandeam daca mi-ar putea suti si mie asta, desi merge, lol. M-as oftica... sa ma tepuiasca. Au zis ca merge si cu curier si la sediu sa o aduc eu dar cica eu nu pot asista. Meh...

E asa enervant zgomotul scos incat ma face sa nu mai vreau sa o curat, intelegi? vreau un ps5 silentios...

#45
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,864
  • Înscris: 06.01.2008
Daca vreodata te gandesti sa arunci consola la gunoi, fa-i vant spre Maramures. Platesc transportul Posted Image

#46
bigpanz3r

bigpanz3r

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 872
  • Înscris: 22.01.2014
Am fost la un baiat si am jucat pe PS4 ul lui, ai cuvantul meu, puteam sa zic ca nici nu exista!! Ma OFTICA!! Era vreo versiune noua... a zis ca l-a luat cam cand a aparut ps4 pro.
mai bine aveam un ps4 silentios decat asa... ca oricum se vedea extraordinar pe jocuri ca god of war... nu renteaza sa iei "pro"... as lua un PS5 dar mi-e frica ca am auzit ca zgarcitii aia nebuni dupa bani de Sony, au scos PS5 nou aproape Fara heat sink, cu racire mai proasta, si ma gandesc ca si performanta o sa fie mai proasta, si zgomotul mai mare, sa fim realisti, nu e un heat sink mai eficient, e doar Zgarcenie!

#47
bigpanz3r

bigpanz3r

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 872
  • Înscris: 22.01.2014
E adevarat? Pai nu imi mai iau consola niciodata daca sunt asa mexicani imputiti Sony, ca, dupa ce a acaparat atentia scurta a oamenilor, sa livreze toate fiarele vechi...

Poate iau Steam Deck...
MARE RUSINE SONY!!! sa va iau in blana azi si maine

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate