Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

Merita sa iau Series S daca am deja PS4Pro?

- - - - -
  • Please log in to reply
46 replies to this topic

#19
bigpanz3r

bigpanz3r

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 872
  • Înscris: 22.01.2014
In sensul ca esti PC Master Race sau e doar un sistem secundar Playstationul?
Sau in sensul ca esti casual ?

Ma gadila pe mine Xboxul dar totusi ... ce fac eu cu Steam Deckul? Ca trebuie sa folosesc la ceva si libraria steam...plus ca m-am entuziasmat pentru dracia aia de 34 de milioane. 679 de euro...
Pt Series S am vazut niste variante interesante de monitoare, cerinte principale minime 1400p (minim 1080) la 120 hz (am vazut 140, 165, dar realist, macar sa fie ceva calitativ si ciao bella)
Ce diagonala ar fi cea mai buna? 24? 27? 34?Mai mare de 34 nu cred ca merge, nu are sens. Densitate mica, ppi, pe o suprafata mare. Mai bine arata ceva full hd pe 20 inch decat pe 40 inch.
Cu un xbox e misto ca poti sa il iei si in rate, 6 rate fara dobanda, merge lin. Fata de 679 de euro in mana.

#20
bigpanz3r

bigpanz3r

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 872
  • Înscris: 22.01.2014
https://www.youtube....vs ps fps boost

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/D8E3UEutMPw?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]



Nu se poate ca Sony sa lase toate privirile oamenilor sa fie furate de Xbox asa... trebuie sa creasca si ei tehnologia... au si ei FPS boost dar de ce este mai prost decat celor de la Xbox?

#21
_-livio-_

_-livio-_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,335
  • Înscris: 22.10.2007
Eu unul astept generatia a 2-a de ps5, eventual pro, mi se pare prea mic saltul de performanta fata de diferenta de pret de la 4pro.
Si la mine ps-ul e sistem secundar, grosul il duce laptopul, desktopul a ramas doar pt minat si backup.
Bigpanzer ce model ai? Cuh-7000 cumva? Prima versiune a fost mult mai zgomotoasa decat 7100 si 7200, eu o am pe ultima si e foarte ok.

#22
bigpanz3r

bigpanz3r

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 872
  • Înscris: 22.01.2014

 _-livio-_, on 31 iulie 2021 - 13:21, said:

Eu unul astept generatia a 2-a de ps5, eventual pro, mi se pare prea mic saltul de performanta fata de diferenta de pret de la 4pro.
Si la mine ps-ul e sistem secundar, grosul il duce laptopul, desktopul a ramas doar pt minat si backup.
Bigpanzer ce model ai? Cuh-7000 cumva? Prima versiune a fost mult mai zgomotoasa decat 7100 si 7200, eu o am pe ultima si e foarte ok.

Dracii sa il ia si pe el si pe mine !
Cum sa stiu asta...
Vreau sa zic, logic ca acum daca cumpar ceva intreb pe pagina produsului sau in chat live sau la telefon sau in magazin, ce versiune este exact si cand a aparut, cu exactitate, sau nu mai cumpar nimic.
Dar acum, serios, daca mergi pe internet si cauti un ps4 pro, ce magazin specifica? Specifica??
Poate, imi spui daca e asa, s ar putea sa puna in descriere, nu e mare branza la o adica, fii atent, ce MISTO arata PS5-ul nou, e SLIM, asta inseamna ca intr adevar exista si cel cu doua placi video, PRO. Mejker. Nu am chef sa mai iau xbox fiindca nu e cost efficient, cumperi un abonament PS Plus si ai jocurile si pt ps4 si ps5.
Oare sunt bune "de ceva" consolele portabile de la ei? Nu stiu daca reprezinta o amenintare pentru Steam deck... si mintea mea schizoida oscileaza intre varianta de 64 gb si 512 fiindca e cam putin 64, la 256 nu au pus macar ecranul anti glare... ma simt Fortat sa cumpar 512... pai nu? Desi 400niti luminozitate sunt Mult mai mult decat are switch si switch este Foarte Iubit de populime...; cica daca scrii si stergi si rescrii informatii de pe cardurile micro sd se duc pe pui, iar eu sunt acel gen de om, care sterge si pune altceva.
The Long Dark, 7 gbs ce nu o sa fie dezinstalati niciodata. Chiar si cu 64.
Te-ai interesat? Nu este neaparat ca gaming on the go in sensul ca te duci in parc sa te joci dar e mai portabil si in caz ca te muti, e Mult mai ok si frumos sa cari un poftofel decat un monitor de 24-34 inch si consola si controller si cabluri.
Hai macar varianta de 64 sa ti o iei Posted Image)), macar pentru copiii tai. Stiu ca tu nu mai ai timp. <jocurile de nintendo sunt cam cringe si dubioase, nu prea m-as juca eu, si am o minte de tzanc.>

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/GEc0Ukb749A?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

in thumbnail pare mai mic decat laptopul tau maa!!!
o sa introduca si ei imbunatatiri si reactie impotriva fps boost si backwards comp. noul CPU e facut pe 6nm in loc de 7, cum este cel cumparat de scalperi, cel vechi tinea productia in loc si au gasit de cuviinta ca fixul este sa creeze un nou cpu semicustomizat cu amd iar

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/8g3Y44dliBg?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Chelu asta gras ce ragaie in fiecare episod spune ca se joaca bine de pe 64 cu microsd, si inseamna ceva, e clar ca a incercat stiintific sa vada cum si cand, fiindca el a fost singurul sceptic in speta!

Edited by bigpanz3r, 01 August 2021 - 23:43.


#23
bigpanz3r

bigpanz3r

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 872
  • Înscris: 22.01.2014
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/9wPdp8DyTO4?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
am belit belengehru

#24
_-livio-_

_-livio-_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,335
  • Înscris: 22.10.2007

 bigpanz3r, on 01 august 2021 - 23:29, said:



Dracii sa il ia si pe el si pe mine !
Cum sa stiu asta...
Vreau sa zic, logic ca acum daca cumpar ceva intreb pe pagina produsului sau in chat live sau la telefon sau in magazin, ce versiune este exact si cand a aparut, cu exactitate, sau nu mai cumpar nimic.
Dar acum, serios, daca mergi pe internet si cauti un ps4 pro, ce magazin specifica? Specifica??

Scrie pe el, la model number, e CUH-7xxx.
Daca le iei acum din magazin sunt sanse mari sa fie 7200, adica ultima generatie, iesita la sfarsit de 2018.
Asta daca le mai gasesti noi, pt ca au oprit productia, probabil era un competitor prea mare pt 5.
Portabilele nu ma intereseaza, am laptopul pt cand vreau sa ma joc la birou, dar si asa ma joc din ce in ce mai putin.

#25
bigpanz3r

bigpanz3r

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 872
  • Înscris: 22.01.2014
Eu sunt curios. Si oare ce se intampla cu celelalte platforme, pana si Gabe spunea ca nu vrea sa ne limiteze, vrea sa fim liberi, si daca vrei sa instalezi windows si epic store, foarte bine. Dar oare spune asta machiavelic sau sincer, adica, ofera suport, drivere si updateuri stabile pentru windows? Si cum as putea sa fac dual boot pe el...

Zici ca astepti pana la Pro. Ei bine, mereu tipam eu ca asta fac, dar sa stii ca nu prea mai am chef... dai bani mai multi ca sa dai si mai multi, nu am la ce sa folosesc putea PROului. Mai degraba ceva slim, rece, silentios. Nu vreau sa dau dupa 1000 de dolari pe un monitor pentru PS5 Pro. Sa devina stabil pe piata, sa faca reduceri, si mai vedem. Sper sa nu mai continue sa fie eternii bulangii infami, sa te faca sa dai 70 de dolari pentru un joc si dupa aceea sa il cumperi si pentru ps5...

#26
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,836
  • Înscris: 06.01.2008
1000$ in mod sigur nu vor fi monitoarele. Deja la 1500 de lei gasesti monitoare in jur de 27" cu 170Hz sau mai mult si HDR10.

#27
bigpanz3r

bigpanz3r

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 872
  • Înscris: 22.01.2014
Mai bine un PS5, ultima versiune, cea mai buna racire si zgomot minim.
Dar stii ca eu ma simt ca si cum am luat teapa? Ma oftic
Nu exista ceva ca un proram RABLA care sa ma ajute spre exemplu sa iau un PS5 mai ieftin, si scap de ps4 pro-ul meu?
Exista si la frigidere, tablete, ar trebui sa fie Ceva...

Edited by bigpanz3r, 02 August 2021 - 16:06.


#28
_-livio-_

_-livio-_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,335
  • Înscris: 22.10.2007

 bigpanz3r, on 02 august 2021 - 14:48, said:

Eu sunt curios. Si oare ce se intampla cu celelalte platforme, pana si Gabe spunea ca nu vrea sa ne limiteze, vrea sa fim liberi, si daca vrei sa instalezi windows si epic store, foarte bine. Dar oare spune asta machiavelic sau sincer, adica, ofera suport, drivere si updateuri stabile pentru windows? Si cum as putea sa fac dual boot pe el...

Zici ca astepti pana la Pro. Ei bine, mereu tipam eu ca asta fac, dar sa stii ca nu prea mai am chef... dai bani mai multi ca sa dai si mai multi, nu am la ce sa folosesc putea PROului. Mai degraba ceva slim, rece, silentios. Nu vreau sa dau dupa 1000 de dolari pe un monitor pentru PS5 Pro. Sa devina stabil pe piata, sa faca reduceri, si mai vedem. Sper sa nu mai continue sa fie eternii bulangii infami, sa te faca sa dai 70 de dolari pentru un joc si dupa aceea sa il cumperi si pentru ps5...
Absolut 0 sanse sa se intample asta pe console, in special pe ps.
Chestia e ca e mult prea mica diferenta dintre pro si 5 fata de diferenta de bani, iar asta vine si de la vreo 2 colegi ce au facut upgrade la lansare, controllerul e nice, dar in rest nu e diferenta mare, deci s-ar putea sa te simti si mai tepuit.

#29
bigpanz3r

bigpanz3r

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 872
  • Înscris: 22.01.2014
LIVIU dragnea peseedeeee, ce vrei pe consola ta? Ca la altex poate nu pot sa o duc, in OLX eu nu am incredere... Iti dau consola si cati bani vrei diferenta ca sa facem schimb?

0 sanse sa se intample ce pe Playstation?

Da ma, te inteleg dar totusi ... totusi simt ca am inceput sa am OCD plus ca nu prea ma lasa sa ascult jocul in sine, vocile, etc. Castile astea nu au amplificare sau... mdea. Uite ce casti de gaming am
https://altex.ro/cas.../CASSHP2500BLK/
M-am sfatuit pe mygarage cu niste baieti, ce erau si eu ca tine, erau pasionati si eu si erau de treaba, nu trollau toxic ca alti utilizatori.
As fi luat altceva cu eticheta, chintesenta, de gaming, dar in afara de nume, care e o vrajeala, nu e nimic. Imi place ca se aude foarte clar si echilibrat dar sunt cateodata cam incet. Bine, csf... Daca aveam izolare fonica era bine. Sunt multe d-astea de DJ si sound design care sunt mult mai de gaming decat castile de gaming.
Asta a fost asa ca a fost referire la casti si voiam sa stii ce sunt.

Vreau liniste. Sunt un caine batran si pe moarte, vreau sa savurez in tihna momentul.

Sa ma ciupesti daca ti se face mila de un biet catel si vrei sa ii dai un scooby snack (playstationul tau )

#30
bigpanz3r

bigpanz3r

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 872
  • Înscris: 22.01.2014
Humble Bundle e cel mai jeg de serviciu Ever.

Edited by bigpanz3r, 02 August 2021 - 17:51.


#31
_-livio-_

_-livio-_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,335
  • Înscris: 22.10.2007

 bigpanz3r, on 02 august 2021 - 17:02, said:

LIVIU dragnea peseedeeee, ce vrei pe consola ta? Ca la altex poate nu pot sa o duc, in OLX eu nu am incredere... Iti dau consola si cati bani vrei diferenta ca sa facem schimb?

0 sanse sa se intample ce pe Playstation?

Da ma, te inteleg dar totusi ... totusi simt ca am inceput sa am OCD plus ca nu prea ma lasa sa ascult jocul in sine, vocile, etc. Castile astea nu au amplificare sau... mdea. Uite ce casti de gaming am
https://altex.ro/cas.../CASSHP2500BLK/
M-am sfatuit pe mygarage cu niste baieti, ce erau si eu ca tine, erau pasionati si eu si erau de treaba, nu trollau toxic ca alti utilizatori.
As fi luat altceva cu eticheta, chintesenta, de gaming, dar in afara de nume, care e o vrajeala, nu e nimic. Imi place ca se aude foarte clar si echilibrat dar sunt cateodata cam incet. Bine, csf... Daca aveam izolare fonica era bine. Sunt multe d-astea de DJ si sound design care sunt mult mai de gaming decat castile de gaming.
Asta a fost asa ca a fost referire la casti si voiam sa stii ce sunt.

Vreau liniste. Sunt un caine batran si pe moarte, vreau sa savurez in tihna momentul.

Sa ma ciupesti daca ti se face mila de un biet catel si vrei sa ii dai un scooby snack (playstationul tau )
treaba cu dual boot, libertate si nebunii din astea :)
si totusi ce model e consola? ca daca e 71xx sau 72xx s-ar putea doar sa trebuiasca curatata.
castile de gaming sunt... marketing, o pereche normala e posibil sa se auda mai bine la acelasi buget, ale tale sunt mai mult decat ok.
ar costa mai mult transportul decat fac consolele :)

#32
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,836
  • Înscris: 06.01.2008

 bigpanz3r, on 02 august 2021 - 17:02, said:

...Vreau liniste. Sunt un caine batran si pe moarte, vreau sa savurez in tihna momentul...
Daca vrei liniste totala si nu esti extrem de pretentios la calitatea sunetului, poti incerca si niste casti true-wireless in-ear. Eu am Jabra Elite 65T si sincer, daca nu activez HearTHrough sunt complet izolat de lumea din jur.

 bigpanz3r, on 02 august 2021 - 17:02, said:

...Sa ma ciupesti daca ti se face mila de un biet catel si vrei sa ii dai un scooby snack (playstationul tau )
Daca te enervezi vreodata asa de mult incat vrei sa arunci consola pe geam, trage-ma de maneca sa-ti dau adresa mea, sa ii faci vant incoace Posted Image
In ultimul timp mi s-a facut extrem de dor de PS4 si tot ce jucam pe el. Am inceput sa ma uit si dupa o consola defecta, cu probleme pe care le-as putea repara usor, dar deocamdata e de domeniul viitorului, am alte cheltuieli mai importante planificate.

#33
bigpanz3r

bigpanz3r

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 872
  • Înscris: 22.01.2014
Ce naiba liviu, vorbeam Clar de Steam Deck, sa nu te aud ca nu sunt eu coerent ca nu mai primesti mancare.

Am gratis si BF1 si 5 pe origin, am jocuri pe Epic, am si pe GOG, and si pe Steam, ce naiba sa faci...
Sincer mi-e frica de insasi prostia mea fiindca nu sunt asa de inteligent cum mi-ar placea sa fiu. Daca ma agat la schimbari de BIOS fiindca trebuie update sau modificari fiindca exista artefacte si dau de buguri, daca se strica ceva pe acolo, sa nu mai functioneze bine ventilatorul la componente sau sa conduca curent fiindca nu am pus inelele alea de nailon care sa izoleze la suruburi dupa montare, si apropo, ce naiba wire management sa faca bou' de mine... tre' sa fii un artist acolo. Posted Image))
Am eu o parere ca o sa zica cineva ca sa nu mai iau vreo basina de consola ca Steam Deck si sa imi iau direct PC.
Daca nu l-as construi eu, astia de la PC Garage si Mediadot asambleaza frumos ? Bai, fara gluma, ca am vazut povesti pe internet cum au primit PCuri de la magazine mari si era acolo ultima diaree in carcasa, ventilatorul montat prost pe procesor, iti dai seama acum... Dumnezeu stie ce naiba poate fi pe acolo, sa fii pe faza daca ia foc.
Au niste sisteme facute de ei, astia de la Garage, sunt de incredere? Sau umbla la profit, pun ram si sursa proaste special ca sa le creasca profitul lor? Am vazut de mult timp un sistem cu un Ryzen parca 3200G sau ceva de genul, fiind un CPU bun stau linistit si relaxat in privinta lui si este si o placa grafica integrata decenta, mai ales daca compari cu Intel, si astfel poti sa salvezi bani sa iei vreun 3060 de Nvidia pe viitor.
Ce parere aveti? Da parca mai bine steam deck... si chiar daca mananca spatiu de stocare si resurse windowsul... pot cumpara micro sd card de 512 gb si fac vreun dual boot. Deci e 419 euro varianta de 64 gb si varianta de 512 este 679. Si are si husa speciala si profil steam special, stil de keyboard special(dubios,ce pana mea e) si Ecran Anti Glare. Dar ma gandeam ca scapi de frecus daca iei direct varianta de 512 fiindca nu mai ai grija a nimic, nu mai iti este frica ca cedeaza spontan cardul sd si esti pierdut. Plus ca am un internet de ultimul om de pe pamant, s-ar descarca cu atat mai greu.

Da' de unde sunteti voi?
Liviulica venturiano, de unde esti mata?

as putea sa iau la caterinca si un Switch Lite de pe OLX, am vazut ca sunt si noi, pe la 600 de lei. Dar de ce se intampla asta????? Cum sa fie noi? de ce le vand? Sunt furate?
E NASOL la switch fiindca au niste preturi de ti se muta creierul la 180 de grade. De jocuri zic. As vrea Zelda Breath of The Wild dar e extraordinar de scump...

Daca dau claim la chestii la Prime gaming, cu contul meu amazon, ma taxeaza sau este freebie?

Hider, tu nu esti nici tu prea entuziast nu? Sunt singurel pe tot forumul asta plin de boomeri. lel.

Edited by bigpanz3r, 03 August 2021 - 13:08.


#34
bigpanz3r

bigpanz3r

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 872
  • Înscris: 22.01.2014
Sper ca nu s a suparat vreun Boomer, uite ce imi mai surade:
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/tFmb5h1lN-w?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Sa am un sistem asa sau similar, mic, il poti cara usor. Nu stiu cat costa si cat o sa coste intr-un an, acum a inceput sa scada pretul placilor video, scalperii mineri au inceput sa Vanda, mai ales in China.
Ar fi amuzant sa am un PC ca sa trollez si eu putin pe streaming. Sa fiu Tyler2.

Va place ideea de PC? E putin ciudat la montare dar ma credeti ca ma simt oarecum mai revigorat cand vad cat de mic este? Pur si simplu imi inspira ca este mai usor, lol, dublu sens.

E misto ca as putea sa am un game mai Fluid jucand pe nivel high (adica nu ceva legendary super max details) sau med, si sa am 120 fps, cel putin in astea online ca Siege si BF.
De monitor tot nu scap, trebuie sa fie mare, lol.

Credeti ca Curved e doar Bullshit? SI ce preferati intre TN, VA, IPS... pentru gaming? Am auzit ca IPS ul s-a ridicat fata de cum era alta data, prost si scump ca sa te poti juca pe el. Mie imi plac culorile VII, calde, care imi mangaie sufletul :))), asa ma simt cand vad culori. Iti dai seama sa am un monitor bun sa joc Ghost of Tsushima sau RDR2 sau Witcher 3?
Liviu, tu cred ca o sa spui ca ce conteaza cu adevarat este mai mult modelul in sine, nu sa generalizam.
Sunt multe prostii misto rau de tot. Vazusem un AOC pe la 10 mil. parca de la Zon@, si un Viewsonic de la Linus care era mut, Ironic, dar mi-e Absolut indiferent, fiindca vreau Imagine cat se poate de buna. Ala era foarte ieftin si avea o imagine buna. Ceva 100 de dolari Parca.
Dar tehnologia se schimba incontinuu si mai e pana

#35
bigpanz3r

bigpanz3r

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 872
  • Înscris: 22.01.2014
De fapt a spus ca din cauza marimii are niste mici probleme cu zgomotul.
As vrea ceva Atunci suficient de mare (spunea ca aceste PCuri small form factor au surse cu coolere mici ciudate si de aia facea zgomot) ca sa nu faca zgomot, sa fie un echilibru. Sa fie Silent + Compact. SI sa aiba ceva maner, ca o servieta, stii ce zic? Hai ca sunt extraordinar!

#36
bigpanz3r

bigpanz3r

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 872
  • Înscris: 22.01.2014
https://buff.game/?P...gBoC46sQAvD_BwE

Am vazut intr-un ad pe YT.
CE ESTE ASTA?? E vreun scam? ca am mai luat contact cu chestii unde faceai puncte sa iei jocuri si era de fapt un scam si cu virusi. Dar nush... era AD pe youtube totusi, stie cineva ceva??!

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate