Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 

OnePlus Nord 2 5G

- - - - -
  • Please log in to reply
116 replies to this topic

#73
mojook

mojook

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,550
  • Înscris: 28.03.2004
Salut, am o mica nelamurire, am doua SIM-uri in telefon, unul personal si unul de firma. Cum pot selecta rapid de pe care SIM sa apelez? Pe vechiul OP 5T (android 10) era simplu, se apasa lung un contact sau numar din lista si aparea optiunea SIM1 sau SIM2.
Multumesc pt ajutor.

#74
marselcj

marselcj

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,976
  • Înscris: 13.09.2007
Pui acel contact la favorite.

#75
mojook

mojook

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,550
  • Înscris: 28.03.2004
Se pare că se apropie android 12 și pt OP Nord 2. Văzusem pe undeva că open beta e deja disponibil.

Edited by mojook, 27 April 2022 - 16:32.


#76
shmecherul80

shmecherul80

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 126
  • Înscris: 09.08.2013
Salut! Nu avem nici o optiune pentru a schimba aplicația de plată cu cea care rulează în prezent? Adică toate plățile sunt făcute cu aplicația implicită?

#77
xtremealex15

xtremealex15

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,369
  • Înscris: 18.05.2010
Poți schimba. Numai să ai altă aplicație de plăți instalată.

Attached Files


Edited by xtremealex15, 28 April 2022 - 22:18.


#78
shmecherul80

shmecherul80

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 126
  • Înscris: 09.08.2013
Salut, aveți idee de ce nu mai funcționează G Pay pe One Plus Nord 2 5G? După ultima actualizare pur și simplu apare eroare pe ecranul POS-ului, cu orice modalitate de plată. A funcționat totuși prin BT Pay...

#79
Romedy

Romedy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 25.10.2009
Salut,
Imi da bataie de cap cu o problema la acest telefon, si anume in timpul apelurilor mi se dezactiveaza net-ul. Detin 2 sim-uri DIGI si ORANGE , avand doar net pe DIGI.  Internetul e pus doar pe SIM 1 DIGI.
Aveti idee ce setari mai trebuiesc facute pentru a putea folosi internetul in timpul apelurilor ?

#80
srk

srk

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 91
  • Înscris: 10.06.2015
Detin de curand acest telefon, dar nu imi apare iconita cu Volte langa semnal desi am bifat in setari sa apara. Sunt pe abonament digi mobil, am observat ca in timpul apelurilor semnalul ramane pe 4G deci cred ca e doar un bug vizual ca nu apare.
Attached File  Screenshot_2022-09-10-11-18-04-70_fc704e6b13c4fb26bf5e411f75da84f2.jpg   49.63K   22 downloads

Legat de 5G am sunat la serv. clienti Digi sa-mi activeze 5G-ul si mi-au spus ca telefonul inca nu se afla pe lista dispozitivelor compatibile si sa mai revin peste o luna-doua.

Edited by srk, 10 September 2022 - 10:27.


#81
mojook

mojook

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,550
  • Înscris: 28.03.2004
Într-adevăr, iconița Volte nu apare, deși serviciul funcționează. La fel e și la mine, sunt pe Vodafone. In schimb apare iconița VoWifi, când folosesc apeluri prin WiFi. La Vodafone merge și 5G-ul pe acest telefon, inclusiv apelurile merg tot prin 5G.

#82
srk

srk

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 91
  • Înscris: 10.06.2015
In sfarsit a primit si versiunea EU update-ul la android 12, cel putin mie mi-a aparut.

#83
mojook

mojook

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,550
  • Înscris: 28.03.2004
Mersi de info, am instalat și eu, pare ok deocamdată.

#84
ravy21

ravy21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 793
  • Înscris: 27.07.2004
Salut. A aparut si la mine 12 dar parca am o retinere daca sa-l instalez sau sa mai astept. Am ramas cu sechele de la Samsung :)

#85
mojook

mojook

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,550
  • Înscris: 28.03.2004
Destul de mulțumit de Oxygen OS 12,după câteva zile de la instalare. Totul este mai rapid, se mișcă mai bine. Bateria parca se consuma o idee cam repede, de acum dă semne că se calmează consumul, se "așează" totul și se obișnuiește cu stilul meu. A dispărut widgetul de "apelare directă", speed dial. Inca mai sap. Mai am probleme cu notificările pe WhatsApp, unele sunt cu sunet, altele nu. Mulțumit per total de android 12.

#86
TheOne06

TheOne06

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,340
  • Înscris: 02.01.2007
Da, dpdv al vitezei se misca mai bine, dar bateria clar se consuma mai repede. Pana la update in acelasi stil seara aveam undeva intre 50 si 60 la suta. Acum ajung cu ea sub 40 la suta. Il mai las o perioada si incerc sa ii fac downgrade la 11.

#87
buburuzoiboss

buburuzoiboss

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 675
  • Înscris: 20.03.2012
Salut. Daca are cineva de dat un OP nord 2 5G, să-mi dea mesaj in privat. Am avut telefonul, își face treaba f bine și vreau să-l cumpăr ptr cineva. Mulțumesc.

#88
mojook

mojook

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,550
  • Înscris: 28.03.2004

View PostTheOne06, on 15 octombrie 2022 - 22:21, said:

Da, dpdv al vitezei se misca mai bine, dar bateria clar se consuma mai repede. Pana la update in acelasi stil seara aveam undeva intre 50 si 60 la suta. Acum ajung cu ea sub 40 la suta. Il mai las o perioada si incerc sa ii fac downgrade la 11.
Te-as sfătui să mai stai un pic, la mine a început să se "calmeze" consumul bateriei. Se știe că la orice modificare majoră de firmware, bateria are nevoie de ceva timp pt a se adapta noilor cerințe.

#89
TheOne06

TheOne06

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,340
  • Înscris: 02.01.2007
Mi se pare o diferenta foarte mare de consum. O sa incerc sa mai stau putin sa vedem cum se comporta. Are cineva un link de download pentru ultima varianta de Android 11 pentru el ? Varianta DN2103 EU

Edited by TheOne06, 16 October 2022 - 20:57.


#90
mojook

mojook

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,550
  • Înscris: 28.03.2004
De vreo săptămână a mai apărut un update, vers C11. Parca a mai rezolvat un pic din consumul bateriei, se descarcă mai încet.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate