Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 

Ulei canabis cancer

* - - - - 5 votes
  • This topic is locked This topic is locked
46 replies to this topic

#1
remus43

remus43

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 905
  • Înscris: 11.05.2016
Salutare, daca sunt off topic sau e interzis subiectul, ma scuzati si rog un administrator sa il stearga. Am nevoie pentru cineva apropiat de ulei de canabis, am inteles si am citit ca ajuta foarte mult, insa trebuie sa fie ceva de calitate si sa contina THC, daca nu ma insel. Am inteles ca din Olanda se gasesc cele mai de buna calitate, la noi multe sunt contrafacute etc. Cineva care cunoaste si a trecut prin asa ceva, imi poate recomanda un site, ceva de unde sa cumpar? Dar sa fie ceva bun si puternic, am luat de la noi o sticluta cu 500 ron si nu este bun de nimic, deci ceva ce a fost testat si are analiza de laborator, nu ceva contrafacut, este pana la urma vorba de viata unei persoane, durerea sa si nu ne batem joc. Rog persoanele in lipsa de cunostinta sa nu comenteze in afara subiectului, multumesc mult!

#2
underb

underb

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,491
  • Înscris: 08.03.2015
Cum ai descoperit ca nu era bun de nimic?

#3
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,364
  • Înscris: 15.06.2004
Din cate stiu la noi inca nu s-a autorizat folosirea canabisului in scopuri medicinale.
A existat la un moment dat o propunere in parlament dar inca nimic.
In Olanda e legal, dar posibil sa ia probleme aici.

#4
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,720
  • Înscris: 13.07.2011
1) Nu exista nici un studiu care sa confirme acest lucru. Uleiul de canabis nu ajuta la vindecarea cancerului, te rog nu te lua dupa tot ce scrie pe internet.
2) Uleiul de canabis (cel putin in Austria) este prescris de medic. Asa primesti o calitate foarte buna de ulei, nu lucruri contrafacute si alte rahaturi.
3) Efectul canabisului in combatarea cancerului este urmatorul: pacientii in general au dureri de oase, musculatura sau chiar probleme in a se odihni (nu pot sa doarma, au ganduri, etc.). Consumul regulat de ulei de canabis te face sa obosesti, sa iti relaxezi muschii, sa nu mai simti durerile atat de puternic si te ajuta sa dormi.

Multa sanatate !

#5
underb

underb

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,491
  • Înscris: 08.03.2015
Poate era fix ce trebuia doar ca un astfel de "tratament" e o doar o minciuna.



#6
remus43

remus43

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 905
  • Înscris: 11.05.2016
@business11 exact pentru durere si sa ii dea o stare de bine, nu sa vindece, aia nu cred nici eu. Deja a facut metastaza la os ... @underb, nu am sa iti raspund ca esti off topic, ai bun simt si respecta daca am cerut doar pareri avizate, doar consumi timpul altora sa citeasca. @eiffel, da, la noi este cica 0,2 concentratie, dar din ce am citit si vazut zeci de marturii, trebuie sa fie de calitate si sa contina si mai mult THC, e legal in Olanda, am stiut pe cineva care isi lua de acolo si l-a ajutat mult inainte sa moara, din pacate nu l-am intrebat niciodata de unde primeste si cum, ca nu m-a interesat si nu am fost in aceasta postura, stiu ca doar prin curier ceva ...

#7
Noua_pe_site

Noua_pe_site

    Heartless Biatch

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,524
  • Înscris: 26.01.2010
RSO sau rick simpson oil se numeste ceea ce cauti :( De gasit nu cred ca o sa gasesti pe cineva care sa-ti trimita un medicament considerat ilegal. Datorita faptului ca chiar functioneaza si trateaza durerile , l-au bagat in categoria medicamente ilegale.

#8
Naijax

Naijax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,218
  • Înscris: 13.03.2017
Vrajeli

Persoana aia care are cancer primeste tratamentul necesar fara ajutorul "apropriatiilor"

In plus, s-a mai discutat asta de un miliard de ori
In Europa (si Romania) pragul maxim legal de THC e 0,2% deci, aia cu Olanda e alta vrajeala

#9
remus43

remus43

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 905
  • Înscris: 11.05.2016
Pentru cei care rad sau fac misto, cand nu ai speranta si mult de trait, crezi si te agati de orice ...

#10
altuser09

altuser09

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,409
  • Înscris: 25.08.2009
Prin 2010 am folosit plasturi cu morfina pentru cineva cu cancer in faza terminala. I-am luat gratis de la farmacie, mi-au trebuit mai multe formalitati, nu mi le mai amintesc.
Una din conditii, dca mi-amintesc bine, era ca in cazul neutilizarii, sa le returnez la farmacie, am semnat pentru asta. Nu a mai fost nevoie.
Am vrut sa evidentiez ca atunci, posibil si azi, se puteau obtine legal produse de asa natura.
L.E.
Nu am stat langa persoana bolnava, nu stiu ce efect au avut.

Edited by altuser09, 27 July 2021 - 15:57.


#11
remus43

remus43

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 905
  • Înscris: 11.05.2016
Noua_pe_site, daca ai cunostinta de cauza, poti sa imi scrii si in privat, te rog. Naijax@ ce vrajeli mai? Ce te bagi in seama aiurea? Ce ajutor incultule? Tu ai vazut cum sunt sectiile de oncologie? Esti varza, nu iti doresc sa treci prin asa ceva, tot timpul trebuie sa apar un cretin pe forum, nu iti place ce am postat, nu te baga aiurea sa scrii, tu crezi ca de bine scriu si cer ajutor disperat? Tratament necesar? Sunt cu 500 ani in urma in ce consta tratamentul oncologic in Romania, esti un nemernic, nimic mai mult.

altuser09@ a luat morfina, dar dupa un timp, nici asta nu ajuta, ma rog, sunt sute de marturii ca aceste uleiuri si derivate de marijuana si canabis ajuta, dupa mintea unora toate marturiile sunt mincinoase. Eu vreau sa incerc, daca cineva doreste sa ajute sa alinte putin durerea unui bolnav de cancer, apreciez si multumesc, poate sa imi scrie si in privat, dar nu doresc produse romanesti ca am luat si doar am dat banii degeaba, chiar de e scump, dar sa aiba efect intradevar.

Daca am scris ceva gresit ori ilegal, rog un administrator sa stearga postul ...

#12
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,720
  • Înscris: 13.07.2011
Nu stiu exact starea pacientului si sansele de vindecare, dar la dureri acute se recomanda morfina. La inceput se dozeasca scazut si se creste doza. Problema este ca odata si odata corpul se obisnuieste cu medicamentul si nu mai ajuta nici ea. Cel mai bine consultat un medic de specialitate.

#13
Naijax

Naijax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,218
  • Înscris: 13.03.2017
remusica (cu r mic)
Nu e prima data cand incerci sa storci lacrimi cu vrajeala asta ieftina si, daca esti nesimtit NU vei primi ajutor

#14
maria_laura_alexa

maria_laura_alexa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 335
  • Înscris: 26.08.2019
Nu ati vazut ulei din ala in viata voastra dar comentati si dati verdicte
Uzerii sp sunt experti in orice din fotoliu cu pc in fata si gogle.Altceva nu le trb ca ei detin adevaru absolut doar cu atat,si restul care experimenteaza pe pielea lor sunt prosti

#15
remus43

remus43

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 905
  • Înscris: 11.05.2016
@business11 nu sunt sanse de vindecare, e vorba de paliativ. Dar daca nu a trecut nimeni prin asa ceva, nu poate intelege. A luat morfina, a trecut de acea etapa. @Naijax nu stiu la ce te referi, dar nu stiu de ce te bagi in seama, nu am nevoie de ajutor de la tine, eu am intrebat frumos si tu vorbesti prostii. Nu stau sa scriu ca ma plictisesc, incerc sa ajut, cum si tu poate o sa doresti sa fii ajutat atunci cand esti grav bolnav. Cat despre cei care nu cred in terapii de genul, uitati si pe youtube ce am gasit, dar cu marijuana, sper sa am voie sa postez.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/zNT8Zo_sfwo?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

@maria_laura_alexa nu vreau sa caut cearta sau sa se certe nimeni, de aceea am specificat doar cei care au trecut prin asa ceva, care au folosit pentru boli terminale etc.

#16
Noua_pe_site

Noua_pe_site

    Heartless Biatch

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,524
  • Înscris: 26.01.2010

 remus43, on 27 iulie 2021 - 15:59, said:

Noua_pe_site, daca ai cunostinta de cauza, poti sa imi scrii si in privat, te rog.
Imi pare rau dar nu am cum sa te ajut. Nu cunosc persoane care ar accepta ideea de a trimite prin posta produsul.

 Naijax, on 27 iulie 2021 - 16:00, said:

remusica (cu r mic)
Nu e prima data cand incerci sa storci lacrimi cu vrajeala asta ieftina si, daca esti nesimtit NU vei primi ajutor
Daca avand o ruda in ultima faza de cancer numesti vrajeala ieftina ce faci tu aici cum se numeste?

#17
remus43

remus43

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 905
  • Înscris: 11.05.2016
@Noua_pe_site, da, este mai complicat, as cauta pe forumuri straine, dar imi este ca trimit ceva contrafacut si ne punem sperante si atunci mai rau facem ...

#18
underb

underb

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,491
  • Înscris: 08.03.2015
Initiator, durerea persoanei bolnave e de inteles.
Isteria ta, nu. Lumea a incercat sa te ajute chiar daca nu ti-a convenit ceea ce ti-au zis.

E convenabil sa crezi ca problema era la calitatea uleiului cumparat nu la eficienta uleiului asta in general.
Sa te astepti sa faca ce nu face morfina e cel putin deplasat.

Nu mai alerga dupa cai verzi pe pereti pt ca nu faci nimic in mod real.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate