Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Ce telefon fix dețineți?

* * - - - 5 votes
  • Please log in to reply
30 replies to this topic

#19
rex

rex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,619
  • Înscris: 16.06.2004

View Postglassofwine, on 29 iulie 2021 - 20:28, said:

Am tot respectul pentru cine adora sa fie retro si sa detina un telefon fix autentic, de o vechime considerabila. Dar acum, de curiozitate, am gasit pe net kitsch-ul suprem sau abominatie, spuneti-i cum vreti. Cica e telefon aristocratic cu afisaj digital Posted Image
Stau si ma-ntreb cine naiba ar cumpara asa ceva, in afara de tseegani Posted Image Ori suntem clasici, ori nu mai suntem?
decat ciudatenia aia mai bine iei unul de ebonita: arata si misto ca forma si e si rezistent.

#20
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,486
  • Înscris: 13.06.2004
Ebonita şi bacheltia din păcate sunt casante. Dar există telefoane de metal cu receptorul de ebonită. Grele receptoarele alea...
Telefonul public nu-l dau. Deşi cineva cică dădea şi 2.000 Lei pe el... 400 Euro nu e sumă mică, dar la mine rămâne   :)

#21
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011
Eu am un telefon public, ciordit la betie, cu cabina cu tot. Din pacate, nu mai gasesc monedede 25 bani, sa pof vorbi, noroc ca mai tin minte trucul cu cartea postala, cufia de chibrite, bagate de jos, unde se ejaculau monedele nefolosite. Apropo, de telefonul tau public, de unde il ai, ai factura pt el? Din cate stiu, nu se vindeau la Dioda sau Dragonul Rosu...

#22
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,486
  • Înscris: 13.06.2004
Cabină telefonică din aia comunistă... ce aş mai vrea eu una.
Telefonul public l-am luat cu ajutorul cuiva de la cineva care a lucrat la Telefoane. Trebuia să-l am şi pe cel pentru convorbiri urbane (T.M.-3), dar nu l-am mai primit.

#23
zyppster

zyppster

    viața este o contradicție

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,971
  • Înscris: 02.02.2008
un telefon cu disc, aș face un omuleț mic din plastilină să il pun pe rotiță când formez numerele.

#24
Sidorin

Sidorin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,484
  • Înscris: 12.07.2010
Un Binatone Caprice 500 made in China trimis de fată din Anglia. Credeam că-i un telefon care nu-l mai folosește, dar era în cutie sigilată. Aveam un Tritel Zernez elvețian care se auzea cu pârâituri, cred că asta a făcut-o să ne trimită telefon. A fost demult.
Acum folosim telefonul mobil.

@djl Chiar am avut o cabină telefonică, a fost în colțul străzii, cam devastata și un șef de la Romtelecom fost coleg cu fratele meu m-a rugat să o demontez dacă am ce face cu ea, ei au dezinstalat aparatul telefonic și au casat cabina, era de producție germană.

Attached Files



#25
mrfe

mrfe

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,211
  • Înscris: 12.01.2004
Mai am unul de la Digi dar îi pus la interfon :)
Pe bune, dacă este cineva care vinde telefon public din perioada comunistă sunt interesat să cumpăr. Poate aveți ceva cunoștințe :)

#26
Above_Gods

Above_Gods

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 844
  • Înscris: 03.06.2008
Eu am unul in forma de automobil Mercedes-Benz, ceva in genul celui din poza atașată, doar că este roșu și nu are nici un abtibild pe el.

Attached Files



#27
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,486
  • Înscris: 13.06.2004
Îl mai foloseşti? Pe unde e produs?

#28
doxan

doxan

    Disident politic

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,501
  • Înscris: 22.12.2015

View Postmrfe, on 29 iulie 2021 - 19:58, said:

Hanro
Asta e chiar reusit ca design, less is better.

#29
mrfe

mrfe

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,211
  • Înscris: 12.01.2004
Am dat o fugă prin piața de vechituri.. printre altele și cele 2 telefoane.

Attached Files



#30
Goly05

Goly05

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 198
  • Înscris: 11.05.2021
DECT Gigaset A120, de la orange primit gratuit :D

#31
Ramuran

Ramuran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,790
  • Înscris: 16.01.2017
Un model vechi (inceputul anilor '90) de la General Electric, cu caseta, de care putin probabil sa mai aiba cineva in RO.Posted Image
Mai am unul si de la UPC.

Attached Files

  • Attached File  GE.jpg   102.72K   20 downloads


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate