Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 

Dovezi importante ale existentei lui Dumnezeu

* * - - - 3 votes
  • This topic is locked This topic is locked
720 replies to this topic

#613
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,434
  • Înscris: 16.03.2004

View Postpenticostalul, on 19 ianuarie 2022 - 20:18, said:

...atheistic religiologist Zenon Kosidowski... în cartea A History of Soviet Atheism in Theory and Practice

Recomandări binevoitoare de atei sovietici NU primesc Posted Image

Omul a scris o carte de istorie.
Și tu poți scrie o carte în care, dpdv istoric, să tratezi un aspect al perioadei comuniste pe care ai trăit-o.

#614
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,434
  • Înscris: 16.03.2004

View Postpenticostalul, on 19 ianuarie 2022 - 20:18, said:

...atheistic religiologist Zenon Kosidowski... în cartea A History of Soviet Atheism in Theory and Practice

Recomandări binevoitoare de atei sovietici NU primesc Posted Image

20. Cu iudeii m-am facut ca un iudeu, ca sa castig pe iudei; cu cei ce sunt sub Lege m-am facut ca si cand as fi fost sub Lege (macar ca nu sunt sub Lege), ca sa castig pe cei ce sunt sub Lege;
21. cu cei ce sunt fara Lege m-am facut ca si cum as fi fost fara Lege (macar ca nu sunt fara o Lege a lui Dumnezeu, ci sunt sub Legea lui Hristos), ca sa castig pe cei fara lege.
22. Am fost slab cu cei slabi, ca sa castig pe cei slabi. M-am facut tuturor totul, ca, oricum, sa mantuiesc pe unii din ei.

Iată atitudinea apostolului, pe care tu nu o ai!
Isus zicea: ”nu cei sănătoși au nevoie de doctor, ci cei bolnavi”.
Dacă ateul este bolnav, căci nu are credință, du-te la el, ajută-l, intră în elementul lui, ”bate-l” cu propriile arme...încearcă să-l convingi, cu blândețe, fără a-i întoarce spatele atât de brutal!

#615
Thepointer

Thepointer

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 220
  • Înscris: 15.03.2019

View PostDorel666, on 19 ianuarie 2022 - 22:43, said:



Viata vesnica este una, neprihanirea este alta. Neprihanitii vor mosteni Imparatia lui Dumnezeu, cei cu fapte bune vor ajunge doar in Imparatia Cerurilor. Intocmai cum faptele bune i-au fost cerute tanarului bogat ca sa mosteaneasca viata vesnica, dar pentru a fi desavarsit trebuia sa renunte mai intai la tot ce avea, apoi sa urmeze lui Hristos.
Nu te supăra că întreb. Tu dialoghezi sau ai mania contradicțiilor? Că văd că te tot prelingi să fugi de răspuns. Mantuirea, Salvarea (iertarea de păcate și câștigarea vieții veșnice) o primești în baza calității convingerilor doctrinare?


#616
beria81

beria81

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 431
  • Înscris: 23.12.2008

dark said:

1642657321[/url]' post='28713205']
Omul a scris o carte de istorie.
Și tu poți scrie o carte în care, dpdv istoric, să tratezi un aspect al perioadei comuniste pe care ai trăit-o.

chiar iti bati capul cu el? omu nu este capabil sa poarte un dialog civilizat…este fanatic, obtuz, agresiv si bantuit de certitudini.

Edited by beria81, 20 January 2022 - 11:33.


#617
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,434
  • Înscris: 16.03.2004

View Postberia81, on 20 ianuarie 2022 - 11:31, said:

chiar iti bati capul cu el? omu nu este capabil sa poarte un dialog civilizat…este fanatic, obtuz, agresiv si bantuit de certitudini.

Într-adevăr...fanatic...da, este, am observat și eu, oricâte argumente i-aș aduce asupra faptului că Biblia este fake, el o ține tot pe a lui!

#618
penticostalul

penticostalul

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,919
  • Înscris: 21.01.2014

View Postberia81, on 20 ianuarie 2022 - 11:31, said:

chiar iti bati capul cu el? omu nu este capabil sa poarte un dialog civilizat…este fanatic, obtuz, agresiv si bantuit de certitudini.

View Postdark, on 20 ianuarie 2022 - 11:52, said:

Într-adevăr...fanatic...da, este, am observat și eu, oricâte argumente i-aș aduce asupra faptului că Biblia este fake, el o ține tot pe a lui!

Bah ateiștilor și sataniștilor voi chiar puteți crede că vă merg șarlataniile cu mine?
Cu mine, băh?
Pfoai de capu' meu!
În ce hal cred ăștia că am ajuns! Posted Image

Să-mi dovedească mie niște pufuleți că Dumnezeu nu există, că omul e Fiul Broaștei, că Biblia e fake și că satana merită închinare! :facepalm:
Pfoai de mine!

https://media.giphy....4rxtV/giphy.gif

Edited by penticostalul, 20 January 2022 - 13:28.


#619
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,434
  • Înscris: 16.03.2004
Parcă te învățaseși cu giphy... acum, Even if you've failed in the past, don't be afraid to fail again, and again, and again.... Posted Image

[ https://i.giphy.com/media/Lk023zZqHJ3Zz4rxtV/giphy.webp - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by dark, 20 January 2022 - 13:39.


#620
penticostalul

penticostalul

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,919
  • Înscris: 21.01.2014

View Postdark, on 20 ianuarie 2022 - 13:36, said:

don't be afraid to fail again, and again, and again.... Posted Image
And I'll be back again and again and again

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/aFkcAH-m9W0?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#621
Thepointer

Thepointer

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 220
  • Înscris: 15.03.2019

View Postdark, on 20 ianuarie 2022 - 11:52, said:



[...] Biblia este fake  [...]
Ce înseamnă pentru tine că Biblia e fake? Cărțile din ea nu sunt ale autorilor pretinși? Ori scrierile nu-s din perioada invocată de cineva? Mesajele ei nu prezintă credibilitate sau îndemnuri sănătoase? Profețiile sunt false? Nu sunt autorii consecvenți in cele scrise?

#622
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,434
  • Înscris: 16.03.2004
Poți citi pe topicul cu Discrepanțele, aceste aspecte se discută acolo. Mulțumesc pentru înțelegere!

#623
beria81

beria81

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 431
  • Înscris: 23.12.2008

View Postdark, on 20 ianuarie 2022 - 18:09, said:

Poți citi pe topicul cu Discrepanțele, aceste aspecte se discută acolo. Mulțumesc pentru înțelegere!

ce este cu descrierea aia de la Member Title? :) sigur nu ti-a spart cineva contul?

#624
penticostalul

penticostalul

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,919
  • Înscris: 21.01.2014
Așa scriu ateii :)
Cam dezlânat și agramat.

#625
Thepointer

Thepointer

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 220
  • Înscris: 15.03.2019

View Postberia81, on 20 ianuarie 2022 - 18:17, said:



ce este cu descrierea aia de la Member Title? :) sigur nu ti-a spart cineva contul?

Ups. Sper că nu am dat de o nouă obsesie :)

Edited by Thepointer, 20 January 2022 - 18:44.


#626
OnnuTm

OnnuTm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 172
  • Înscris: 13.02.2013
Va intreb , cati dintre voi l-ati intalnit pe Isus Hristos aratanduva o cale de cunoastere mai puti cunoscuta dar intr-un abstract si intr-un declin nemapomenit .... Dupa vom continua o dezbatere pe teme de Existenta Lui Dumnezeu si chear este cu adevarat va spun !

Edited by OnnuTm, 20 January 2022 - 18:49.


#627
nerocezar666

nerocezar666

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 394
  • Înscris: 22.12.2021

Attached File  55.png   298.55K   15 downloads



#628
lupini

lupini

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,228
  • Înscris: 29.12.2006

View Postpenticostalul, on 20 ianuarie 2022 - 13:49, said:

I'll be back

[ https://storage0.dms.mpinteractiv.ro/media/401/341/5531/7862085/1/terminator-2.jpg?width=620 - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


[ https://alteredlines.files.wordpress.com/2011/04/illbebackmerged.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]




#629
nico123

nico123

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,380
  • Înscris: 03.02.2009
Acum 10 minute pe Realitatea au dat o stire cu o minune a lui Dumnezeu care nu este recunoscut de multi si rau fac .
Domnul Teodosie al Constantei a tinut slujba de Boboteaza pe raul Iordan si s-au dat filmarile. In filmare se vede cum atunci cand Teoodosie a aruncat crucea in apa, Iordanul a inceput sa curega Invers, lucru total inexplicabil stiintific. Ce inseamna asta?  Ortodoxia din Romania este aceeasi cu cea din Israel si nu s-a pierdut sau modificat.
Aici pe forum am expus ca dovada a existentei lui Dumnezeu 3 minuni care se intampla an de an in Israel , una din minuni era si aceasta curgere inversa  a Iordanului la tinerea slujbei de Boboteaza de un ortodox.
Dumnezeu sa ne binecuvanteze !

Edited by nico123, 22 January 2022 - 13:22.


#630
Fluk3

Fluk3

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,630
  • Înscris: 22.03.2019
Te referi la clipul asta ?

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/7ecIWWlyMp8?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate