Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare
 

DEXTER: NEW BLOOD Trailer (2021) Season 9

- - - - -
  • Please log in to reply
36 replies to this topic

#19
2Unlimited

2Unlimited

    "No limits"

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,636
  • Înscris: 29.12.2016
Nu cred ca serialul se va indrepta directia sugerata. Vom vedea.
Mie imi place, insa intr-adevar, lipseste ceva.
In trecut se incheia actiunea per episod, acum se trage de actiune, asa mi se pare.

#20
Paulvw

Paulvw

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 269
  • Înscris: 20.03.2008
Unde se poate vedea serialul ?

#21
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,659
  • Înscris: 13.12.2006

View PostPaulvw, on 31 decembrie 2021 - 15:26, said:

Unde se poate vedea serialul ?

pe site-ul showtime, producatorul serialului

https://www.sho.com/dexter-new-blood

#22
Kroghy

Kroghy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,973
  • Înscris: 06.01.2006
Nu mi-a placut finalul, as fi vrut sa mai continue.

#23
-ARA-

-ARA-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,670
  • Înscris: 01.08.2021
Nu baga spoiler ca majoritatea inca nu vazuram episodul.
Mi-ar parea rau sa se termine iara serialul.

#24
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,659
  • Înscris: 13.12.2006
eu n-am vazut nimic inca dar astept spoilere cu nerabdare.
am asteptat sa se termine tot sezonul ca sa vad toate episoadele o data - daca-mi permite timpul :)

#25
persona695

persona695

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,599
  • Înscris: 17.07.2014
Unde l-am văzut eu apare ca sezonul 1. Dar ce sa continui când lipsește actorul principal. Actorul asta care îl joacă pe Harisson este antipatic tare. Nu are cum să meargă seria mai departe cu el mai ales când a făcut ce a făcut la final.

#26
-ARA-

-ARA-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,670
  • Înscris: 01.08.2021
Asta cautam pe google, cautam sezonul 2.
Nu are logica, au facut ca la Matrix.
Care este logica si rostul lui Matrix 4? Alta inafara de aia financiara.
Care este logica sezonului asta din Dexter?
Mi-a parut ca un fel de serie de sezon, ceva de vazut de Craciun, ca tot este actiunea pe undeva pe la munte.
Dar in nici un caz nu este serial din care vrei sa mai vezi vreun episod.

Pe cand prima serie Dexter este si era faina, chiar si acum daca este cumva pe la televizor tot te mai uiti la episoade ca era scrisa bine, personaje faine.

Si da, nici mie nu mi-a placut pustantul, mai ales partea de final.

Edited by -ARA-, 10 January 2022 - 11:12.


#27
persona695

persona695

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,599
  • Înscris: 17.07.2014
Sezonul asta l-au portretizat pe Dexter destul de neglijent. Adică, a scăpat din situații și mai nasoale ca acum sa fie prins de o polițistă din provincie. Dar se pare că trebuia să se încheie dominația lui ca sa ii ia locul fecior-su, cine știe. In ultimul episod au arătat că de fapt Harrison nu avea nicidecum un dark passenger ci doar toane de adolescent.
Oricum, de-a lungul sezoanelor a devenit clar că mai cad și nevinovați, Doakes, Laguerta, Rita, Debra și nu a simțit nimeni nevoia să îl condamne pe Dexter, cum s-a întâmplat în ultimul episod când în 15 minute l-a omorât pe Logan și Harrison i-a reproșat lucrul asta și l-a și omorât pentru asta.

#28
raydenel

raydenel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 434
  • Înscris: 07.03.2008
mie chiar mi`a placut, cred ca mai puteau mulge vreo 2-3 sezoane, asa, din parti, harrison nu e nici de departe la nivelul lui dexter. au urmarit oarecum patternu de final de la Breaking bad, alt serial de exceptie. sunt putin trist ca s-a terminat, dar nu cred ca puteau da un final mai bun in conditiile in care se dorea finalizarea serialului

#29
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,659
  • Înscris: 13.12.2006
am uitat cat de cretina e debra...am renuntat la episodul 2. decat sa-i mai vad scalambaielile in serial mai bine nu ma uit.

#30
2Unlimited

2Unlimited

    "No limits"

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,636
  • Înscris: 29.12.2016
Am inteles ca initial s-a dorit doar o miniserie care sa incheie corect si concret serialul. Insa, datorita cerintei foarte mari, se poate ca Showcase sa continue serialul avandu-l ca rol principal pe Harrison. Nu este acelasi lucru, insa este ceva...

#31
URZI

URZI

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 583
  • Înscris: 23.11.2005
cum naiba sa il omori pe Dexter...?

#32
raydenel

raydenel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 434
  • Înscris: 07.03.2008
pai tre sa multumeasca si idioti gen
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/nOTsag24Ltg?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#33
persona695

persona695

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,599
  • Înscris: 17.07.2014

View Post2Unlimited, on 11 ianuarie 2022 - 09:57, said:

sa continue serialul avandu-l ca rol principal pe Harrison
Sper sa nu. Ar strica moștenirea lăsată de Dexter.
La The walking dead am renunțat după ce l-au omorât pe Rick.


#34
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,659
  • Înscris: 13.12.2006

View Post2Unlimited, on 11 ianuarie 2022 - 09:57, said:

Am inteles ca initial s-a dorit doar o miniserie care sa incheie corect si concret serialul. Insa, datorita cerintei foarte mari, se poate ca Showcase sa continue serialul avandu-l ca rol principal pe Harrison. Nu este acelasi lucru, insa este ceva...

corect si concret serialul s-a terminat acu 9 ani. corect??? da, de ce nu? sunt multi criminali in serie care scapa basma curata toata viata si mor linistiti de batranete. dexter de ce n-ar fi facut la fel?
concret s-a terminat tot acu 9 ani. toti am vazut ultimul episod, incheierea...si nu in ultimul rand anuntul ca seria s-a terminat.
da, e o vaca de muls dexter ...dar nu asa ca "new blood". viata reala nu e PC si nu va fi niciodata. sa portretizezi un criminal in serie ca fiind ascuns in mijlocul politiei, fiind inteligent, meticulos, bun la toate si apoi sa-i dai cu lopata la ureche doar pentru ca in lumea reala e idilic sa prinzi toti criminalii, nu-i frumos.

cine face parte din cerinta aia foarte mare de a continua serialul? Dexter a fost intotdeauna despre Dexter Morgan nu despre neamurile lui care-i duc mostenirea mai departe. nu suntem in star-wars.aaaaaaa...ca vor face un nou serial cu un criminal in serie pe nume harrison care se intampla sa fie fiul lui dexter...sa faca, dracu s-o uita la el. mai ales daca o baga si pe debra "sa-l ghideze" va fi hit serialul.

#35
URZI

URZI

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 583
  • Înscris: 23.11.2005
Oircum, foarte "fortata" uciderea lui de catre Harisson...
Cum darcu sa il omori pe Dexter ( in the firt place) si cum naiba sa il omori pe tactu asa usor?
Apoi a plecat bine merci cu masina..

p.s. Debra a fost moartea pasiunii in aceasta mini serie, imi provoca nervi instant la fiecare aparitie..

#36
-ARA-

-ARA-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,670
  • Înscris: 01.08.2021
Acum ca v-ati uitat la serial si ca nu am fost eu spoiler sa zic ca au omorat pe Dexter.

Ce sa zic? Era ok daca puneau mai mult accent pe partea in care a omorat un om nevinovat, a incalcat codul. Si desigur daca rolul lui Harrison era jucat de un actor mai carismatic.

O sa scriu ceva care poate parea ciudat, Dexter era un serial in care rezonai cu actorul principal, un om care ducea o viata dubla, avea un job plicisitor, el parea un tip plictisitor si vana criminali care scapau nepedepsiti de lege.
Cand au inceput serialul asta, cu dexter super cool, care se culca cu seriful sau ce naiba era aia, care era vazut foarte bine de toata lumea.
Mergea el asa super cool, peste tot unde se ducea.

Pa seria anterioara se baza pe faptul ca nimenea nu banui pe dexter, nu era cunoscut de nimenea, era un banal.

Si a parut de buget, aparitie cu debra de nici nu o bagi in seama, ignore, cu Angel Batista care apare mai mult prin telefon.
Si in loc sa fie o intalnire Angel Batista - Dexter...

Poate nu a murit, o sa radeti dar poate nu a murit...

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate