Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...
 Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?
 Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone

Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...
 MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font

problema ping in jocuri online
 

Caut aplicatie

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
daleh

daleh

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 11.08.2007
Salutari!
Caut o aplicatie (sau mai multe) pentru a elimina lista de cumparaturi si calendarul de pe frigider...

Am o tableta mai veche (Samsung T805) pe care n-o mai folosesc de ceva timp si as vrea s-o 'montez' cu velcro pe frigider si acolo sa pot sa deschid un calendar sa vad evenimentele, sa deschid o lista de cumparaturi si sa putem introduce 4 oameni niste cheltuieli.

Interfata vreau sa fie cat mai simpla si intuitiva, suntem 4 oameni care mai completam lista de cumparaturi fiecare cu ce-l taie capul, nu mentinem o rutina a cheltuielilor si asa ne-ar fi mai simplu un centralizator, unde la sfarsitul lunii sa tragem linie si sa impartim...

Daca exista, va rog sa ma indrumati spre ea, poate fi si cu o subscriptie anuala in limita bunului simt...

#2
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Google Calendar ?

Quote

Get Google Calendar
On your Android phone or tablet, visit the Google Calendar page on Google Play.
Tap Install.
Open the app and sign in with your Google Account.

Evernote ?

Quote

Evernote is a powerful tool that can help executives, entrepreneurs and creative people capture and arrange their ideas. All you have to do is use it.

Varianta gratis sincronizeaza doua device-uri

Dacă faceți calculul final tot pe tabletă, nu ai nevoie de varianta cu bani, merge gratis.
Până și aplicația aia implicită Notes merge.
Sau orice fișier text.

Quote

FREE
RON 0
Capture ideas and find them quickly
Create unlimited notes
Sync up to 2 devices
60 MB monthly uploads
25 MB max. note size
Get organized with Home dashboard and 3 widgets
Stay on top of it all with in-note tasks
Find things fast with search and tags
Clip web pages
Attach PDFs, receipts, files, photos, images, and documents

Varianta personal cu 11 lei /  luna

Quote

PERSONALNew!
RON 11.00 / Month
Keep home and family on track
EVERYTHING IN FREE, PLUS:
Sync unlimited devices
10 GB monthly uploads
200 MB max. note size
Customize Home dashboard and access extra widgets
Connect primary Google Calendar account
Add due dates, reminders, and notifications to your tasks
Manage tasks in one place
Get offline access on mobile and desktop
Search text inside images, docs, and PDFs
Create custom templates
Mark up images and PDFs

Edited by waterman, 26 July 2021 - 14:35.


#3
britneysbitch

britneysbitch

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,295
  • Înscris: 06.01.2012

Quote

All you have to do is use it.

Posted Image Posted Image Posted Image
De fapt cam ăsta e secretul la orice, de la listuțe la ținut bugetul în Excel sau mai știu eu unde.

#4
Scurthea211

Scurthea211

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,163
  • Înscris: 11.05.2018
Ca sa sincronizam lista de cumparaturi.eu si sotia folosim To Do (Acum e Microsoft, inainte se chema Wunderlist). E foarte simplu si intuitiv. Dar in afara de liste nu face altceva. Practic ai o lista care poate fi gestionata de toti utilizatorii care au access la ea: sterg elemente, adauga elemente, le marcheaza pe cele importante. Noi fiind doar 2 nu am folosit si optiunile de a adauga in calendar task-urile din lista sau de a asigna cuiva respectivul task. Poate pentru voi e util.
Ce nu imi place este ca lista nu are aceeasi ordine pe toate device-urile. Dar avand in vedere ca e o aplicatie gratis, nu am de ce sa ma plang. Pentru lista de cumparaturi pentru noi este perfecta.

#5
RedDev

RedDev

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,935
  • Înscris: 29.10.2014
Ha ha, ce tare. Tocmai dezvolt o aplicatie pentru lista de cumparaturi, inventar si predictie cumparaturi. Bine de stiut ca am posibili utilizatori :)

#6
__Dan__

__Dan__

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,947
  • Înscris: 15.04.2019

View PostRedDev, on 26 iulie 2021 - 17:07, said:

Ha ha, ce tare. Tocmai dezvolt o aplicatie pentru lista de cumparaturi, inventar si predictie cumparaturi. Bine de stiut ca am posibili utilizatori Posted Image

Da, lucrează la asta.

Edited by __Dan__, 26 July 2021 - 19:05.


#7
marianvasile

marianvasile

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 534
  • Înscris: 10.05.2013
Google Keep. Are alarme pentru notificări gen calendar și liste cu bifă. Pot fi incluse și fotografii. Folosesc intensiv widgetul pe Android și este sincronizată cu toate dispozitivele pe care am Chrome ca navigator.

Edited by marianvasile, 27 July 2021 - 06:37.


#8
daleh

daleh

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 11.08.2007

View PostRedDev, on 26 iulie 2021 - 17:07, said:

Ha ha, ce tare. Tocmai dezvolt o aplicatie pentru lista de cumparaturi, inventar si predictie cumparaturi. Bine de stiut ca am posibili utilizatori Posted Image
Sunt primul care o cumpar :))

Multumesc pentru raspunsuri. Momentan, am inceput cu Evernote... Ii dau 1-2 saptamani de test sa vedem cum merge, apoi vom trece la To Do, apoi Google Keep.

#9
RedDev

RedDev

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,935
  • Înscris: 29.10.2014
Nu planuiam sa o fac pe bani, dar e bine de stiut ce potential are.

Mai vreau sa curat interfata un pic pe partea de inventar si sa adaug un modul de statistici. De genul: Tu cumperi sampon la fiecare 2 luni, daca zici ca in medie un sampon te costa 15 lei, platesti 90 de lei pe an pe sampon.

Si vad ca ar fi o idee buna sa adaug sub-conturi pentru membri familiei.

Edited by RedDev, 27 July 2021 - 11:39.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate