Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...
 Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over
 

Mașină decapotabilă - are cineva de pe forum?

* - - - - 3 votes
  • Please log in to reply
63 replies to this topic

#1
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,562
  • Înscris: 13.06.2004
De pe când eram adolescent mă fascinează decapotabilele...
Vreun forumist este băftos să aibă așa ceva?   :)

#2
britneysbitch

britneysbitch

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,295
  • Înscris: 06.01.2012
Problema este că sunt romantice doar în filme; în realitate e prea mult praf, prea multă căldură, prea multă gălăgie, sau prea multă ploaie să le poți folosi decapotate. Plus ca de obicei dacă dai de cel mai mic defect (sau îți taie cineva pânza), ăla ești cu lucrările de reparație.

#3
DarthBane

DarthBane

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,486
  • Înscris: 22.03.2021
Ne a ferit Dumnezeu de așa baftă :)
De existat există cel puțin unul, nu mai rețin numele, are un EOS ca mașină și ca pasiune deschisul de topice tâmpite pe aria auto, că tot face accidente.

#4
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,334
  • Înscris: 14.06.2006
Doua am avut. Una mai mare, una mai mica dar frumoasa foc. Si o sa-mi mai iau daca ajung sanatos.

Ultima, o Mazda MX5, coapta toata de rugina, am vandut-o saptamana trecuta. Am cumparat-o in mai.

#5
AdiTwism

AdiTwism

    Poți trimite mesaj privat.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,131
  • Înscris: 01.04.2008

View PostDarthBane, on 29 iulie 2021 - 01:23, said:

Ne a ferit Dumnezeu de așa baftă Posted Image
De existat există cel puțin unul, nu mai rețin numele, are un EOS ca mașină și ca pasiune deschisul de topice tâmpite pe aria auto, că tot face accidente.

Mohombi


Dar daca tot face accidente, dupa cum spune lumea pe prima pagina, atunci nu stiu de ce ar urca cineva in masina, poate doar parcată: https://forum.softpe...sti-in-romania/
Tu i-ai raspuns primul acum 10 zile. Ai strans 80 de like-uri si ai obtinut steaua Popular.

De mentionat, e cu volan pe dreapta: https://forum.softpe...6#entry27995083

Edited by AdiTwism, 29 July 2021 - 05:31.


#6
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,415
  • Înscris: 15.12.2009
Avut MX-5, cateva luni. E misto daca e soare si n-ai camioane si alte EURO coispe fara catalizator pe langa tine. Ah, si daca nu stai bara la bara.

#7
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,334
  • Înscris: 14.06.2006
Mergeam doar in weekend cu ea. Bicaz, Durau, pe aici prin sat pe la mine. Aveam unele "dificultati" la intrat si iesit, dar masinuta e absolut senzationala!

#8
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,865
  • Înscris: 25.01.2007
De ce tre sa fii baftos? Sunt ieftine, cu 1500 de euro îți iei tigra, și e și frumușică.

#9
vladut01

vladut01

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,429
  • Înscris: 23.12.2015
Mi-a placut si mie idea si intr-un concediu am inchiriat un Ford Mustang decapotabil. La viteze mai mari te vajaie vantul prea mult si mi-a trecut entuziasmul (pana atunci ma gandeam sa cumpar chiar una). In plus trebuie neaparat tapiterie din piele/vinilin ca daca o pasarica se mai scapa pe tapiteria textila e mai complicat de curatat.

#10
__Dan__

__Dan__

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,948
  • Înscris: 15.04.2019

View Postslai, on 29 iulie 2021 - 06:29, said:

De ce tre sa fii baftos? Sunt ieftine, cu 1500 de euro îți iei tigra, și e și frumușică.

Da' s-o iei în sezon, că la 1.500 n-are cum să mai meargă și la anu'.

#11
AdiTwism

AdiTwism

    Poți trimite mesaj privat.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,131
  • Înscris: 01.04.2008
Inchiriaza-ti o masina de epoca Mercedes SL 380 "decatopabil"

Si-asa iti plac lucrurile vechi...

https://www.olx.ro/d...0&sliderIndex=0

[ https://frankfurt.apollo.olxcdn.com/v1/files/fw0aee0fi2u83-RO/image;s=1000x700 - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Sau te uiti la orice masina e de vanzare si faci un test drive. Varianta free.

Edited by AdiTwism, 29 July 2021 - 07:15.


#12
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,415
  • Înscris: 15.12.2009
Mercedes, din punctul meu de vedere, n-a avut vreun cabriolet cu adevărat reușit. Decat 380, mai bine o Alfa Romeo "Duetto".

#13
marius2k

marius2k

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 808
  • Înscris: 11.03.2014
Ca o gluma: am vazut ca are SMURDU un program de 'decapotare' a masinilor :)
Si mie mi-ar place sa o am in garaj pt zile insorite...

#14
AztecWarrior

AztecWarrior

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,011
  • Înscris: 17.02.2020
Un vecin a avut un BMW - nu l-a tinut mult.
Pe langa ce s-a zis mai sus referitor la zgomot, praf, caldura ar mai fi de adaugat - daca pavilionul este din panza trebuie schimbat dupa 10-12 ani ca se degradeaza si faptul ca nu sunt suficient de rigide.
Imagineaza-ti o cutie de pantofi la care iei capacul, o poti roti mai usor, daca pui capacul devine rigida.

#15
routerboard70

routerboard70

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 500
  • Înscris: 03.05.2021
Auzi... da' tu de munca te apuci vreodata, sa-ti poti cumpara mavar o "coaja" de 1000 Euro dar sa fie a ta!
Si un permis in buzunar!
Ca asa... din poze si decupari de la diverse publicatii... pot sa zic si eu ca am masina, fie ea decapotabila sau nu.
Eu baremi am acolo un Peugeot 206 al meu, vechi de 17 ani dar luat de nou.Vreau si am sa-l schimb cu un 208 NOU.
Tu... ce mai astepti, ca ti-ai facut "plinul" cu peste 100.000 postari. Te-au facut astia "Softpedist fruntas", hai... pune osul la treaba si ia-ti masina ta!
Ia uite aici... daca ai fi avut ceva bani pusi deoparte, aveai una a ta si nu din poze si vise softpediste!
https://www.olx.ro/d...html#e0226c4840
Hai, ia-ti de munca,strange banu' si ia-ti masina ca ai de unde, numai sa vrei!!!

#16
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 45,878
  • Înscris: 14.08.2007

View PostAnn0nyym0us, on 29 iulie 2021 - 07:19, said:

Mercedes, din punctul meu de vedere, n-a avut vreun cabriolet cu adevărat reușit. Decat 380, mai bine o Alfa Romeo "Duetto".
[ https://i.pinimg.com/originals/6d/46/71/6d46710f8116f072cdc6bfac58c537db.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#17
argonaut

argonaut

    Beware of the bird

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 29,334
  • Înscris: 29.07.2013

View PostDecember, on 29 iulie 2021 - 05:26, said:



Asta intra la restaurare saptamana viitoare. Are si AC functional. Prelata impecabila. Trebuie schimbata luneta ca s-a matuit, 160 euroi si cateva pete de rugina.

[ https://cdn3.focus.bg/autodata/i/renault/megane/megane-cabriolet-i-ea/large/fe029a849b4b4ee56d71c228bccf443e.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#18
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,864
  • Înscris: 06.01.2008

View PostAdiTwism, on 29 iulie 2021 - 05:26, said:

Mohombi
Dar daca tot face accidente, dupa cum spune lumea pe prima pagina, atunci nu stiu de ce ar urca cineva in masina, poate doar parcată: https://forum.softpe...sti-in-romania/
Tu i-ai raspuns primul acum 10 zile. Ai strans 80 de like-uri si ai obtinut steaua Popular.
Tipul asta e dezastru total. In ~2 luni de zile a facut cel putin 3 sau 4 accidente si da vina pe altii, ca ei sunt vinovati.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate