Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrebari srl nou

Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk
 TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...
 Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)
 Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...
 

Romania - Coreea de Sud: 0 - 4

- - - - -
  • Please log in to reply
67 replies to this topic

#55
maccip

maccip

    46 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,254
  • Înscris: 06.01.2007

View Postericmario, on 25 iulie 2021 - 20:48, said:

La StarCraft nu am fi avut nici o șansă.
Noi cu Protoșii, ei cu Zergii..
Noi cu protosii si teranii, ei cu zergii si tot ne bateau. Coreenii sunt nebuni la starcraft, mai ales broodwar.

#56
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018

View Postmaccip, on 25 iulie 2021 - 22:23, said:

Noi cu protosii si teranii, ei cu zergii si tot ne bateau. Coreenii sunt nebuni la starcraft, mai ales broodwar.

Astia sunt buni la orice joc...bine ca n-au jucat Fifa :))...ne dadeau 10-0

#57
Lowrider

Lowrider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,439
  • Înscris: 22.05.2005
Pana la pauza

#58
maccip

maccip

    46 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,254
  • Înscris: 06.01.2007
Socru-miu era tare ofticat. Credea ca-i batem cu 1-0, eu i-am zis ca o sa luam bataie, dar n-a vrut sa ma creada.
Grele vremuri pentru microbistul roman!
:)

#59
BaXXon

BaXXon

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,103
  • Înscris: 18.04.2021

View Postericmario, on 25 iulie 2021 - 20:12, said:

Încă o dată, tu nu ești român?



Ce ai patit ? Nu mai intelegi limba romana ?
Romanu si fotbalu = vaca si baletu !

#60
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/JzjnUp0mCEQ?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

cam asa joaca baietii lor fotbal Posted Image)

Edited by jimi91, 25 July 2021 - 23:26.


#61
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,853
  • Înscris: 20.10.2015

View Postmaccip, on 25 iulie 2021 - 22:49, said:

Socru-miu era tare ofticat. Credea ca-i batem cu 1-0, eu i-am zis ca o sa luam bataie, dar n-a vrut sa ma creada.
Grele vremuri pentru microbistul roman!
Posted Image

.. patriotul roman
El e bataia de joc
:lol:

#62
lupini

lupini

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,237
  • Înscris: 29.12.2006

View Postgeorge_alexandru, on 25 iulie 2021 - 17:42, said:

0-4 in fata Coreei de Sud este un scor rusinos.

E ruşinos, asta-i drept, dar atunci ce să zică Germania Mare, care la Campionatul Mondial din 2018 din Rusia, de acum trei ani, a fost învinsă în ultimul meci din grupă de Coreea de Sud cu 2-0, şi Germania, în postura de Campioană Mondială, a terminat pe ultimul loc ieşind din competiţie "pe uşa din dos".

În sport sunt momente în care se pierde sau se câştigă. Fotbalului Olimpic românesc a pierdut ieri în faţa Coreei de Sud cu 4-0, în condiţiile în care doar patru echipe din Europa sunt calificate la Olimpiada de la Tokyo: Germania, Franţa, Spania şi...România. Nu e Anglia, nu e Italia, nu e Portugalia, Olanda sau Belgia, ci e...România.

Naţionala de fotbal participă la Olimpiadă datorită calificării realizate de jucătorii conduşi de Mirel Rădoi în 2019. Însă acei jucători nu mai sunt acum la Tokyo, ci sunt cei de care nu au nevoie echipele din Liga 1, adică ciurucurile.

Edited by lupini, 26 July 2021 - 00:03.


#63
maccip

maccip

    46 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,254
  • Înscris: 06.01.2007
Sunt poate patrioti carora nu li se pare deloc important fotbalul, sau sportul in general.
Eu, de exemplu consider ca n-are nicio importanta Ma rog, are, daca joci la locul 1, te identifici prin ceva.
Dar asa, sa de zbati sa nu iei bataie de la Luxemburg, nu stiu cu ce mai pot fi alimentati atatia microbisti cati se pare ca avem.
Cererea e mult mai mare decat cat pot baetii nostri.
:)
Tuamne, si cate posturi TV de sport avem, oaleiii!

#64
odastramosilor

odastramosilor

    resemnat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,725
  • Înscris: 29.02.2004

View Postlupini, on 25 iulie 2021 - 23:54, said:

Naţionala de fotbal participă la Olimpiadă datorită calificării realizate de jucătorii conduşi de Mirel Rădoi în 2019. Însă acei jucători nu mai sunt acum la Tokyo, ci sunt cei de care nu au nevoie echipele din Liga 1, adică ciurucurile.
auzi ca nu-imai zice Radoi, e Rapatru acuma :)

#65
lupini

lupini

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,237
  • Înscris: 29.12.2006

View Postodastramosilor, on 26 iulie 2021 - 00:23, said:

auzi ca nu-imai zice Radoi, e Rapatru acuma

Eeeh, când treaba e rea, e uşor a ironiza.

Să ne gândim că unul dintre motivele pentru care naţionala Angliei nu s-a calificat la Jocurile Olimpice de la Tokyo 2020, a fost şi că...la EURO 2019 U21, România a învins Anglia cu...4-2, România fiind condusă tot de Mirel Rădoi. Atunci România nu a primit 4, ci a dat 4...Angliei, şi cu toate astea...nu i s-a spus lui Rădoi....Răpatru. Posted Image

La rău se adună mulţi ulii.

Edited by lupini, 26 July 2021 - 01:30.


#66
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,605
  • Înscris: 18.05.2008

View PostVictor5, on 25 iulie 2021 - 22:04, said:


Eu nu am buton de ignore, de ce?
Oricum, nu ma pricep la fotbal ca voi, dar Coreea de sud înseamna "Samsung, Hunday, Lg, etc"; conteaza si asta cred
Din întâmplare chiar am jucat in liga V câțiva ani, la trei echipe, așa că am oareșice idee despre fotbal. Stiu din multe chestii câte puțin, se numește cultura generala. N-re nimic Galaxy S și Tucsonul cu fotbalul.

#67
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,853
  • Înscris: 20.10.2015

View Postmaccip, on 26 iulie 2021 - 00:02, said:

Sunt poate patrioti carora nu li se pare deloc important fotbalul, sau sportul in general.
Eu, de exemplu consider ca n-are nicio importanta Ma rog, are, daca joci la locul 1, te identifici prin ceva.
Dar asa, sa de zbati sa nu iei bataie de la Luxemburg, nu stiu cu ce mai pot fi alimentati atatia microbisti cati se pare ca avem.
Cererea e mult mai mare decat cat pot baetii nostri.
Posted Image
Tuamne, si cate posturi TV de sport avem, oaleiii!

La altceva ma refeream. Acolo se vede pe viu, clar, valoarea in competitie directa.
Ce e in fotbal, mai ales ca e un sport national important, e in orice alt domeniu.
Lipsa profesionalismului, coruptie, jmekerii, inselaciuni, pile, aroganta lui Dinu Paturica, nesimtire, nepasare.

#68
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,821
  • Înscris: 13.07.2011
Am jucat cu o echipa de liga a 2 a a Romaniei. Nici un titular nu a plecat la Tokio pentru ca nu au primit permisiunea din partea clubului. Jucatorii aia nu au jucat in viata lor un joc de acest nivel si banuiesc ca nici nu o vor mai face. Si o echipa din liga a 3 a englezeasca ii bate pe ai nostri, asa ca nu inteleg ce asteptari aveti.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate