Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...
 Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?
 Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone

Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...
 MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font

problema ping in jocuri online
 

Mă gândesc sa-mi scot prostata

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
42 replies to this topic

#37
Imperathor

Imperathor

    Dictator perpetuu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 31,106
  • Înscris: 03.07.2008
Credeam ca sunt eu anormal de urinez de mai multe ori pe noapte. Si asta inca din copilarie.

#38
Karhu

Karhu

    Heretic member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 39,916
  • Înscris: 25.06.2007

 Testosteron, on 29 iulie 2021 - 17:00, said:

zic s-o scot și am scapat de belea.
Mergi tu mai bine la medicul de familie, care o sa-ți dea trimitere pt niște analize specifice și pt ecografie. Apoi se tratează medicamentos. Dacă simptomatologia nu se ameliorează, cere-i trimitere la urolog, posibil să fie nevoie de TURP.

#39
luckydreamer

luckydreamer

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,386
  • Înscris: 06.08.2011
Eu nu inteleg de ce vi se pare anormal sa va duceti de 1-2 ori pe noapte la pishu. Daca de exemplu consumi multe lichide sau apoase( pepene rosu si altele), pe timpul zilei te poti duce la pishu de 8-9 ori  pentru ca surprusul de lichide organismul il elimina natural. La treaba cu somnul slab calitativ sau care aproape dispare/disconfortul de a te ridica din pat noaptea sunt de acord.
  Cred ca problema reala apare cand se duce cineva noaptea la toilet de tot atatea ori ca ziua sau daca are senzatie si nu face mai deloc/face putin/cu dureri/arsuri etc.

Citeam la cineva mai sus ca la rezectia totala a prostatei ejaculezi in vezica...Se pot da mai multe informatii aici? de ce? cum impacteaza organismul?


Ps nu sunt doctor, pur si simplu pun si eu lucrurile cap la cap Posted Image

Edited by luckydreamer, 30 July 2021 - 08:44.


#40
viceroy56

viceroy56

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,013
  • Înscris: 28.10.2006
Citeste AICI

#41
AztecWarrior

AztecWarrior

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,011
  • Înscris: 17.02.2020
Gresit. Faptul ca urinezi nu inseamna probleme de prostata.
Problema inseamna cand ai senzatia de urinare dar nu vine nimic. Si eu ma trezesc odata sau de doua ori pe noapte - dar vine potopul cand urinez de fiecare data - sunt bine hidratat si traiesc in mediu contolat - nu ma deshidratez.

#42
onisifor12

onisifor12

    Junior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,389
  • Înscris: 27.08.2013

 AztecWarrior, on 30 iulie 2021 - 11:44, said:

Gresit. Faptul ca urinezi nu inseamna probleme de prostata.
Problema inseamna cand ai senzatia de urinare dar nu vine nimic. Si eu ma trezesc odata sau de doua ori pe noapte - dar vine potopul cand urinez de fiecare data - sunt bine hidratat si traiesc in mediu contolat - nu ma deshidratez.
Subscriu. Zice-ți mersi că aveți ce bea și mânca și că sunteți bine hidratați.

#43
mariamarchlove

mariamarchlove

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 93
  • Înscris: 09.05.2022
Bună ziua tuturor. Am o mică întrebare intimă pentru tine. Soțul a început să aibă probleme cu sănătatea bărbaților. Merge des la toaletă, mai ales noaptea, iar intimitatea a devenit mult mai scurtă. Suspectăm probleme cu prostată. Vă rugăm să spuneți ce remediu ar putea ajuta în acest sens? Sotului meu ii este rusine sa mearga la medic, asa ca cautam ceva natural, sigur, care poate fi achizitionat fara reteta. De exemplu, am auzit o mulțime de recenzii bune despre Urosaf. Poate cineva a luat aceste capsule și poate împărtăși o recenzie?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate