Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Merita sa iau Series S daca am deja PS4Pro?

- - - - -
  • Please log in to reply
46 replies to this topic

#1
bigpanz3r

bigpanz3r

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 872
  • Înscris: 22.01.2014
Uite [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/muUipj9tHkg?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Deci nu exista in Ro Xbox? Asta ar avea niste unforseen consequences ? As regreta daca As cumpara un Series S si as pune o alta adresa? E ok sa mint? Nu au cum sa verifice? De ce au ei totusi nevoie exact de adresa mea? Ce treaba au ei pana la urma? Nu e destul sa pun TARA si gata?!
Nu prea le am in domeniu, recent am intrat, dar sunt interesat sa am o consola pe care sa ma pot juca in Tihna! Fara zgomot!
Spun astea fiindca eu am PS4 Pro si face mai tare ca o pompa electrica
Deci, fiindca e mare circoteca cu PS5, cum este 4000-5000 de lei cand trebuie sa fie de fapt 2000, mi-a atras atentia xbox series s, e mica, si, e mai mult o intrebare, am auzit ca este silentioasa, e adevarat?
Spre exemplu este la reducere acum pe PS Store, sunt, niste jocuri, printre care, Kingdom Come Deliverance (47 de lei), Outward, la acelasi pret, si The Surge Augmented Edition la 28 de lei. De ce zic, eu as juca, dar sincer, am devenit cam alergic la zgomotul consolei... ce este drept, niciodata nu am curatat-o de praf si nici pasta termoconductoare nu i am pus.
Pe Xbox Series S ai si un backwards compatibility Flawless, ai feature-uri mai multe ca software, poti sa iti faci boost rezolutiei, chiar daca nu este nativa in joc, si poti sa cresti FPS-ul pana la 120 pe secunda... Si sincer, ma cam macina treaba asta, fiindca PS5 are un backwards compatibility ce exista doar ca sa fie si el, si game boost & improvement, 60 de cadre pe secunda, si se simte Mult mai bine sa ai 60 decat 30 am observat pe youtube... e totul atat de Fluid! Si nu este flawless pe playstation, sacadeaza, are dropuri si are si artefacte si alte buguri cu jocurile de PS4 !!

Ma aflu intr-o dilema, sa cumpar un Xbox Series S sau sa astept sa se aseze la normalitate treaba cu PS5 Digital? Un lucru care ma tine sa nu cumpar Series S este ca am o groaza de jocuri pe PS si as fi vrut sa le mai joc si nu mai suport zgomotul, ar fi fost mai bine daca nu aveam nicio consola si imi luam acum Xbox Series S, ca sa nu am librarie de jocuri de care sa se aleaga praful... ma ajutati va rog?

Edited by bigpanz3r, 30 July 2021 - 14:02.


#2
GaBogdan

GaBogdan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 625
  • Înscris: 02.09.2020
Eu am contul de xbox pe US, am luat la plezneala o adresa si un cod postal aferent. Daca vreau sa imi cumpar ceva anume, cumpar de pe G2a gift card care se adauga in wallet sau direct ceea ce am nevoie. ( in mare parte sunt si reduceri )

Xboxul meu are 4-5 ani, nu e slim, dar nici zgomot nu se aude deloc, si nu l-am curatat deloc ( ma refer la desfacut si curatat )

Joc doar fifa pe el, si mai un rdr2 din cand in cand...

#3
ionfacatoru

ionfacatoru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 581
  • Înscris: 05.05.2018
mai asteapta
daca ai zile de asteptat
daca nu...

concret nu stie nimeni cand, cum, cu cat se va ieftini. sunt miliarde la mijloc

ne ajuti cu postare mai aerata?

#4
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,861
  • Înscris: 06.01.2008

 bigpanz3r, on 30 iulie 2021 - 13:59, said:

...am devenit cam alergic la zgomotul consolei... ce este drept, niciodata nu am curatat-o de praf si nici pasta termoconductoare nu i am pus...
Daca mai vrei sa o folosesti, sau sa obtii un pret destul de bun la vanzare curat-o cat mai repede, mai ales daca are deja 3-4 ani vechime. Am vazut pe olx un PS4 Pro vandut la 400 de lei pentru ca e defect, in timp ce unul ok e de la 900 de lei in sus.

Daca deja scoate zgomot inseamna ca e imbacsit ventilatorul si radiatorul cu praf, si daca mai folosesti asa consola ajungi sa strici si ventilatorul (daca nu e deja stricat).
Ai in clipul de mai jos sau pe ifixit instructiuni detaliate pentru dezasamblare, daca nu stii deja cum se face:
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Sg386lHY5Bk?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Hider141, 30 July 2021 - 14:47.


#5
varzeanu

varzeanu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 586
  • Înscris: 21.01.2006
Salut. Intr-adevar, e foarte silentios. Eu am facut contul pe Irlanda si la adresa am pus la intamplare o strada si un numar. Zero probleme pana acum la achizitia de jocuri si la plata Game Pass.

#6
reventon

reventon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,743
  • Înscris: 19.12.2008
Vezi ca periodic apar stocuri de PS5 la multe magazine la pretul recomandat de producator.
Sau mai pot sa-l iei de pe OLX, cu factura si garantie eMag sau alte magazine de incredere, tot la acelasi pret.

#7
razor01

razor01

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,071
  • Înscris: 01.03.2016
Eu am PS4 PRO de cand a aparut pe piata si este silentios, semnificativ mai silentios decat PC-ul.

Eu zic sa-i schimbi ventilatorul daca nu mai este in garantie.

M-am gandit la PS5 dar avand in vedere nebunia cu stocurile, am renuntat la idee. Astept PS5 PRO.

Edited by razor01, 30 July 2021 - 16:18.


#8
Xman_ghio

Xman_ghio

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,204
  • Înscris: 26.06.2009
NU merita Series S!v Pastreaza PS4 Pro.

Oricum: nu stiu cine mai vinde PS5-uri la 4-5000 lei. Daca esti atent (esti pe grupul de Telegram si Discord) o sa prinzi relativ repede - chiar au fost multe zilele astea - PS5-uri cu bundle Ratchet la 2800 lei. Sau digitale de la Orange la 2200 (bundle cu abonament online).

Daca gasesti un bundle la 2800 cu Ratchet ala este foarte ok. Au mai fost bundle cu 2 jocuri + 1 controler la 3300 lei care mi s-a parut cam scump.

#9
bigpanz3r

bigpanz3r

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 872
  • Înscris: 22.01.2014

 Xman_ghio, on 30 iulie 2021 - 16:23, said:

NU merita Series S!v Pastreaza PS4 Pro.

Oricum: nu stiu cine mai vinde PS5-uri la 4-5000 lei. Daca esti atent (esti pe grupul de Telegram si Discord) o sa prinzi relativ repede - chiar au fost multe zilele astea - PS5-uri cu bundle Ratchet la 2800 lei. Sau digitale de la Orange la 2200 (bundle cu abonament online).

Daca gasesti un bundle la 2800 cu Ratchet ala este foarte ok. Au mai fost bundle cu 2 jocuri + 1 controler la 3300 lei care mi s-a parut cam scump.

da, cam scump, ce mai frate, sunt doar 2 jocuri si un controller, de ce sa ma coste 1300 de lei?

ala la 2200 de lei e mai uman, si cand spui ca e cu abonament online, te referi la PS Plus sau Orange?
Imi place avatarul tau, una dintre cele mai interesante idei ce am putut vedea intr-un film, West World.
Nu sunt parte din niciun grup, nu am la cunostiinta de nimic de acest gen, adica, absolut nimic EXACT. Ca exista grupuri, sunt absolut sigur, nu stiu ce grup si incerc sa nu ma bag intr-un cacat, in vreun grup fake sau scam... e foarte aiurea ca nu poti sa dai si tu comanda de pe Altex ca un om normal si suntem fortati la circu' asta ...
Tu ai profitat de ceva la 2000 sau doar sugerezi altora? Posted Image

 razor01, on 30 iulie 2021 - 16:15, said:

Eu am PS4 PRO de cand a aparut pe piata si este silentios, semnificativ mai silentios decat PC-ul.

Eu zic sa-i schimbi ventilatorul daca nu mai este in garantie.

M-am gandit la PS5 dar avand in vedere nebunia cu stocurile, am renuntat la idee. Astept PS5 PRO.

extraordinar ce imi spui... totusi ce PC ai tu? lol, intelegi la ce ma refer... e chiar extraordinar, suspect de fake ce zici, deoarece si pe internet si youtube, se stie ca PS4 Pro este un jeg de avion-racheta
filmeaza ca joci doom eternal sau RDR2 pe el...
e frustrant ca si la The Long Dark face de cacao, pana si acolo, si, mai arata si ca mama naibii, vreau sa zic, nu arata mie mai mult de 20 fps, estimez eu...vreun update ceva l-a frecat pe PS poate, ca arata PARCA mai urat fata de cum era...

#10
razor01

razor01

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,071
  • Înscris: 01.03.2016
Nu detin jocurile respective pe PS4 si nici nu intentionez sa le cumpar dar o sa incerc sa fac o inregistrare cu zgomotul scos in jocuri gen Spiderman (cel din 2018).

 bigpanz3r, on 30 iulie 2021 - 18:55, said:

extraordinar ce imi spui... totusi ce PC ai tu?

un PC obisnuit, nimic iesit din comun

Edited by razor01, 30 July 2021 - 19:03.


#11
bigpanz3r

bigpanz3r

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 872
  • Înscris: 22.01.2014

 Hider141, on 30 iulie 2021 - 14:43, said:

Daca mai vrei sa o folosesti, sau sa obtii un pret destul de bun la vanzare curat-o cat mai repede, mai ales daca are deja 3-4 ani vechime. Am vazut pe olx un PS4 Pro vandut la 400 de lei pentru ca e defect, in timp ce unul ok e de la 900 de lei in sus.

Daca deja scoate zgomot inseamna ca e imbacsit ventilatorul si radiatorul cu praf, si daca mai folosesti asa consola ajungi sa strici si ventilatorul (daca nu e deja stricat).
Ai in clipul de mai jos sau pe ifixit instructiuni detaliate pentru dezasamblare, daca nu stii deja cum se face:
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Sg386lHY5Bk?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Iti multumesc foarte mult pentru video, chiar apreciez. Util. E Multa informatie pe internet, si sincer, eu chiar ma cam Pierd...
E putin nasol ca nu am uneltele lui... nu stiu ce fel de surubelnita imi trebuie...
eu aveam probleme cu primul controller si am incercat sa il desfac, chipurile sa il repar, eram doar disperat, il bateam ca pe untura, avea un defect poate din fabrica, iti zbura cursorul alandala, se ducea in jos aleatoriu si nu puteai sa fii precis.L-am facut praf, m-a enervat pana la cer. Am luat altul de la altex la o oferta,vreo 200 de lei, si 4 ani garantie, cu asta nu exista nimic rau.
Ceea ce vreau sa zic este ca al putut sa dau jos vreo 4 suruburi de pe controller si mai era unul singur in centru, unul diferit fata de celelalte, unul mai Mic. Eu cred sa e special facuta treaba asta ca sa te duci la service autorizat. Caci eu l-am stricat, nu de al naibii, cu aceeasi surubelnita si alta, am incercat cu ce aveam, si erau Foarte Mici dupa mine dar nu era pentru acel surub, am reusit sa fac pulbere acel surub, serios, sa facut gaura in surub, iremediabil, stricat , habar nu am cum l-ar mai fi scos cineva...

Deci iti trebuie niste lucruri foarte exacte pentru a putea macar sa deschizi ceva, si nu stiu ce si de unde sa cumpar. Mi-e frica sa il stric. Mai sunt si cu doua maini stangi... am desfacut cand eram copilas Playstation 1 ce mergea perfect, dar nu am mai putut sa il montez cum era.

Daca, sa presupunem, l-as duce la un service, cat m-ar costa? 50 de lei? Dar la cat timp? Nu e de gluma, serios. Fiindca am vazut cum intr-un videoclip in comentarii ca spuneau si oamenii si cel cu canalul, ca dupa o saptamana de cand i-ai dat si cu aer comprimat, o sa inceapa sa devina iar zgomotos. Nu stiu cata incredere sa am in voi, cei care spun ca este o consola silentioasa, sunteti ceva heimerdinger entuziasti sa il desfaceti sa curatati saptamanal?

 razor01, on 30 iulie 2021 - 19:02, said:

Nu detin jocurile respective pe PS4 si nici nu intentionez sa le cumpar dar o sa incerc sa fac o inregistrare cu zgomotul scos in jocuri gen Spiderman (cel din 2018).



un PC obisnuit, nimic iesit din comun

Asa, ca o contraofensiva imi dai asta,nu? Sa stii ca ai cumparat degeaba daca nu te joci macar odata in viata acelei console Red Dead Redemption 2. Lasa-l pe asta [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/KkEIdDhSh4k?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

 razor01, on 30 iulie 2021 - 19:02, said:

Nu detin jocurile respective pe PS4 si nici nu intentionez sa le cumpar dar o sa incerc sa fac o inregistrare cu zgomotul scos in jocuri gen Spiderman (cel din 2018).



un PC obisnuit, nimic iesit din comun
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/16i1WNmXn5Y?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#12
razor01

razor01

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,071
  • Înscris: 01.03.2016

 bigpanz3r, on 30 iulie 2021 - 19:19, said:

Sa stii ca ai cumparat degeaba daca nu te joci macar odata in viata acelei console Red Dead Redemption 2.

Am cumparat si jucat Red Dead pe Xbox One X. PS4 PRO nu e capabil de 4k nativ in jocul acela si am preferat varianta Xbox.

Pe PS cumpar aproape exclusiv jocurile facute pentru Sony, nu cumpar jocuri multiplatform. De fapt asta este singurul motiv pentru care am cumparat consola Plasystation, ca sa joc exclusivitatile.

Edited by razor01, 30 July 2021 - 19:28.


#13
bigpanz3r

bigpanz3r

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 872
  • Înscris: 22.01.2014
Incerc sa ma abtin sa nu spammez, am o problema cu memeurile, si Spider Man e un trigger pentru mine LOL

#14
Xman_ghio

Xman_ghio

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,204
  • Înscris: 26.06.2009

 bigpanz3r, on 30 iulie 2021 - 18:55, said:


da, cam scump, ce mai frate, sunt doar 2 jocuri si un controller, de ce sa ma coste 1300 de lei?

ala la 2200 de lei e mai uman, si cand spui ca e cu abonament online, te referi la PS Plus sau Orange?
Nu e diferenta 1300 euro pentru ca este consola cu disc (cea care este 2500 lei doar ea). Dar daca nimeresti 2 jocuri pe care nu le vrei => ai cumparat degeaba jocurile.
La 2200 lei era PS5 Digital + 3 luni de PS Plus. Nu mi se pare o idee buna PS5 Digital pentru ca jocurile online sunt scumpe. Discuri o sa tot gasesti sa cumperi second asa ca pe termen lung iesi mai bine cu o consola cu disc decat cu cea digitala.

 bigpanz3r, on 30 iulie 2021 - 19:27, said:

Incerc sa ma abtin sa nu spammez, am o problema cu memeurile, si Spider Man e un trigger pentru mine LOL
Ca fapt divers: SpiderMan Miles Morales l-am gasit la 130 lei pe OLX de la un baiat care luase PS5 bundle cu jocul ala. Daca il cauti online o sa fie 220-250 lei. La 3-4 jocuri deja ti-ai acoperit diferenta de pret pentru un PS5 cu disc.

#15
bigpanz3r

bigpanz3r

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 872
  • Înscris: 22.01.2014

 razor01, on 30 iulie 2021 - 19:27, said:


Am cumparat si jucat Red Dead pe Xbox One X. PS4 PRO nu e capabil de 4k nativ in jocul acela si am preferat varianta Xbox.

Pe PS cumpar aproape exclusiv jocurile facute pentru Sony, nu cumpar jocuri multiplatform.

are supersampling, un om de rand ca noi nu stiu daca ar observa usor diferenta dar inteleg de ce faci asta. esti intelept. La Xbox one X sau PS4Pro nu cred ca exista urme de indoiala, poate la Xbox Series X si PS5, stii, cum au facut reclama ca ar fi cea mai puternica consola, si clar e consola mai scumpa, dar PS5 batea in majoritatea titlurilor, si in alea optimizate pentru Xbox LOL
Dar daca as fi avut banii, faceam la fel ca tine, generatia aia era mai clara.
Mai frate, chestia cu Xbox generatia asta, cu Xbox Series S as putea sa ma joc la 60-120 de FPS, linistit jocuri multiplayer (R6S, Apex, Warframe, WarThunder) , The Long Dark, Jocuri cu masini, si RPGuri... ca si software features, xbox sunt Smecheri, nu am ce zice. Poti si sa iesi si sa reintrii insant din 5 titluri diferite, si se misca rapid series S cu SSD, e genul de lucru unde poti sa te relaxezi cum ai Tu chef, singurul minus poate este capacitatea de stocare dar termini un joc si incepi altul, e o solutie...

 Xman_ghio, on 30 iulie 2021 - 19:29, said:

Nu e diferenta 1300 euro pentru ca este consola cu disc (cea care este 2500 lei doar ea). Dar daca nimeresti 2 jocuri pe care nu le vrei => ai cumparat degeaba jocurile.
La 2200 lei era PS5 Digital + 3 luni de PS Plus. Nu mi se pare o idee buna PS5 Digital pentru ca jocurile online sunt scumpe. Discuri o sa tot gasesti sa cumperi second asa ca pe termen lung iesi mai bine cu o consola cu disc decat cu cea digitala.


Ca fapt divers: SpiderMan Miles Morales l-am gasit la 130 lei pe OLX de la un baiat care luase PS5 bundle cu jocul ala. Daca il cauti online o sa fie 220-250 lei. La 3-4 jocuri deja ti-ai acoperit diferenta de pret pentru un PS5 cu disc.

Eu faceam caterinca doar cu Spiderman e clar un joc FUN, dar eu nu sunt genul cu OLXuri si SH, nu am incredere, daca imi trage vreunu teapa poate dau in alte belele dupa. Poate sigur.
Asa ca poti sa astepti sales, care sincer, sunt des pe Playstation, cine zice ca PC master race si Steam rules, sa isi bage astea in anus. E o prostie, de cateva ori, literalmente, am luat de pe steam in viata mea, Cand pe PS am tot luat si revezi reduceri si sunt decente.
As putea sa iau vreo 6 luni de Xbox Live Gold, si pot sa ma joc si jocurile date cadou si cele f2p, fiindca la xbox nu poti sa te joci ce este f2p fara xbox live gold, spre deosebire de playstation...
Si in aceste 6 luni poate imi cade ceva reducere ok. As fi optat asa cu xbox live gold ci nu abonamentul ala cu 100 de jocuri deoarece nu le pastrez, si 12 luni de xbox live gold = 3 luni game pass, nu merita.

azi am luat la 28 de lei surge augmented edition si kingdom come deliverance royal edition. Outward e si el 47 de lei ca kingdom dar nu am cu cine sa joc coop si nu stiu nici cat de fluid se misca, genul ala s-ar juca mai bine pe series S, cu FPS mai multe...
deci, cine zice ca trebuie sa iau discuri? Witcher 3 GOTY a fost 30 sau 40 de lei. dishonored + dishonored 2 (plus acel DLC cu vrajitoarele) + Prey (cred ca e jocul meu absolut) au costat in total 80 de lei.
In acest moment AC Unity este 30 de lei. Pe far cry 4 + primal am dat vreo 60-80 , ei, ma rog, intelegi ce zic, discurile se pierd, eu am pierdut deja Sleeping Dogs def ed.

Deci cum as face rost de unelte? Nu e mai bine sa duc la un GSM service care se ocupa si de console?

#16
razor01

razor01

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,071
  • Înscris: 01.03.2016

 bigpanz3r, on 30 iulie 2021 - 19:50, said:

are supersampling, un om de rand ca noi nu stiu daca ar observa usor diferenta

Eu observ foarte usor diferenta, stau la un metru distanta de display-ul de 55 de inch.

Am jucat Uncarted 4 si pe cat de mult mi-a placut jocul, pe atat m-a scos din sarite rezolutia dinamica. Nu doar pentru ca nu avea detaliile din 4k nativ, asta fiind mai putin important, ci pentru ca genereaza artefacte vizuale.

#17
bigpanz3r

bigpanz3r

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 872
  • Înscris: 22.01.2014

 razor01, on 30 iulie 2021 - 19:52, said:

Eu observ foarte usor diferenta, stau la un metru distanta de display-ul de 55 de inch.

Am jucat Uncarted 4 si pe cat de mult mi-a placut jocul, pe atat m-a scos din sarite rezolutia dinamica. Nu doar pentru ca nu avea detaliile din 4k nativ, asta fiind mai putin important, ci pentru ca genereaza artefacte vizuale.

Inteleg ce spui!
Mda... ce sa mai zic...
Bai si eu am setat pe Romania contul PS. Nu pot sa dau si eu 160 de lei ca cei ce au contul pe state si iau un an ps plus de pe G2A...
As juca si eu un Rainbow Six Siege, un Vampyr sau un Days gone de pe PS Plus...
Dar fluiditatea de la un Xbox ar ajuta!! Bine, in afara de Days Gone. Sper sa fie Dumnezeu cu noi ca la noul PlayStation 5 sa mearga mai bine, sa fie ca la Xbox Series ca lejeritate software...
Stii ca fac astia un Nou PlayStation 5?  Nu fac troll.

poate sunt cringe dar mi-as dori sa am niste tovarasi sa ne facem un beci ca o pestera a barbatului :)) si sa ne facem cum era in stranger things, sa ne jucam si table top warhammer 40K, sa avem arcade machines, console, PCuri , dar macar daca as avea si eu cu cine sa joc co-op :)))) poate gasesc pe cineva pe acest forum cu care sa fac echipa?

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/lw0EVgyotIY?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
a mai aparut acest patent si credea lumea ca e PS5 Pro, dar poate o sa vina si el, si mai vin 2 console portabile, PSP si PS5G.
Arata mai slim, mai compact, il vazui.

Ce parere aveti men?

Edited by bigpanz3r, 30 July 2021 - 20:35.


#18
razor01

razor01

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,071
  • Înscris: 01.03.2016

 bigpanz3r, on 30 iulie 2021 - 20:44, said:

Stii ca fac astia un Nou PlayStation 5?  

Ramane de vazut de hardware are.

Nu m-am hazardat prea tare cu PS5 pentru ca, in opinia mea, nu are o putere de procesare video suficent de mare incat sa justifice upgrade-ul, mai ales ca pentru mie este doar un sistem de gaming ocazional.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate