Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...
 casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 

Prima data in Bulgaria

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
41 replies to this topic

#37
jadcomp

jadcomp

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,935
  • Înscris: 27.09.2006
De cel bulgaresc vorbeam. Deci cam 15-16 leva probabil. Nu mai stiam ca exista cel romanesc, oricum e specula 30 lei in plus pentru practic acelasi lucru doar ca sa nu treci frontiera de 2 ori.
Nu stiu cum se face ca si la Ruse e 4 leva din partea bulgareasca si 15 lei din cea romaneasca deci cu 50% mai scump.

#38
dansysro

dansysro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,500
  • Înscris: 13.06.2005
Cine stie... in RO sunt salariile mai mari...ale incasatorilor...

#39
alexneo

alexneo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,454
  • Înscris: 11.03.2006
Pina la urma am luat ruta Nessebar-Varna-Ruse la intoarcere in tara. Drumul e mult mai lejer decat cel pe litoralul bulgaresc.
Btw, cea mai nasoala parte a excursiei a fost la venit in Bulgaria, in Obzor. Sunt acolo doua semafoare care ingreuneaza enorm traficul. Se facuse o coada de 5km pe sensul spre Nessebar, care ne-a intarziat vreo 45 de minute, in conditiile in care nu traversa mai nimeni pe la acele doua semafoare.
Aviz celor care vin pe catre Nessebar, Sveti Vlas, Sunny Beach sa evite Obzor in jurul orei 13 - 14. Programati-va traseul in asa fel incat sa ajungeti la hotel ori inainte ori dupa.

#40
hepea

hepea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 799
  • Înscris: 20.02.2006
Cum sunt preturile la tigari? De ex, Sobranie cat este, daca aveti idee?

#41
OvidiuNS

OvidiuNS

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,853
  • Înscris: 04.07.2010
Nu știu la S-branie, dar știu la Ic-s (sau, mă rog, H-ats). Pe 29 iulie anul curent era 5,5 leva pachetul, adică vreo 13 lei, iar la noi e 17 lei.
Eu m-am lăsat de fumat la 1 octombrie 2020, iar nevastă-mea a trecut pe I-os. În 2019 fumam K-nt 1, și era 5,7 sau 5,8 leva pachetul (nu mai țin minte exact), în timp ce la noi era 21,50 lei.

Îți poți face o idee, cred. Oricum, merită cumpărate țigările din Bulgaria, e clar. Numai să găsești exact ce fumezi tu, altfel cumperi ceva similar. De exemplu, în loc de K-nt 1 eu cumpăram în ultimii ani D-vidoff alb.

Sănătate și toate cele bune !

Edited by OvidiuNS, 19 August 2021 - 12:16.


#42
bezdek

bezdek

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 776
  • Înscris: 04.07.2010

View Posthepea, on 19 august 2021 - 11:58, said:

Cum sunt preturile la tigari? De ex, Sobranie cat este, daca aveti idee?
Cu 4-5 lei mai ieftine,depinde de marcă.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate